Şimdi Ara

iOS 12 performans testinde: iOS 11 vs iOS 12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, iOS 12 lansmanında yeni işletim sisteminin iOS 11'e kıyasla iki kat daha performanslı çalıştığına özellikle dikkat çekti. Bunun yanı sıra kameranın %70’e kadar daha hızlı açıldığı, klavyenin %50’ye kadar daha hızlı görüntülendiği ve yazı yazarken daha fazla duyarlılık sunulduğunun altı çizildi. Uygulama açılış hızının da %40 iyileştirildiğini belirten Apple, tanıtımdan sonra iOS 12'nin geliştirici ön sürümünü indirmeye sundu. Biz de zaman kaybetmeden iOS 12 işletim sistemini iPhone 8 Plus'a kurduk. Acaba Apple'ın söylemleri gerçeği ne kadar yansıtıyor? İşte Geekbench sonuçları:

iOS 12 yüklü iPhone 8 Plus; tekli çekirdek testinden 4173 puan alırken, çoklu çekirdek testinden ise 10201 puan aldı. iOS 11 yüklü iPhone 8 Plus'ın test sonuçlarına bakacak olursak tekli çekirdek testinden 4187 skor elde eden telefon, çoklu çekirdek testinden ise 10308 puan alarak ayrıldı. 

İlk paragrafta bahsettiğimiz hususa gelecek olursak iOS 12 ile birlikte klavyenin daha tepkisel çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca kilit ekranını sağa kaydırarak kamerayı açma kısayolunun da bir hayli hızlandığını belirteyim. Yeni nesil iPhone'lar (testler iPhone 8 Plus üzerinde yapılmıştır) oldukça güçlü cihazlar oldukları için ben iOS 11'den iOS 12'ye geçişte ciddi bir performans farkı yaşamadım lakin Apple, özellikle eski iPhone modellerinin iOS 12 güncellemesiyle birlikte hızlanacağını söylüyor.  

• Bu sürüm değiştikçe geekbench yapmanın mantıklı bir açıklaması var mı yoksa klasikleşti diye mi yapılıyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bir iPhone 5s testi yapsanız sizin de dediğiniz gibi günlük hayattaki farkını anlarız. 5s cihazında hem pil hem de performans testini bekliyoruz.

• iOS 10 a göre batarya performansı nasıl deli gibi merak ediyorum ama internette içerik bulmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS 10 a göre batarya performansı nasıl deli gibi merak ediyorum ama internette içerik bulmadım

• şuraya iapplebytes diye bırakıyorum bebelki birilerinin işine yarar.

• Yanlış bir karşılaştırma olmuş. Geekbench sadece işlemcinin matematiksel yeteneklerini ölçer. İşlemci harici donanımlar ve yazılım hiçbir şekilde bu değişikliğe etki etmez.

• Bu nasil editorluktur yahu. Boyle sacma sapan bir karsilastirmayi nasil olur da suraya koyabiliyorsun? Inanilmaz. Clickbait olsa anlarim da bu resmen rezillik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 12'yi iPhone 8 Plus'a kurduk ve test ettik."

Görselleri ve içeriği kendiniz üretmiş gibi kaynak vermeden yayınlamanız çok hoş :)

https://youtu.be/PEKoeOE34nE

• ozeba O kullanıcısına yanıt
    Haberde bahsi geçen tüm şeyler bizzat benim kendi deneyimlerimdir. Herhangi bir yerden içerik alınmamıştır. Geekbench sonuçlarını da bizzat ben uyguladım. Zaten kendi deneyimlerime yer verdiğim haberi de daha önce paylaşmıştım.https://www.donanimhaber.com/iOS-12-Beta-hakkinda-ilk-izlenimler-100364

• ozeba O kullanıcısına yanıt
    kaynağada gerek yok düzgün inceleseydiniz bu mesajı atmazdınız Görsellere bakın operatör kısmı ve tarih kısmına bakınca özgün editörün kendi yaptığını anlayabilirsiniz.
  • antoffensive kullanıcısına yanıt
    Farklı test uygulamaları ile deneyip konuyu güncellerseniz çok güzel olur. Şimdiden emeğinize sağlık.

• Haber mi yapmış oldun sen şimdi?

• Yapsanız bir 5s ile testi, farkı iyi anlasak. 8 Plus’ı güncelleme ne kadar kötü etkileyebilirki zaten yeni cihaz. İlk olarak güncellemeyi alacak en eski telefona inceleme yapılmalı diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ne ya lise mezunu editör mü alındı

• Haber görselinde kullandığınız ekran görüntülerini yan yana nasıl birleştirdiniz bilmiyorum ama orantısız çıkmış.Bu iş için bir çok internet sitesi ve uygulama var.Bunlardan birini kullanabilirdiniz.

Mesela bu site

https://www.imgonline.com.ua/eng/combine-two-images-into-one.php

Benim bu iş için kullandığım ve tavsiye ettiğim uygulama ise Picsew uygulaması.0.59 kuruş ücreti var.

Uygulama tarafından birleştirilmiş örnek ekran görüntüsü

https://prnt.sc/jsbh5w

https://itunes.apple.com/us/app/picsew-screenshot-stitching/id1208145167?mt=8

Siz sanırım bu iki ekran görüntüsünü Paint'te birleştirdiniz?

@antoffensive

• bende tek tek uygulamaları açaçaklar sandım :S

• beyler benim iphone 6s im var sizce bu sürüm çıkınca güncellemelimiyim yani performansda düşüş yada yükseliş olurmu
  • SallamaDayı S kullanıcısına yanıt

• Bu habere büyük emek harcanmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.