Şimdi Ara

Tesla Model 3, ABD'de sınıfının en çok satan otomobili oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tesla’nın yıllık olağan genel kurul toplantısındaki en önemli olay şüphesiz Elon Musk’ın görevden alınması için yapılan oylamaydı. Yapılan kritik oylama sonunda Musk’ın CEO görevinin yanında yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmesi kararı alındı. Fakat toplantı sırasında dikkat çekici bir açıklama daha yapıldı. Üretim ve satış rakamları hakkında veriler paylaşan Tesla, geçtiğimiz aydan bu yana Model 3 teslimatlarında büyük bir artış yaşandığını ve Model 3’ün şuanda Amerika’nın en çok satan orta sınıf premium sedanı olduğunu duyurdu.

Uzun süredir üretim hattında sıkıntılar yaşayan Tesla, bu sorunlardan tam olarak kurtulamamış olmasına rağmen son zamanlarda yaptığı geliştirmelerle talebi karşılayacak düzeye gelmiş gibi görünüyor. Şirket tarafından paylaşılan verilere göre, Model 3’ün satış rakamları mayıs ayında Mercedes C Serisi’nin de üzerine çıkarak aracı ilk sıraya taşımayı başardı. Satış rakamları hızlı bir şekilde yükselen Tesla Model 3, böylece rakipleri Audi A4, BMW 3 Serisi, Mercedes C Serisi ve Lexus IS gibi modelleri de geride bırakmış oldu.

Toplantı sırasında Model 3’ün üretimiyle ilgili son rakamları da paylaşan Elon Musk, günde 500 adet üretim gerçekleştirme hedeflerine ulaştıklarını belirtti. Musk, haftada 3,500 adete tekabül eden bu rakamın haziran ayı sonunda haftada 5,000 adete çıkacağı konusunda da hala iddialı. Model 3'ün çift motorlu ve performans versiyonlarının üretimine de yavaş yavaş başladıklarını belirten Elon Musk, eylül ayı itibariyle seri üretime başlayabileceklerinin altını çizdi.

• BMW ye adeta darbe olmuş

• Bir tek Audi A4 etkilenmemiş nedense.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asil rekabet simdi basliyor.model s falan bisey degildi.premium markalarin tum satislarinin yarısı sadece bu siniftan geliyor.devam ettirebilirse ne ala.performans modeli zayif yalniz.son hiz 280i bulmasi lazimdi.oysaki 230 falan.bugun c63 meyille 300u zorluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey Amerika'da satışların artması, üretim kapasitesinin de giderek rayına girmesiyle Tesla için işlerin iyiden iyiye yola girmesi demektir. Ancak Model S haricinde Tesla modelleri bana hiç çekici gelmiyor. Tamam elektrikli otomobillere öncülük ediyor ama Tesla'nın modellerinin Mercedes, Audi, BMW ve Volvo vs gibi firmalar gibi dışarıdan da albenili olması gerektiğini düşünüyorum.
  • Rakam yok

• fatihaslan7 kullanıcısına yanıt
    Seneye satışı başlayacak olan yeni 3 kasayı bekliyor millet..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hollanda'da montaj fabrikası, Çin'de yeni açılacak fabrika... Üretimi hızlandıracakları kesin ve satış rekorları kıracakları da kesin gibi geliyor bana.

35.000$ olan Model 3 şimdilik satışa sunulmuyor diye biliyorum. Üretimdeki sıkıntılar bitince 35.000$'lık olan da satılmaya başlar, ardından fiyat 27.000-28.000$'lara çekilirse işte o zaman satış rekorları kırılır.

• Grafiğe göre BMW müşteri kitlesinin çoğunluğu Tesla Model 3'e geçmiş. Adamlar üretimde bu kadar sıkıntı yaşarken bu rakamlara ulaşabildilerse seri üretimde nasıl bir satış grafiği çizecekler çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Rakam yok
    Rakama gerek yok aslında çünkü son 7 ayın Mid-Sized Premium Sedan için Amerika pazar payı grafiği verilmiş. Üretimi arttırdıklarında benzer grafik Avrupa ve diğer pazarlarda da oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 7 Haziran 2018; 13:26:39 >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Model 3 satislari avrupada C ve 3 serisinden fazla mi olacak diyorsun

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Tesla firmasını ve yöneticilerini takdir etmek lazım. C ve 3 serisi üreticileri kendilerine yer açmak istiyorlarsa Model 3'den daha alınası bir araç yapmalılar.

Kabul etmek lazım, artık fosil yakıtlı motorlarla bu iş yürümez. İlk olarak bu noktadan başlasınlar diğer firmalar. Sonra araçların arkasında durmasını öğrensinler.

Uykudan uyan dünyaya dön. Petrol bitmediği sürece fosil yakıtlı araçların hakimiyeti sürecek. Elektrikli otomobillerin geleceği yok, balon akım ve patlayacak.
  • quote:

Uykudan uyan dünyaya dön. Petrol bitmediği sürece fosil yakıtlı araçların hakimiyeti sürecek. Elektrikli otomobillerin geleceği yok, balon akım ve patlayacak.
    Bütün ülkelerde yavaş yavaş fosil yakıtlı otomobillerin üretimine ve kullanılmasına çeşitli yaptırımlar getirilirken ve madem sizce elektrikli otomobillerin geleceği yokken otomobilleri osuruk gücüyle mi süreceğiz!

Fosil yakit yasaklanmiyor hibrid sarti gelecek. Hibridlerin gelecegi var tam elektrigin yok.

• quote:

Fosil yakit yasaklanmiyor hibrid sarti gelecek. Hibridlerin gelecegi var tam elektrigin yok.
    Yanlış biliyorsunuz. Amerika, Fransa gibi birçok ülkede hibrit araçların satış oranı düşüyor, elektrikli araç satış oranları yükseliyor. Ben bunun araştırmasını çok önceden yaptım, kaynak sun derseniz uğraşıp çıkarırım araştırmayı.

Söylediklerinizin birçoğu yanlış; araştırmadan yazıyorsunuz. Diyorsunuz ki; petrol bitmeden fosil yakıtlı otomobiller bitmez. Yanlış. Neden? Çünkü atların nesli mi tükendi de at arabasından fosil yakıtlı araçlara geçildi? Hayır.

Petrolün bitmesine gerek yok, kaldı ki petrol öyle kolay kolay bitmez. Her geçen gün yeni rezervler bulunur, ulaşması zorlaşır ve maliyeti artar sadece.

İlk önce üreticiler dizelleri portföyünden kaldıracak (nedenini detaylarıyla yazarım gerekiyorsa). Bu öyle 10 yıl değil, otomobiller için çok daha kısa bir sürede olacak. Ardından benzinliler de kalkacak ve aynı at arabaları gibi fosil yakıtlı araçların da sonu kısa zamanda gelecektir.

Artık fosil yakıtlı içten yanmalı motor teknolojisinin sonuna gelinmiştir. Tonlarca para harcayıp sınıra ulaşmış eski bir teknolojiyi bir milim ilerletmenin mantığı yoktur. Bu para ve enerji üreticiler tarafından batarya üretimine ve geliştirilmesine kaydırılıyor zaten. Arşivi karıştırınca bu konunun haberlerine ulaşmak çok kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 7 Haziran 2018; 23:22:50 >

Bende kaynak girla sen merak etme. Plug in Hibridlerin yukselisi tam elektrikten daha hizli. Okudugunuz haberler her neyse yanlis. Fosil yakitlar yasaklanmayacak, hibrid olmayanlari yasaklanacak. Ingiltere 2040 diyor bunun icin mesela. Dizeli bile 15 yil uretecekler en az. Siz uyumaya devam.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Wikipedia'dan edindim bilgileri. Bilgiler yıllara göre hibrit, plup-in hibrit, EV ve konvansiyonel otomobil satış adetleri ve oranlarıdır. Bunun nesi yanlış olabilir?

Dikkat ettim; 2013'de üye olmuşsun, 11.000 adet mesaj yazmışsın ve otomobil başlığında özellikle Tesla ile ilgili konularda her mesajın gereksiz önyargılı olmuş.

Sana göre ben uyuyorum, bana göre sen saygısız ve boş konuşan birisin. Bu kadar. Başka yazılacak bir şey yok.

• Geçende söylemiştim gerçek S bundan sonra Tesla Model S'tir diye.(Her ne kadar E serisi rakibi olsa da büyük olasıkla yeni çıkacak Model S daha Lüx olacaktır.)
    Bu haberde gördüğüm kadarıyla Model 3'te 3 serisinin yerini çok hızlı bir şekilde almış.Model X'te Bmw X killer.Alman otomobilcilerin helvasını yakında yeriz.
  • Kuzey Amerika, Çin ardında Avrupa. Tesla'nın elektrikli otomobilleri dünyaya yayılıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.