Şimdi Ara

G.Skill’den Computex 2018 fuarında rekor üstüne rekor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son dönemde rekor hızlara sahip RAM bellekler ile gündem olan G.Skill, ev sahibi olduğu Computex 2018 fuarında da adeta şov yaptı. Firma hem bellek hem de işlemci tarafında hız aşırtma rekorları kırdı.

13 farklı rekor

İlk olarak bellek tarafında Toppc ile bir araya gelen G.Skill, 5543MHz seviyesine çıkarak rekor kırdı. Hız denemesinde Trident Z RGB DDR4 bellek, MSI Z370I GAMING PRO CARBON AC anakart ve Core i7-8700K işlemci kullanıldı.

Ayrıca Bkz.Oppo Find X kavisli ekranla gelecek

Bu rekor sonrasında Kovan Yang sahneye çıktı ve bu kez 5541.4MHz seviyesine çıkarak ikinci sıraya yerleşti. Denemelerde MSI X299 GAMING PRO CARBON AC ve Core i7-7740X işlemci kullanıldı. İlk kez iki farklı çipset üzerinde iki ayrı rekor kırılmış oldu.

Splave ise işlemci tarafında Core i7-8700K üzerinde 7409.03MHz ile dünya rekoru kırdı. Yine aynı işlemcide Geekbench 4 tek çekirdek testinde 9842 puan ile rekoru eline geçirdi. K|ngp|n de dahil olmak üzere standda toplam 13 hız aşırtma rekoruna imza atıldı.

• Tek çekirdekte 9842 puan ne öyle...

• Asrock oc formula mi la o? (hemde z170m)

yok canim asrock o, ucuz sistemlere toplarik biz onu... kalitesi iyi degil onun..
    https://img.tweakpc.de/image/dbq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 14 Haziran 2018; 10:6:23 >
  • z170e nasıl i7 8700k takmışlar :D işte intel milleti düdüklesin
  • Aklıma takılan z170 chipset ve 8700k denkle mi ? Aciklayabilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

z170e nasıl i7 8700k takmışlar :D işte intel milleti düdüklesin
    Kesinlikle oyle.. ama simdi bize kizmasinlar dur dur konu G.Skill.. ram olarak yillardir kullanirim ddr3 2133mhz cl10'luklari.. zaten ryzen ile beraber yok satti g.skill, neyini konusacagiz daha adamlar basarili.. :)

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Youtube da modlama ile ilgili videolar var hocam. Daha detayli soracak olursaniz, onu intel size anlatsin, nasil bir politika izlediklerini...

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Tam detayli bilmiyorum fakat bir ara denk gelmişti 1366 pin Xenon işlemcinin pinlerini kapatıp normal 775 pin anakartta kullanıyorlardı .Tam hatırlamıyorum buna benzer birşeyler var. Fakat sonuç itibari ile milleti iyi söğüşlüyorlar. Soket değişimi diyerek.

• Asrock...

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z170M%20OC%20Formula/index.asp

microsu rakiplerinin e atx lerine bedel olmuş..

G.Skill’den Computex 2018 fuarında rekor üstüne rekor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 15 Haziran 2018; 2:14:32 >

• Sunu yazmayi unutmusuz

*ASRock Super Alloy
    *OC Formula Kit : Power / Connector / Cooling
    *10 Layer PCB
    *Supports (8th) 7th and 6th Generation Intel® Core™ Processors (Socket 1151)
    *Digi Power, 14 Power Phase design
    *Supports Dual Channel DDR4 4500+(OC)
    *Hyper BCLK Engine Integrated
    ...
    ..
    .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Sunu yazmayi unutmusuz

*ASRock Super Alloy
    *OC Formula Kit : Power / Connector / Cooling
    *10 Layer PCB
    *Supports (8th) 7th and 6th Generation Intel® Core™ Processors (Socket 1151)
    *Digi Power, 14 Power Phase design
    *Supports Dual Channel DDR4 4500+(OC)
    *Hyper BCLK Engine Integrated
    ...
    ..
    .
    benden uzun yaşayacan herhalde.onu da yazarsam pis asrock cu diye linç ederler diye yazmadım.

adamlar 2 gen öncesinde şimdiki kartlarla yarışacak ram veri tasarımı ve voltaj beslemesi yapmışlar.

2 fazla ramı nasıl beslediler diye araştırdım ama kullandıkları voltaj regülatörleri ile üst seviye psu çalıştırılır.

şu firma düzgün servisle tr ye ağırlık verse giga nın hakkını yemesemde yüzüne daha bakmam..

• dur gidip 2 xeon modlayıp kendimi bi halt sanayım..

• Allah gecinden versin :)

hocam bunun fanatiklikle alakasi yok, bakin adamlar hic reklam yapiyor mu? yoo.. dünya rekorunu 2 gen öncesiyle kiriyor :)

Avrupada daha cok tutuluyor, ülkemizde bu biraz zaman alacak gibi..
  • ülkemizde bu kafayla tutulacağı yok.

hala asrock iyi midir konuları görüyorum.

asrock un distribitörlük yerine tr ye kendi gelip özellikle reklama ağırlık vermeli.

zira reklamını yapacağı o kadar şey var ki.

rekor kırmasına bile gerek yok.afilli afişlerle kırılmış rekor listelerinin reklamını yapsa yeter.

gençler zaten meraklı bol bol gösteri yapıp oyun oynayıp anahtarlık dağıtsalar bu satışlar tavan yapar.geriye servise gelen üründe tüketiciyi mağdur etmemek kalıyor.
  • Ulan 680 lira z370'in giriş seviyesi anakartına o kadar parayı boşuna vermişiz Allahsız intel!
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Tam detayli bilmiyorum fakat bir ara denk gelmişti 1366 pin Xenon işlemcinin pinlerini kapatıp normal 775 pin anakartta kullanıyorlardı .Tam hatırlamıyorum buna benzer birşeyler var. Fakat sonuç itibari ile milleti iyi söğüşlüyorlar. Soket değişimi diyerek.
    Araştırdım konu hakkında pek bir şey bulamadım. Yalan olma ihtimali varmı acaba?

• Tek çekirdekle neredeyse 10 bin puan. Çok anlamam bu işlerden ama duyduğuma göre gayet iyi. Yani gayet iyinin de ötesinde bir rakam :) Ne diyelim, her zaman ki gibi "adamlar yapıyor"...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.