Şimdi Ara

Apple'ın sanal asistanı Siri, 2018 Dünya Kupası ile ilgili soruları cevaplayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ev sahipliğini Rusya'nın yaptığı 2018 Dünya Kupası'nın başlamasına sayılı saatler kala Apple, futbol izlemekten hoşlanan kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi. Apple'ın sanal asistanı Siri'nin, 2018 Dünya Kupası ile ilgili sorulara cevap verebileceği açıklandı.

Apple, Siri'nin Brezilya, Rusya, Danimarka, Finlandiya, Malezya, Türkiye, Tayland, Suudi Arabistan ve İsrail olmak üzere dünya çapında 35 ülke kullanıcılarının Dünya Kupası ile ilgili sorularına cevap verebileceğini duyurdu.

Siri'ye sorulabilecek örnek sorular şu şekilde:

- Fransa ne zaman Avusturalya ile oynuyor?

- A grubunda hangi takımlar var?

- İngiltere takımında kimler var?

- Arjantin-İzlanda maçını kim kazandı?

Apple, Siri'ye getirdiği Dünya Kupası güncellemesinin diğer servislerinde de kullanılacağını ve App Store editörlerinin 2018 Dünya Kupası boyunca interaktif içeriklerle kullanıcılara hizmet vereceğini açıkladı.

• Haftalık Apple ve Android fanboy savaş alanı çoktan hazır sanırım, Trailer benden gelsin;

- Bunu zaten Google'a sorarak da yapabiliyorsun
    + Google fakir işi, fakir androidci seni
    - Xiaomi iphone çakması bro
    + Apple çöptür

Yerlerimizi alalım.
  • Bugün Google Navigasyon kullanıyorduk. Hedefe doğru giderken yan yola girdim ve trafik sıkıştı. Ana yola söylenerek geri döndüm.
    "Nerden girdim şu yola."
    Arka plandaçalışan ve beni duyan Google navigasyon'un tepkisi.
    "Neden bu yola girdiğiniz hakkında bir fikrim yok."

Acaba siri ne cevap verirdi?

• Türkiye neden 2018 dünya kupasına gidemedi...?

:(

• Siri maçlarla ilgili bir şeyler söylese de biz de bir kupon yapıp yolumuzu bulsak. Ha bir de Siri'nin de cevaplayamayacağı şeyler var; mesela Türkiye daha kaç yıl dünya kupasına gidemeyecek Siri'ciğim söyle bakalım bana...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.