Şimdi Ara

Emirates'in hedefi penceresiz uçaklar ile hizmet vermek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dubai merkezli Emirates Havayolları, first class uçanlara farklı bir uçuş deneyimi yaşatmayı planlıyor. Havayolu şirketi, en yeni Boeing 777-300ER uçaklarının first class kabinindeki yolculara, uçak dışındaki fiber optik kameraların yansıttığı görüntüleri gösteren sanal pencereler sunmaya hazırlanıyor.

Penceresiz uçakların daha hafif olacağını ve daha az yakıt tüketeceğini belirten Emirates, sanal pencereleri uçağın tüm bölümlerine yayma niyetinde. Ayrıca bu girişim uçakları yapısal olarak daha iyi hale getirecek.

Ayrıca Bkz.Ubisoft CEO'su: Konsollar ölüyor, artık oyunları daha düşük donanımla oynayacağız
    Emirates Başkanı Sir Tim Clark, havayolu şirketinin gelecekte hiç penceresi olmayan uçaklara sahip olmayı hedeflediğini belirtti. Sanal pencerelerin doğal görüntüden daha iyi olduğunu söyleyen Clark, böylelikle pencerelerden kaynaklanan yapısal zafiyetin de ortadan kalkacağını düşünüyor.

Güvenlik endişeleri var

Deneyimli yönetici bu uçakların daha hafif ve daha hızlı olacağını ifade ederek, daha az yakıt tüketeceğini ve daha yükseğe uçabileceğini söyledi. Ancak penceresiz uçaklar hakkında bir takım güvenlik endişeleri var. Bazı güvenlik uzmanları bunun tehlikeli olabileceği görüşünde.

Uçuş görevlilerinin yangın gibi acil durumlarda, kapıları açmadan ve tahliye işlemine başlamadan önce pencerelerden uçağın dışını kontrol etmeleri gerektiğini belirten uzmanlar, bunun yapılabilmesi için güce (enerjiye) gereksinim duyabilecek herhangi bir şeyin, yetkili merciler tarafından onaylanmasının kolay olmayacağını söylüyor. Ayrıca bu tip uçakların çok klostrofobik olabileceği ve yolcuları olumsuz etkileyebileceği de bir başka endişe konusu.

• ozellikle klostrofobik kisiler icin konusacak olursak ic tarafi ekranla kapli dista kanatlari olan devasa tabutlara cevirecekler ucaklari...
  • Şu ikincisi beni altıma yaptırtır o ne öyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapılmasi zor.

Ciddi güvenlik sorunları doğurur. Özellikle acil inislerde uçak hasar gördüğünde elektrik sistemi komple gittiğinde tahliyenin nasıl yapılacağı nerede yangın var nerede su var.

Pegasus uçağında arka kapılar kullanıldı tahliye için. Dış şartların gözlemlemek çok önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok bas agritan cok klostrofobik bir tasarim

her yerde ekranlar adamin beynini yakar

ucak manzarasi kadar sayili guzel manzara varken iki kurus icin yolcudan su keyfi esirgemeyin

hatta ucak pencereleri daha buyuk yapilamasa bile yolcunun bas hizasina getirilmeli ki boyun fitigi olmadan insan disariyi gorebilsin

• ben çok beğendim inşallah olur

• Güzel bir düşünce değil. Dayanıklılığı azaltmadan pencereleri büyütebilirlerse o zaman güzel olur.
  • ben korkarım aga
  • Teknolojinin gelişmesi ile havacılık alanında köklü değişiklikler gündeme sık sık gelmekte.Örneğin otonom uçaklar yakın bir gelecekte hizmete girmeye başlayacaklar.Pilotsuz uçaklar şuan test aşamasındalar ve test sonuçları yüksek oranlarda başarı ile sonuçlanmaktadır.Mek Jet olarak saygılarımızı sunar,herkese güvenli,konforlu uçuşlar dileriz.

• Uçan tabut...

• bir arıza meydana gelse elektrik kesilse uçakta yolcular panikten zarar görür. ayrıca tabutta uçmak gibi olmuş zaten uçaktan korkan bi sürü insan var bide bu şekilde daha korkutucu

• he ya, uçakta pencereden ateş alan türbin motoru farkedip bi teneke su döküyorsun halloluyor.
  • seçenek olmalı her şey ekran oluyor insanı yoruyor

• Ufo görülme durumlarını engellemek için, önceden kaydedilmiş temiz(!) görüntüler verilecek.

• pencere kenarı koltuğu sadece kafamı dayayıp uyumak için kullanıyorum.

• k2fg9 kullanıcısına yanıt

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Eee ? Binmesinler o zaman uçağa ..

• Çok güzel fakat çok çok zor. Şahsen ben böyle bir uçakta uçmayı çok isterim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.