Şimdi Ara

PUBG'nin oyuncu sayısı gittikçe düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayerUnknown's Battlegrounds ya da kısa adıyla PUBG'nin, hayatta kalma oyunlarının popüler hale gelmesinde önemli rol oynadığı bir gerçek. Ancak kısa sürede fenomen haline gelen oyun 2018 yılı başından bu yana düşüşünü sürdürüyor.

Düşen istatistiklerine rağmen PUBG hâlâ zirvede

SteamCharts'ın verilerine göre PUBG'nin en yüksek oyuncu sayısı Ocak 2018'de 3,236,027 seviyelerine ulaştı fakat oyunda son 30 gün içinde en fazla 1,861,002 oyuncunun aynı anda çevrimiçi olduğu açıklandı. Benzer şekilde PUBG'nin Ocak ayında ortalama oyucu sayısı 1,584,886,8 seviyelerinde iken bu sayı geçtiğimiz ay ortalama 843.218.6'ya kadar geriledi.

PUBG'nin azalan oyuncu sayısına çeşitli faktörlerin neden olduğu belirtiliyor. Popüler oyunun bir yılı aşkın bir süre BETA olarak kalması, hile yapan kullanıcılara karşı mahkemeye varan ağır yaptırımlar uygulanması ve Epic Games'in geliştirdiği Fortnite Batlle Royale'in gösterdiği ani yükseliş ise bunlardan sadece birkaçı. Oyuncu sayısının düşmesi PUBG'nin hala inanılmaz derecede popüler olduğu gerçeğini elbette ki değiştirmiyor. Zira PUBG, Steam'de hala en popüler ve oyuncu sayısına göre en fazla gelir elde eden oyun olma özelliğini koruyor.

• 2 aydır oynamıyorum fortnite daha stabil ve bekletmiyor. pubg satın aldığıma pişmanım..

• En büyük rakibi Fortnite bedava bunlar ısrarla hala ücretli satın alı kaldırmıyorlar. Ben Pubg de oynuyorum, Fortnite da. Ama bence Fortnite oynaması daha zevkli, oynanış ve akıcılık çok iyi.

• Sürekli aynı devam ediyor, hileleri engellemiyorlar. Bu yaz indiriminde fiyatı düşmezse daha çok oyuncu kaybeder.

• Fortnite sarmıyor, PUBG ise bug hile fps sorunlarını giderilmediği için oynanabilirliği düştü. Battle Royale türü uzun süreli bir tür değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalnız o Fortnite'nin sahipleri istiyor bunu. Mecbur paralı olacak çünkü ticarete dökersen bu işi, Epic Games anlaşmasına göre her oyun başı komisyon veriyorsun.

• Yemin ediyorum bug dan gına geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fortnite Steam'de var mı? Veya PC üzerinde oynanabiliyor mu?

• Bot bota takılırlar artık.

• PUBG'nin işi zor bu saatten sonra Fortnite çok daha iyi bir oyun herşeyden önce optimizasyon sorunu olmayan bugsız, akıcı bir oyun deneyimi sunuyor pubg'ye göre daha hızlı bir oynanışı var, oyun süreleri daha kısa ve kısa oluşundan dolayı sıkmıyor pubg'de olmayan built mantığı çok iyi. Rakipleri de her geçen gün artıyor 2 gün önce Realm Royal çıktı ve şuan twitch'te en çok izlenen oyun oldu üstelik bunlar free to play oyunlar. PUBG'nin sonu yakındır.

• çokta...

• Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin BR türünde bu kadar gerçekci, ciddi ve FPP modu olan başka bir alternatif yok. TPP modlu oyunlar bana hile gibi geliyor her şeyden önce. Yine de her şeye rağmen eleştirilmekte ve yenilik beklenmesinde insanlar haklı.

• Betada kalması kullanıcıların suçu. Geliştirici nasılsa kazandığı kadar parayı kazandı bir anda, ne diye uğraşsın artık.

Valvenin kaç senedir oyun geliştirmemesiyle aynı sebep yani. Skinlerden kazandığı parayı bir çok firma oyun geliştirerek kazanamıyor.

• bu oyunlar trend oyunlardır bir süre sonra gözden kaybolur çekirdek kitleleri yoktur
  • Daha düşer.

• Çünkü CS GO'cular yuvasına dönmeye başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Csgo cular r6 e geçmiyor mu?
  • Ark Survival Evolved varken pugbg de, Black Desert Online'da şu da bu da hepsi fos. Piyasada oynanabilecek en adam akıllı oyun ARK gerisi kof.

• Chromosty kullanıcısına yanıt
    bir CS GO'cu olarak ilk defa duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukruege

En büyük rakibi Fortnite bedava bunlar ısrarla hala ücretli satın alı kaldırmıyorlar. Ben Pubg de oynuyorum, Fortnite da. Ama bence Fortnite oynaması daha zevkli, oynanış ve akıcılık çok iyi.

Saçmalama pubg hileye müsait bir oyun fortnite değil bedava yapsınlarda millet hileli oynasın sonra ban yesin nasıl olsa bedava diyip yeni bir steam acc ile işini halletsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.