Şimdi Ara

SSD fiyatları ciddi bir düşüş gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın başlarından itibaren NAND belleklere olan talebin azalması ve stok fazlalığı nedeniyle başlayan fiyat düşüşleri raflarda da kendisini gösteriyor. SSD fiyatları son 5 aydır ciddi bir düşüş içerisinde.

Tüketici sevindi

Popüler SSD ürünleri üzerinde yapılan pazar araştırması yılın başından bugüne kadar fiyatların keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Örneğin 500GB Crucial MX500 modeli yüzde 20 düşüşle 100 Avro seviyesine inmiş.

Ayrıca Bkz.Samsung’un özelleştirilmiş yeni çekirdeği Cortex-A76’dan daha hızlı olabilir

Samsung’un beğenilen Samsung SSD 860 EVO 500GB modeli ise yüzde 43 oranında düşerek 106 Avro civarında seyrediyor. Samsung SSD 970 EVO 500GB ise 160 Avroya kadar inmiş. Elbette fiyatlar ülkeden ülkeye farklılık gösterecektir.

Bu sıralarda sistemine SSD takviyesi yapmak isteyenler için en uygun zaman gelmiş gibi görünüyor. Yılın kalan yarısında uzmanlar fiyatlarda düşüşün kesileceğini ön görüyor. Bu bakımdan mevcut fiyatlar bir süre daha devam edebilir.

• Çok güzel, %43 düşüş var, bizde de euro falan arttı ama neyse zaten önce eldeki stoklar bitecek. Sonra yeni ürünler düşük fiyattan gelecek. Yeni kura göre değerlendirilecek. O esnada yine artış olacak vs derken en ideali yurt dışından almak. Hoş orada da gümrük vs kısmı etken olabilir ama ucuza gelecektir yine? Buna dair bir videoda fena olmazdı düz bir haberden öte.

• 860 evo 500 gb 690 lira 500 liraya düşerse alırım.

• Para yokken denk geldi düşüşler. Bir de dolar kurunun 4.5 TL değil de 2.5 TL olduğunu düşünün. İnşallah yaz sonuna kadar devam eder düşüşler 3 adet ihtiyacım var.

• NErde Düştü. Türkiyede bir değişiklik görmedim şuan. Olsada aradaki farkı cebe indirirler.

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Dolardaki yükseliş nötrlüyor
  • Hani şu, bize geç ve minimum etkiyle yansıyan indirimlerden
  • "500GB Crucial MX500 modeli yüzde 20 düşüşle 100 Avro seviyesine inmiş."

5 ay önce Euro 4.5 liraydı. SSD düştü. Euro yükseldi.
  • TL karsiligi grafikler ile tam tersi gozukuyor :D

• Dolar canı sıkıldıkça 5 liraya çıkıyor bizim saflar da bizde niye düşmüyor diyor...

• Benim yükselenim Dolar ile Euro. Benim için değişen bir şey yok.

• 1 TB SSD'yi 180 dolara düşürmüşler, bunun yarısına da düşse ülkemizde şu an kıymeti yok, bunun APU'su,anakartı,ram'i,kasası var daha, kur farkı olmasaydı bile bunların fiyatları sürekli arttı, üstüne kur binince de bilgisayar alan alacak alabilecek kimse kalmadı.
    Alma ihtimali olanın alacağı da kötünün iyisi, adam binlerce lira döküp sistem toplayacak, Youtube'da yanlışlıkla 8k düğmesine bastığında cortlayacak. 10 yıl önce dokunmatik monitör kullanıyorduk, artık gelmiyor bile, bunun sebebi çözünürlük falan da değil geçiniz.
    Mini-itx'lerde bir heyecan vardı fiyatını muadili olan ATX anakartların tam 2 katı yaptılar ve o da söndü, nerde piyasayı canlandıracak bir şey varsa yok ettiler.
  • Ülkemiz muz cumhuriyeti olduğundan burada geçerli değil işin garibi hiç de geçerli olmadı..

• hala 128 gb ssd ye 150 lira ödeyen kamiller varken neden düşsün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    860evo 500gb 690TL ye çok iyi, ben kaçırmayın alın derim. Bundan 2 sene önce 500gb 850 evo yu 540TL ye mi ne almıştım. Çokta memnunum. Şimdide 690TL ye bir 860evo almayı düşünüyorum 690TL civarına. 500'e artık ülkemizde düşmez ne yazık ki.
  • Türkiye'de hep 500 liralık aldığımız için farketmediğimiz durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye’deki çakal esnaf dolar düşse de indirim de olsa o fiyatı indirmez. Dolar düşükken aldığı malları dolar yükselince fiyatını 3-4 kat arttırıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiye'de ki fiyata gel... 2016 yılında Sandisk Ultra II 480GB ssd yi 499 tl ye almışım. Şu an ki fiyatı 799 tl. ehonomimiz çok iyi olunca böyle oluyo.

• Bizim için fark eden bir şey yok. SSD fiyatları düştüğü kadar kur yükseldi. :D

• 2012 senesinde ve doların 1.8 ya da daha düşük olduğu bir zaman da Kingston 60 GB v300 modelini 150 liraya almıştım. Şimdilerde 120gb SSD modelleri benzer fiyatlara alınabiliyor.

Şu bağlantıda bir indirim var: Adata 120GB SSD 150 lira.https://www.itopya.com/adata-ultimate-su650-120gb-520mb-okuma-320mb-yazma-3d-nand-ssd/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gesso -- 12 Haziran 2018; 17:53:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.