Şimdi Ara

Devil May Cry 5 duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft'un E3 2018 etkinliğinde Devil May Cry 5 duyuruldu. Capcom tarafından geliştirilen oyun Playstation 4, Xbox One ve PC için yayınlanacak.

Köklü aksiyon oyunlarından Devil May Cry'ın en son 5 yıl önce DmC: Devil May Cry oyunu yeni nesil konsollar için yayınlanmıştı. Devil May Cry 5'te serinin dördüncü oyunun ana karakteri Nero, bu oyunda da ana karakterimiz olacak.

Hikaye örgüsündeki olaylardan dolayı Nero'nun karakterinin ağırlaştığını, ergen tavrından koptuğunu görüyoruz. DMC'nin önemli karakterlerinden Dante'yi de fragmanda görebiliyoruz.

Devil May Cry 5, 2019'un bahar aylarında Xbox One, Playstation 4 ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

• DMC4 teki o cool Nero gitmiş, yerini Dmc: Devil May cry usulü emo Nero'ya bırakmış. Yine de trailer güzel gözüküyor, dmc'nin o fast paced hack n slash türünden saşmamış

• DMC de bitti. DMC 4' ten sonra artık oynamamak lazım güzel anıları da mahvediyorlar.

• Dante nerde yaw?

• baysan240 kullanıcısına yanıt
    en sonda

• Nero ne hale gelmiş.. Ayrıca o robotik kol ne Allah aşkına! Evet hack and slash'in kralı küçük prens olmuş ulan Capcom!.

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Nero ne hale gelmiş.. Ayrıca o robotik kol ne Allah aşkına! Evet hack and slash'in kralı küçük prens olmuş ulan Capcom!.
    Ya böyle yorumlar görünce sinirleniyorum o robotik kol ne yaaa yazmışsın hani zorla söyletiyorsunuz adama.

Trailerda gösteriyor zaten ama anlayamayan arkadaşlara yazayım. Nero’nun kolu yamatoyu barındırıyor. Trailerda sonlara doğru bir sahne var farkettiyseniz orada yüzünü göstermedikleri bir karakter bulunuyor. Dikkatlice bakarsanız bu karakterin Vergil olduğunu görürsünüz. Vergil ona ait olanı yani yamatoyu geri almak için Nero’nun kolunu komple kesiyor. Yeni kız karakterde kolu kesilen Nero için robotik kol yapmış onu kullanıyor işte.

Oyun beklediğiniz gibi çıkmamış olabilir ama neden oynamadan kötüleme moduna geçiyorsunuz anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 12 Haziran 2018; 0:13:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hack and slash mı kaldı piyasada? Adamlar çekinmeden GOW'un bile genleriyle oynadılar, bırakın da Capcom bir robot kol taksın! Dua edin de craft, eşya toplama falan eklemesinler oyuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Ya böyle yorumlar görünce sinirleniyorum o robotik kol ne yaaa yazmışsın hani zorla söyletiyorsunuz adama.

Trailerda gösteriyor zaten ama anlayamayan arkadaşlara yazayım. Nero’nun kolu yamatoyu barındırıyor. Trailerda sonlara doğru bir sahne var farkettiyseniz orada yüzünü göstermedikleri bir karakter bulunuyor. Dikkatlice bakarsanız bu karakterin Vergil olduğunu görürsünüz. Vergil ona ait olanı yani yamatoyu geri almak için Nero’nun kolunu komple kesiyor. Yeni kız karakterde kolu kesilen Nero için robotik kol yapmış onu kullanıyor işte.

Oyun beklediğiniz gibi çıkmamış olabilir ama neden oynamadan kötüleme moduna geçiyorsunuz anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım ne kötülemesi?

Sadece bu tarz bir yaklaşım DMC'nin o havasına hiç yakışmıyor ki; bunu bir Hack and Slash ve DMC delisi olarak söylüyorum.

Ayrıca Yamato kılıcın adı ve Nero kılıcı koluna absorbe etti. Ve kılıç alınmadan önce de Nero kolunu rahatça kullanabiliyordu. Ayrıca başka bir yöntem ile de Yamato geri alınabilirdi!

İlk oyundan bu güne defalarca oynadığım oyun için eleştiri yada beğeni ihtiyacını senden alacak değilim.

Ben bu oyunu yine heyecanlı bir şekilde oynayacağım.. O yüzden kötüleme ile eleştirme arasında ki; farkı fark et!

Ayrıca senin açıklamana ihtiyacım yok! Olayın kurgusunu gayet net anladım. Ama hala aynı fikirdeyim Nero ya bak ne hale gelmiş. Ki; bu oyun uzun saçlı halinden sonra ki kısım. DMC gibi geçmişi anlatmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApsinteX -- 12 Haziran 2018; 20:54:1 >

• Son dmc da devamlı biryerlere atlayıp tutunarak gitmekten tarzan simulator u gibi gelmişti bana oyun. İnşallah yeni oyun eski dmc gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Arkadaşım ne kötülemesi?

Sadece bu tarz bir yaklaşım DMC'nin o havasına hiç yakışmıyor ki; bunu bir Hack and Slash ve DMC delisi olarak söylüyorum.

Ayrıca Yamato kılıcın adı ve Nero kılıcı koluna absorbe etti. Ve kılıç alınmadan önce de Nero kolunu rahatça kullanabiliyordu. Ayrıca başka bir yöntem ile de Yamato geri alınabilirdi!

İlk oyundan bu güne defalarca oynadığım oyun için eleştiri yada beğeni ihtiyacını senden alacak değilim.

Ben bu oyunu yine heyecanlı bir şekilde oynayacağım.. O yüzden kötüleme ile eleştirme arasında ki; farkı fark et!

Ayrıca senin açıklamana ihtiyacım yok! Olayın kurgusunu gayet net anladım. Ama hala aynı fikirdeyim Nero ya bak ne hale gelmiş. Ki; bu oyun uzun saçlı halinden sonra ki kısım. DMC gibi geçmişi anlatmıyor.

Alıntıları Göster
    Senin aksine oyundaki bu değişimi çok yerinde buluyorum. Sen beğenmiyorsan oynama sus madem. Eski oyunları oynamaya devam et. Yamato başka yöntemle alınabilir demek capcomdan yapımcılardan daha iyi biliyorsun her şeyi ok

Olayın açıklamasınıda bilmeyenler için yazdım üstüne alınmışsın demek ki sende bilmiyormuşsun hadi rastgele

• Capcom 90'li yıllar ve 2000'li yılların başında ki muhteşem zamanlarını hatırlatan iki oyunla karşımıza çıktı.

Şaşırıyorum adamlar oturmuş kendi stüdyolarını, kaynaklarını kullanıp devam oyunu yapmışlar. Sevinileceğine garip garip yorumlar her platformda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 12 Haziran 2018; 22:59:13 >
  • Beklemedeyim
  • DMC 2 beklerdim ama olsun buna da çok sevindim

• Sanırım nihayet Dante ve Vergil kapışması ile bitmeyen bir Devil May Cry oyunu geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moving On -- 12 Haziran 2018; 23:41:16 >
  • Bu yoklukta gideri var. Ama eski havasından eser kalmadı oyunun.

Nerede ilk üç oyun nerede sonrası. Gerçi bizde de arsızlık var. Adamlar değişime gidiyor eskiyi arıyoruz, eski kafa devam ediyor, değiştir artık şu mekanikleri diyoruz. Benim tek şikayetim karakterlerin ağırlığını ve karizmasını yitirmiş olması. Eski oyunlardaki sanat eseri tablo gibi mekanlardan da eser yok. Yoksa her türlü oynanır bu oyun. Gerçi asla bir Bayonetta olamaz ama olsun.

• Bu oyunu istiyorum!!!

• Yine saçma sapan yorum yapanlar doluşmuş. Durun şunlara bir ayar vereyim.

Önce oyun hakkındaki kendi yorumumu yapayım. Bütün yorumları okumuş olmama rağmen ilk tepkim neyse o yorumu yapacam.

Bence iblisleri bütün insanların görme olayı, iblislerin böyle zombiler gibi yayılıp halka saldırması olayı çok güzel olmuş. Sanki açık dünya gibi. Düşünsenize olaydan haberdar olan sadece bizim iblis avcısı Dante ve saz arkadaşları değil. DMC1 ve 2 PC'ye çıkmış olmasına rağmen daha oynamadım, istek yok. Ama kalan bütün seriyi biliyorum. DMC4: SE hariç. 3. oyuna bakarak konuşacak olursak olay örgüsü sadece Dante, Lady ve Vergil'ın etrafında şekilleniyordu ki bunlar zaten iblislerin varlığından haberdar olan kişiler. Oyunda başka insan namına kişi yoktu yani çok kapalı bir alanda geçiyordu olay. 4. oyuna bakarsak orada da iblislerin varlığı biliniyor muydu bilinmiyor muydu emin değilim. Sadece bir tarikat vardı Order of the Sword, oranın üyeleri biliyordu ve en sonda Hell Gate açılınca iblisler her yere yayılmıştı ama o da yine belli bir alandaydı, iblisler, zombi gibi her yere yayılmamışlardı sanki. Son oyunda da iblislerin varlığı insanlar tarafından biliniyor muydu bilinmiyor muydu emin değilim amaaa bu oyunda olaya güvenlik güçleri de el atmış demek ki herkes iblislerin varlığından haberdar. Bence çok güncel bir oyun olmuş. Oyunun bu tarzını sevdim. Yalnız Nero'nun mekanik kolu tam bir fiyasko. Ben Nero'dan daha da gelişmiş bir Devil Bringer beklerdim. Adamlar mekanik kol takmış resmen.

Onun dışında baştan Nero yerde kıvranırken 2 kişi vardı sanki yerde kıvrananın Dante olduğunu sandım ama Dante için o vaziyet bence çok yıkık bir durum yani Dante oraları aşalı zaten çok oluyor. Bu arada Dante'yi sonda animedeki gibi motorla görünce bir de sonda "huhhuuu" dediğini görünce hypelandım bayağı.

Bence oyun güzel olacağa benziyor, güncel gibi ama DMC'nin klasik tarzına hiç gitmemiş. Yani DMC5'ten çok uzak bir oyun olmuş. Grafikler güzel gibi ama bence ne 2018 ne de 2019 oyunu için yeterli seviyede değil. Umarım RTX destekler. Onun dışında Trailer'dan ziyade tam oynanış videosunu görmek gerek ki adamakıllı bir yorum yapabilelim. Dante'nin her seride yanında bir karı olması gibi Nero da kapmış bir tane. Sanırım iş arkadaşı.

• quote:

Alıntıları Göster
    Trailer'daki o kısma pek dikkat etmemiştim. Vergil'ın olduğunu falan da görmedim ama videoyu durdurup tekrar bakınca öbür elemanın Vergil'a benzediğini farkettim. Sonra da Devil Bringer'ı. Yani yaptığın yorum mantıklı da Vergil'ın, Yamato'yu geri almak için Nero'nun kolunu kesme olayı tamamen bir teori. Başka amaçla da kesiyor olabilir. Belki kavga ediyorlar ve o sırada Nero'nun kolu kesiliyor olabilir ama tabi Vergil'ın, Yamato'yu almak için Nero'nun kolunu kesme ihtimali yüksek. Ama burda da DMC4 ile DMC5 arasında uyumsuz olan bir yer var. Vergil madem Yamato'sunu geri almak isteyecekti o zaman Yamato'nun Nero'ya yardım etmesine ve Nero'nun Yamato'yu absorbe etmesine nasıl izin verdi? Yani Yamato'nun kendi etkileşimi de olabilir tabi ama biz DMC4 oyuncuları olarak Vergil'ın, Nelo Angelo olarak dağıldıktan sonra Yamato'nun içine hapsolduğu teorisine inanmıştık. Zaten Yamato'nun da o şekilde Nero ile etkileşim kurduğunu düşünmüştük. Ayrıca Vergil'ın nerden geldiği de merak konusu. DMC4: SE'de bir şekilde geliyordu ama teoriye göre eskiden Fortuna Castle'a geliyordu. Onu oynamadığım için tam bilmiyorum ama zaten Vergil'la ilgili bir tane ara video vardı bildiğime göre. Onun dışında trailer'da bana Dante vs. Nero kavgası gibi bir ortam oluşturulmaya çalışılmış gibi geldi. Dante geliyor, Nero Kyrie diye bağırarak onu uyarıyor falan. Aynı senaryo. Ayrıca trailer'da Vergil'ın yüzü gösteriliyor. Gösterilmese zaten onun Vergil olduğunu nerden anlayacaksın?

Kötüleriz birader sana mı soracaz? Tamam anladık fansınız da eleştirilere de kapalı olmayın bu kadar. Yok neymiş Vergil, Yamato'sunu geri alacakmışmış da yeni kız karakter Nero'ya robotik kol yapmışmış. Senin bu söylediğinin DMC dünyasına uyması aklını alıyor mu? Sanki Metal Gear Solid oynuyoruz anasını satayım. Zaten DmC'deki kılıcın uzayıp bir şey çekme olayı da Prototype çakmasıydı. Ayrıca bu kötüleme değil, eleştiridir, bazı detayların oyunun dünyasına uymadığını belirtmektir bu bir. İkincisi oyun hakkında eleştiri yapmak için illa oyunu oynamak şart değil. Bir şeyin oyunun dünyasına uymadığını söylemek için oyunu oynamaya gerek yok, seriyi oynamak hatta incelemek bile yeterli.

• quote:

Senin aksine oyundaki bu değişimi çok yerinde buluyorum. Sen beğenmiyorsan oynama sus madem. Eski oyunları oynamaya devam et. Yamato başka yöntemle alınabilir demek capcomdan yapımcılardan daha iyi biliyorsun her şeyi ok

Olayın açıklamasınıda bilmeyenler için yazdım üstüne alınmışsın demek ki sende bilmiyormuşsun hadi rastgele

Alıntıları Göster
    Birader çok cringesin biliyor musun. Oyundaki bu değişimi çok yerinde buluyorsan sen DMC'den bir halt alamamışsın demektir. Robotik kol mevzusu DMC'nin atmosferine gidiyor mu allasen? İblislerle savaşıyorsun, zombilerle değil... Bir de boğonmoyorson oynomo sos demiş ya tam kanser. Olm beğenmeyen adam oynamaz zaten ama bu beğenmediği şeyleri ifade etmesine de engel değil değil mi aynştayn? Ulan Capcom öyle yaptı diye bunun başka bir yolu yok diye bir şey mi var? Adamlar bu şekilde yapmayı uygun görmüştür isteseler başka şekilde de yapılabilirdi. Bir kurguda imkânsız diye bir şey olmaz. Bir şeyi kurgularsın ona mantıklı da bir açıklama getirirsin ki mantıklı olması da şart değil, o şekilde yazarsın hani zor bir şey değil. Adamlar isterse Yamato'yu Nero'nun götünden de çıkarabilir bir şey diyemezsin.

Valla benim dikkatimi çekmedi. Açıklaman için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.