Şimdi Ara

2000 model HB CLİO 1.6 8V kullananlar yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu aracı kullanıyorsanız eğer yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz.

• clio hb 1.4 rt 8v var bende
    ama 96 model 122bin km
    motor aynıysa bilgin olsun diye veriyorum: ş.içi 8-9lt/100km ş.dışı6-6.5lt/100km
    tabi yılların verdiği yıpranmayı hesaba katmak lazım bu değerler 2000 modelde eğer çok km yapmamışsa düşecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 3 Nisan 2007; 23:28:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

clio hb 1.4 rt 8v var bende
    ama 96 model 122bin km
    motor aynıysa bilgin olsun diye veriyorum: ş.içi 8-9lt/100km ş.dışı6-6.5lt/100km
    tabi yılların verdiği yıpranmayı hesaba katmak lazım bu değerler 2000 modelde eğer çok km yapmamışsa düşecektir.
    benim bulduğum araç 1.6 motor ve 100000 kmde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicid

benim bulduğum araç 1.6 motor ve 100000 kmde.

Alıntıları Göster
    yok mu kullanan, bir bilen
  • quote:

yok mu kullanan, bir bilen

Alıntıları Göster
    arkadaşım bende 1.4 16 V var....2001 model RXT...Ş.içinde (Bursa) oldukça yoğun trafikte 8 ila 9 litre yakıyor...Ş.arasında 5.7 lt yi gördüm....
    Ama 8 V ne yakar bilemiyorum....

Kaç lira istiyorlar arabaya merak ettimde....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcy -- 8 Nisan 2007; 22:51:23 >
  • 2-3 hafta oldu 2001 clio symbol 1.4 8V aldım. Şehir içi kısa gel-gitler(5-6 km), hep soğuk motor kullanıyorum. Biraz önce hesapladım, 37 ykr /km yakmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnplt

2-3 hafta oldu 2001 clio symbol 1.4 8V aldım. Şehir içi kısa gel-gitler(5-6 km), hep soğuk motor kullanıyorum. Biraz önce hesapladım, 37 ykr /km yakmışım.
    quote:

Orjinalden alıntı: mtnplt

2-3 hafta oldu 2001 clio symbol 1.4 8V aldım. Şehir içi kısa gel-gitler(5-6 km), hep soğuk motor kullanıyorum. Biraz önce hesapladım, 37 ykr /km yakmışım.

Baya aykıyormuş...Bende kısa mesafede kullanıuyorum okula gidip gelirken en fazla 10 km dir....Ama yoğun tarafikte olmama rağmen 8 ile 9 lt arasını geçmiyor....

Bence sen servise bi göster....

• quote:

Orjinalden alıntı: vicid

arkadaşlar bu aracı kullanıyorsanız eğer yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz.

arkadaşımda var 99 1.6 8V RTE modeli..şehir içi 8-9lt yaktığını söylüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramsay

quote:

arkadaşlar bu aracı kullanıyorsanız eğer yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz.

arkadaşımda var 99 1.6 8V RTE modeli..şehir içi 8-9lt yaktığını söylüyor..
    13.500 liraya alacağım cuma günü
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

hayırlı olsun şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramsay

quote:

hayırlı olsun şimdiden..

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun....

Bende 2001 CLİO HB 1.4 RXT var. Yol bilgisayarında şehir içi ortalama 9 litre gösteriyor ama benim ölçümüm 8.2 litre. Yol bilgisayarı yüzde 10 kadar daha fazla gösteriyor tüketimi diye yorumlar okumuştum forumda. Sanırım haklı arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: EN.ES

Hayırlı olsun....

Bende 2001 CLİO HB 1.4 RXT var. Yol bilgisayarında şehir içi ortalama 9 litre gösteriyor ama benim ölçümüm 8.2 litre. Yol bilgisayarı yüzde 10 kadar daha fazla gösteriyor tüketimi diye yorumlar okumuştum forumda. Sanırım haklı arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    HB kullanan arkadaşlara bir sorum olacak

1.4 16V 98beygir gücünde bi HB düşünüyorum fakat beni endişelendiren kısmı

1- ilerde sıralı lpg sistemi taktırırsam zaten küçük olan bagaj komple kapanırmı? 255lt bi bagajı var symbollerin 510lt olması gerek şehiriçinde pek problem olmaz fakat şehirlerarası izine tatile falan gidildiği zaman bu sıkıntıyı sizler nasıl aşıyorsunuz? ya da mevcut bagaj sizler için yeterli geliyormu?

2- HB lerin symbollerden işçilik olarak daha kaliteli olduğu, bazı modellerin direkt ithal geldiği ve tr üretilmediği, bi de virajlarda HB lerin symbollere göre daha iyi olduğu söyleniyor kullanan arkadaşlar siz ne dersiniz?

3- yakıt tüketimi olarak symbollerle aynı motoru kullanıyor ancak kasadan dolayı fark varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

1- ilerde sıralı lpg sistemi taktırırsam zaten küçük olan bagaj komple kapanırmı? 255lt bi bagajı var symbollerin 510lt olması gerek şehiriçinde pek problem olmaz fakat şehirlerarası izine tatile falan gidildiği zaman bu sıkıntıyı sizler nasıl aşıyorsunuz? ya da mevcut bagaj sizler için yeterli geliyormu?

2- HB lerin symbollerden işçilik olarak daha kaliteli olduğu, bazı modellerin direkt ithal geldiği ve tr üretilmediği, bi de virajlarda HB lerin symbollere göre daha iyi olduğu söyleniyor kullanan arkadaşlar siz ne dersiniz?

3- yakıt tüketimi olarak symbollerle aynı motoru kullanıyor ancak kasadan dolayı fark varmıdır?

Alıntıları Göster
    1) LPG taktırırsan stepneyi evde bırakman lazım. Çünkü bagaj hacmi zaten sınırlı. Lastik patlamasına karşı küçük komprosör ve lastik tamir edici köpük (tam bilmiyorum) öneriyor forumda arkadaşlar.

2) Clio II lerin hepsi Fransız üretimi. Sedanlar ise yerli. Evet HB lerin işçilik kalitesi ve yol tutuşu daha iyi. Tabi HB lerin yedek parça fiyatlarıda daha yüksek.

3) Yakıt tüketiminde sedan ve HB arasında çok büyük bir fark yok. Ama HB ler daha az yakıyor özellikle almayı düşündüğün 1.4 16v RXT modelleri.

Birde RXT alırsan güzel tarafı 2 airbag, klima ve abs standart. Ve 98 BG.lik 1.4 Megane larda dahi kullanılan güçlü bir motora sahip olması.

Şimdiden hayırlı olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER

• quote:

Orijinalden alıntı: EN.ES

1) LPG taktırırsan stepneyi evde bırakman lazım. Çünkü bagaj hacmi zaten sınırlı. Lastik patlamasına karşı küçük komprosör ve lastik tamir edici köpük (tam bilmiyorum) öneriyor forumda arkadaşlar.

2) Clio II lerin hepsi Fransız üretimi. Sedanlar ise yerli. Evet HB lerin işçilik kalitesi ve yol tutuşu daha iyi. Tabi HB lerin yedek parça fiyatlarıda daha yüksek.

3) Yakıt tüketiminde sedan ve HB arasında çok büyük bir fark yok. Ama HB ler daha az yakıyor özellikle almayı düşündüğün 1.4 16v RXT modelleri.

Birde RXT alırsan güzel tarafı 2 airbag, klima ve abs standart. Ve 98 BG.lik 1.4 Megane larda dahi kullanılan güçlü bir motora sahip olması.

Şimdiden hayırlı olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER

Alıntıları Göster
    aldım aracı arkadaşlar.2 gündür kullanıyorum.Baya güzel.Yol bilgisayarı falan çok iyi. Bu arada 100 km de uzun yolda 5.5-6.5 litre arası yakıyor,

1.6 motor 8V HB RXT

• quote:

aldım aracı arkadaşlar.2 gündür kullanıyorum.Baya güzel.Yol bilgisayarı falan çok iyi. Bu arada 100 km de uzun yolda 5.5-6.5 litre arası yakıyor,

1.6 motor 8V HB RXT

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun arkadaşım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURKCE

Hayırlı olsun arkadaşım...

Alıntıları Göster
    Benim arabam 1.4 16V 2001 Clio. Benimki de şehirler arası 6 ile 6,5 arası yakıyor...
  • rxt 16 walf olmalı.. neyse Clio hb ler sedanlardan 2 kat daha üstün.. 16 walf olanı daha da iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: biz

rxt 16 walf olmalı.. neyse Clio hb ler sedanlardan 2 kat daha üstün.. 16 walf olanı daha da iyi..
    EN.ES arkadaşim gayet güzel özetlemiş aslinda aracı, fakat ben birşey ekleyim, 1.4 16V RXT araca tüp bence gereksiz, tüp takılacak araba değil bu.
    hb araçla sedan aracı kapı kumandasına bastığın zaman bile farkını anlarsın, birinin kapilari gayet tok bir sesle açilir diğerinden metal sesler gelir :)
    benim aracım 100 km'de 7.9 lt yakiyor şehir içi ortalama olarak, şehir dişindada basmazsan çok ekonomik gidiyor, servis ve yedek parça konularında her tür sorunuzada yardımcı olabilirim, arabama düşkünüm ve nerdeyse her tür parçacıyı gezerim.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

Alıntıları Göster
    hocam 2 hafta oldu dediğin 2000 1,6 rxt alalı ben 13 e aldım araştırırsan 13250 ye falan vardı ama sağlam sa hayırlı olsun ben memnunum araçtan ama benzin noktasında gliba biraz gözüm ibrede yol bilgisayarına göre 100km de 9 civarı yakıyor ş içinde buda beni huzursuz ediyor bugün falan lpg olayını konuştum baya araştırıyorum işte ama 1300 den aşağı yol 1300 lerde yerli 3ıl garantili falan am ne bilim kafam kalmadı. ama tüpü istepne nin oraya koyuyorlar bildiğim kadarıyla - bağaj hususu bende uzun yola falan çıkıcam yazları şu an için gayet ideal ama bence yine çok sorun olmicak gibi görücez bakalım aracın komple fransız olduğunu ve gayet sağlam olduğunu birçok yerde duymuştum
    hadi bakalım hayırlı olsun bu araç hakkında bir kulup olursa bilgim olsun - clio HB. team :)

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinder07

hocam 2 hafta oldu dediğin 2000 1,6 rxt alalı ben 13 e aldım araştırırsan 13250 ye falan vardı ama sağlam sa hayırlı olsun ben memnunum araçtan ama benzin noktasında gliba biraz gözüm ibrede yol bilgisayarına göre 100km de 9 civarı yakıyor ş içinde buda beni huzursuz ediyor bugün falan lpg olayını konuştum baya araştırıyorum işte ama 1300 den aşağı yol 1300 lerde yerli 3ıl garantili falan am ne bilim kafam kalmadı. ama tüpü istepne nin oraya koyuyorlar bildiğim kadarıyla - bağaj hususu bende uzun yola falan çıkıcam yazları şu an için gayet ideal ama bence yine çok sorun olmicak gibi görücez bakalım aracın komple fransız olduğunu ve gayet sağlam olduğunu birçok yerde duymuştum
    hadi bakalım hayırlı olsun bu araç hakkında bir kulup olursa bilgim olsun - clio HB. team :)

Alıntıları Göster
    Konu hortlasın,

2 ay kadar önce clio 1.6 rte HB aldım.atiker sıralı taktırdım 900 tl ye,depo 32 lt ufak olanlardan.Bir depo aşşa yukarı 55 tl ye doluyor ve 270-300 km arası şehir içi-dışı karma yol gidiyorum bir miktar benzin dahil.Normalmidir ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.