Şimdi Ara

iOS 11.4 güncellemesi bataryaları sömürüyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    29 Mayıs akşamı yayınlanan iOS 11.4 güncellemesi, birtakım yeni özellik ve değişiklerle birlikte yeni bir batarya sorununu da beraberinde getirdi. Cihazlarını iOS 11.4'e güncelleyen büyük bir kitle, Apple forumlarından adeta dert yakınıyor. Binin üzerinde iOS 11.4 kullanıcısı, güncellemenin ardından cihazlarındaki hızlı pil tüketiminden şikayet ediyor.

iOS 11.4'te yaşanan batarya problemi, kullanılan iPhone modelinden bağımsız şekilde kendini gösterirken, sorunun Wi-Fi bağlantısından kaynaklandığına dair çeşitli söylemler bulunuyor. Bazı kullanıcılar 5 GHz ağdan 2.4 GHz ağa geçiş yaparak iOS 11.4'te yaşanan hızlı pil tüketiminin önüne geçtiğini belirtirken, kimi kullanıcı ise bu çözümlerin işe yaramadığını belirtiyor. 

Hal böyle olunca çoğu kullanıcı da iOS 11.3.1 sürümüne geri döndü, lakin an itibariyle geri dönüş mümkün değil. Zira Apple, iOS 11.3.1 imzalarını çoktan kapattı. Konuya ilişkin Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmaksızın, yakın zamanda çıkacak olan iOS 11.4.1 güncellemesiyle yaşanan batarya probleminin çözüme kavuşacağını tahmin ediyoruz.  

• 11.3 yüklü kafam rahat. iOS 13'e kadar güncelleme düşünmüyorum.

• Daha stabil oldu sanki batarya bu güncelleme ile ? Forumda da daha stabil oldu diyenler var ?

• Bende de daha stabil. iPhone 7 11.4
  • I7+ için daha stabil oldu ama batarya tüketimi inanılmaz arttı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telefon bugün %50 iken kapandı açılınca %10 gösterdi sonra açılmamaya başladı. Eve geldim şarja taktım şu an düzeldi gibi ama bakalım.

İphone se

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzenli olarak günlük ekran açık süresi ve batarya performansı takibi yapan biri olarak İos 11’in hiç bir sürümünde pil iyi olmadı 10.3.3’ten sonra süreler hep aynı.

iphone 6s plus spor

• bende 11.4 var sanki daha hızlı bitiyor batarya... bence aynı durumdan şikayetçiyim güncelleme gelsede düzelse... bataryayı değişmeyi düşünüyordum ama bu haberden sonra bir güncelleme daha bekleyeceğim...

• Benim bataryamda bir sıkıntı yok. iPhone 7 plus

• X'de bir sorun yok gibi
  • Aksine 11.4 ile iphone 7 Plus telefonum ilk günkü batarya sürelerine kavuştu. 11 saat kullanım alıyorum.
  • iPhone 6Slere hiç yaramadı bu 11.4 sürüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu 11 i bir adam edemediler ya yazıklar olsun apple, nereden nereye, sorsan yazılım satıyordu eskiden, ya şimdi?
  • aaa öyle demeyin ama ana konuda "11.4'e güncelledikten sonra pil ömrü muazzam oldu" diyen bir güruh var
  • Yeni bi özellik gelmiş, telefonun şarjı %10 dayken kapatıp tekrar açıyorum ve şarjı %30lara çıkıyor, yenilik dediğin böyle olur

• Aynen öyle sömürüyor valla.keşke geçmeseydim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskisine göre daha stabil oldu yine Apple'a sırf laf atmak için boş insanlar mesaj yazmış :D

• Hocam 8plus kullanıyorum pil sürem bu aynı kullanımda 8.5 saat İ görüyordum 11.3.1 de 8.23 olan ikinci resim 11.3.1 sürümü pil performansı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Aynen bende de hızlı bitiyor 8plus cihazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aksine 6s'te 11.4 batarya performansı epey iyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.