Şimdi Ara

Yeni Game of Thrones dizisi HBO'dan resmi onayı aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tüm zamanların en sevilen dizilerinden Game of Thrones önümüzdeki yıl yayınlanacak final sezonu ile ekranlara veda edecek olsa da, George R.R. Martin'in fantastik dünyası ekranlarda kalmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl, Game of Thrones dünyasında geçen beş farklı dizi için hazırlıklara başlayan HBO, bu projelerden birine resmi onayı verdi.

HBO'dan pilot bölüm için sipariş alan ilk Game of Thrones spin-off'u, Jane Goldman ve George R.R. Martin'in birlikte hazırladığı proje oldu. Kick-Ass, X-Men Days of Future Past ve Kingsman gibi filmlerin senaristi olarak tanınan Jane Goldman ve Martin'in birlikte hazırladığı dizi, Game of Thrones'ta anlatılan olayların binlerce yıl öncesinde geçecek.

Senaryosunu Jane Goldman'ın kaleme alacağı yeni Game of Thrones dizisi; Kahramanlar Çağı'nda altın dönemini yaşayan dünyanın yavaş yavaş karanlığa gömülmesini anlatacak. George R.R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı serisi için yarattığı kapsamlı mitolojiden esinlenecek dizide; Ormanın Çocukları ile insanlar arasındaki savaştan Ak Yürüyenler'in yaratılışına kadar birçok ilgi çekici hikaye işlenecek.

HBO başkanı Casey Bloys daha önce yaptığı açıklamada ilk Game of Thrones spin-off'unun 2020'de yayınlanacağını duyurmuştu. 2020'de başlayacak bu yeni Game of Thrones dizisi Goldman'ın projesi olacak gibi görünüyor. Diğer dört Game of Thrones projesi için hazırlıklar sürse de, bunların tamamının dizi onayı alması beklenmiyor.

• Kardeşler takımı çok daha eski ama Lost'tan daha yüksek oya ve oy sayısına sahip.

Yani yazmış olmak için yazmayın. Lost hiçbir alanda en iyi 10 dizi arasına bile giremez. İlk 50 belki. Dünyanın geri kalanı ne düşünüyor önemli değil, sizin için en iyisi ise öyle olmalı sanıyorsunuz farkındayım. Ama dünya sizin etrafınızda dönmüyor olabilir mi?
    Hocam beni yanlış anlama ama Lost hayranı olman vasat üstü bir dizi olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca yalan yanlış sosyal medya paint çıktılarına da pek inanma. GOT tüm zamanların en yüksek bütçeli dizisidir. Lost bölüm başı 4 5 milyon dolar arası iken GOT bölüm başı 20 milyon dolardır. Bütçe farkı, teknik farkı, kalite farkı, ödül farkı, izlenme rekorları farkı vs vs vs. Hiçbir kıyas yoktur ki Lost GOT'u geçebilsin. Ve yine haberin olsun tüm zamanların en çok izlenen dizisi GOT. Lost falan değil. Sen öyle olduğuna kaptırmışsın kendini.

Aslında "bana göre" desen sıkıntı yok. Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. Sorsam babanneme büyük ihtimal en iyi dizi Bizimkiler der. Halama sorsam Rosalinda der. Olabilir. Ama sen "en büyük bütçeli, en çok ödül alan, en çok izlenen" gibi asılsız iddialarda bulunduğun için bu iddialarının asılsız olduğunu söylemek zorundayım.

GOT için kıyas edilebilecekler; Sherlock, Breaking Bad, Prison Break, Spartacus falan olur. Sonuçta herkes kendi sikletinde kıyaslanır. Yaprak Dökümü ile aynı siklette Lost demek ki onunla kıyaslıyorsun. Ama bence o kadar da kötü değildi. Bir kaç sezon iyiydi yine, öldürme o kadar.

Yaptığın kıyas tam olarak şu; Mısır vs ABD. Mısır'ın daha güçlü, büyük, zengin olduğunu iddia etmen ne kadar komik kaçarsa burada da aynı garip komiklik mevcut.

Yapman gereken sadece Google'da "tüm zamanların en çok izlenen dizisi, en yüksek maliyetli dizi, en çok ödül alan dizi" gibi aramalar yapman.
    Yok kardeşim ne en iyi 50'si? En iyi 200'e bile giremez ilk 300 belki

Emmy'nin yanında sayısız ödül almış, tüm sezonlarında ortalama 15 milyon izleyici yakalamış, dünyanın en yüksek bütçeli dizisini en iyi 10 dizinin arasına sokmayıp hele hele bir de Game Of Thrones gibi bir diziyle karşılaştırıyorsan kusura bakma da bu senin bencil düşüncelerin olur.

Sen bilmiyor olabilirsin ama ben Lost'u TV'de izlemiş biriyim FOX'ta yayınlandığı dönemde Türkiye'de bile fırtınalar estirdi, insanlar Yaprak Dökümünü bırakıp Lost izliyordu. Sayısız caps ve mizah dönüyordu diziyle alakalı insanların aklında hala "Black smoke, 4,8,15, 16, 23,42" gibi kavramlar var.

Anlıyorum Game Of Thrones'u çok seviyorsun ve deli gibi bir hayranısın ama şu at gözlüğünü çıkar be kardeşim Lost'u GOT ile karşılaştırmak bile hata biri bütçe devi diğeri buz devri
  • "Tüm zamanların en sevilen dizilerinden Game of Thrones"

Tüm zamanların en sevilen dizisi Lost'tur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • White Walkers varsa izlerim.

Üşüyoruz Reis.

Yeni Game of Thrones dizisi HBO'dan resmi onayı aldı
  • Westworld'e Game of Thrones parkı ekleyecekler gibi bir muhabbet dönüyordu. Büyük ihtimalle yan dizi olayına bile giriştilerse Westworld'e de eklenir o park.

Westworld artık dizi olmaktan çıkıp sanat eseri kıvamına geldi umarım GoT izleyicisini çekelim diye popüler kültüre hizmet edecek Game of Thrones parkı bölümü çıkarmazlar...

• Bekle bekle ciğerim soldu

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Lost sonradan çok bozdu ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beklemekten diziyi unuttum.

Friends
    Kime göre neye göre? Hangi istatistiğe dayandırıyorsunuz iddianızı? Benim gördüğüm tüm büyük sinema portallarında GOT 3 4 kat fazla oya sahip ve puanı her yerde daha yüksek. Sanırım anketi kendinize sordunuz ve Lost cevabı alınca ilan ettiniz sonuçları.
  • 5 farklı dizimi işte böyle böyle asıl eserler zarar görür tmm diziyi yine hobi olarak çekin çekmeyin demiyorum ama kaliteli olsa bari

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Kime göre neye göre? Hangi istatistiğe dayandırıyorsunuz iddianızı? Benim gördüğüm tüm büyük sinema portallarında GOT 3 4 kat fazla oya sahip ve puanı her yerde daha yüksek. Sanırım anketi kendinize sordunuz ve Lost cevabı alınca ilan ettiniz sonuçları.
    Lost, 2004'te başlamış bir dizi olduğu için olabilir mi?

• Neyin tatavası bu sanki "en sevilen dizi Got" denmiş gibi. "En sevilen dizilerinden " denmiş yani insan okuduğunu ancak bu kadar anlayamaz. Böyle boş bir muhabbet olabilir mi ya.
    Kardeşler takımı çok daha eski ama Lost'tan daha yüksek oya ve oy sayısına sahip.

Yani yazmış olmak için yazmayın. Lost hiçbir alanda en iyi 10 dizi arasına bile giremez. İlk 50 belki. Dünyanın geri kalanı ne düşünüyor önemli değil, sizin için en iyisi ise öyle olmalı sanıyorsunuz farkındayım. Ama dünya sizin etrafınızda dönmüyor olabilir mi?
  • quote:

Kardeşler takımı çok daha eski ama Lost'tan daha yüksek oya ve oy sayısına sahip.

Yok kardeşim ne en iyi 50'si? En iyi 200'e bile giremez ilk 300 belki

Emmy'nin yanında sayısız ödül almış, tüm sezonlarında ortalama 15 milyon izleyici yakalamış, dünyanın en yüksek bütçeli dizisini en iyi 10 dizinin arasına sokmayıp hele hele bir de Game Of Thrones gibi bir diziyle karşılaştırıyorsan kusura bakma da bu senin bencil düşüncelerin olur.

Sen bilmiyor olabilirsin ama ben Lost'u TV'de izlemiş biriyim FOX'ta yayınlandığı dönemde Türkiye'de bile fırtınalar estirdi, insanlar Yaprak Dökümünü bırakıp Lost izliyordu. Sayısız caps ve mizah dönüyordu diziyle alakalı insanların aklında hala "Black smoke, 4,8,15, 16, 23,42" gibi kavramlar var.

Anlıyorum Game Of Thrones'u çok seviyorsun ve deli gibi bir hayranısın ama şu at gözlüğünü çıkar be kardeşim Lost'u GOT ile karşılaştırmak bile hata biri bütçe devi diğeri buz devri

• Askerde dahi izlemeyi bırakmadığım bir dizidir. Merakla bekliyoruz.
  • Arkadaş haklı, lost gotdan çok daha popüler olmuş kült bir dizidir. Her bölüm sonrası bir sonraki bölüme kadar forumları bırakın, arkadaş ortamlarında beyin fırtınası yapılırdı. Lakin son iki sezon ile bütün itibarını yerle bir edip bitti.

• Tamam, Game Of Thrones da çok konuşuluyor ama bir zamanlar Dünyada herkes LOST u konuşuyordu yani...

• Tüm zamanların en sevilen dizileri süper babadır, bizimkilerdir, kaygısızlardır bilemedin yedi numaradır...

Hocam beni yanlış anlama ama Lost hayranı olman vasat üstü bir dizi olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca yalan yanlış sosyal medya paint çıktılarına da pek inanma. GOT tüm zamanların en yüksek bütçeli dizisidir. Lost bölüm başı 4 5 milyon dolar arası iken GOT bölüm başı 20 milyon dolardır. Bütçe farkı, teknik farkı, kalite farkı, ödül farkı, izlenme rekorları farkı vs vs vs. Hiçbir kıyas yoktur ki Lost GOT'u geçebilsin. Ve yine haberin olsun tüm zamanların en çok izlenen dizisi GOT. Lost falan değil. Sen öyle olduğuna kaptırmışsın kendini.

Aslında "bana göre" desen sıkıntı yok. Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. Sorsam babanneme büyük ihtimal en iyi dizi Bizimkiler der. Halama sorsam Rosalinda der. Olabilir. Ama sen "en büyük bütçeli, en çok ödül alan, en çok izlenen" gibi asılsız iddialarda bulunduğun için bu iddialarının asılsız olduğunu söylemek zorundayım.

GOT için kıyas edilebilecekler; Sherlock, Breaking Bad, Prison Break, Spartacus falan olur. Sonuçta herkes kendi sikletinde kıyaslanır. Yaprak Dökümü ile aynı siklette Lost demek ki onunla kıyaslıyorsun. Ama bence o kadar da kötü değildi. Bir kaç sezon iyiydi yine, öldürme o kadar.

Yaptığın kıyas tam olarak şu; Mısır vs ABD. Mısır'ın daha güçlü, büyük, zengin olduğunu iddia etmen ne kadar komik kaçarsa burada da aynı garip komiklik mevcut.

Yapman gereken sadece Google'da "tüm zamanların en çok izlenen dizisi, en yüksek maliyetli dizi, en çok ödül alan dizi" gibi aramalar yapman.

• quote:

Buraya yazmadan önce ne yeyip içiyorsunuz arkadaşım anlamadım ya yazdıklarımı da okumuyorsun galiba. Yazının yarısına benim yazdıklarımı yazmış üstüne üstlük Yaprak dökümü ile Lost'u kıyasladığımı zannetmişsin.

Ben sana ortalığı kasıp kavurduğu dönemde ülkemiz için bir örnek verdim, sen bunu Yaprak dökümü vs Lost olarak anladıysan bu konuşma burda bitmiştir zaten.

Kaynaklarını da Onedio'dan alıyorsun anladığım kadarıyla bölüm başı 4 milyon Lost için çerez parası, senin oyuncu ücretlerinden haberin yok galiba? Ansambl oyuncu kadrolu sayılı dizilerden olan diziye bölüm başı 4 - 5 milyon dedi yahu ciddi ciddi

Araştırmalarını "tüm zamanların en çok izlenen dizisi, en yüksek maliyetli dizi, en çok ödül alan dizi" diye Google'da aratarak yaptıysan kusura bakma da boşuna tartışıyorum seninle. Çünkü bu aramaları yapınca ilk sonuç Onedio'dan çıkıyor.

GOT Lost'u hiç bir konuda geçemez bunu herkeste böyle biliyor sen çok fazla seviyor olabilirsin diziyi. Gidin Vikings ile falan karşılaştırın lütfen.

Ayrıca yazdıklarımın aynısını tekrarlamaktan vazgeçersen belki bir şeyler tartışabilirim seninle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.