Şimdi Ara

4K 60FPS HEVC destekli Android kutusu 'Alfawise H96 Mini' incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu tür cihazlarda hala daha usb 2.0 ve 100mbit ethernet olması utançtır. Usb2.0 bile 4k 30 kareyi ucu ucuna anca kurtarırken cihazın 4k 60fps olarak reklam yapılması pek gerçekçi olmamış.

• şu anda forumun media player'ı zidoo x9s'tir.

böyle boş boş cihazlara gerek bile yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 5 Haziran 2018; 0:3:28 >
  • Allons-y kullanıcısına yanıt
    870mbps e kadar kablosuz ağ desteği var cihazın bu da 4k 60 fps için fazlasıyla yeterli. Neresi gerçekçi gelmedi onu anlamadım ? Ayrıca 1gbps ethernet olsa bu cihaz için ne değişecek ? Usb 2.0 konusunda haklısınız en azından 3.0 olsa iyi olurdu.
  • Allons-y kullanıcısına yanıt
    hem ucuz hemde son teknoloji olsun diyorsan... zor bulursun...
  • hdmi v2 4k/60fps destekliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansev07

870mbps e kadar kablosuz ağ desteği var cihazın bu da 4k 60 fps için fazlasıyla yeterli. Neresi gerçekçi gelmedi onu anlamadım ? Ayrıca 1gbps ethernet olsa bu cihaz için ne değişecek ? Usb 2.0 konusunda haklısınız en azından 3.0 olsa iyi olurdu.
    USB 2.0'ında teorik olarak 480mbit hız desteği var ama gerçek kullanımda 270mbitlerde geziyor. Dual band 802.11ac'nin testlerine bakarsanız kaliteli cihazlar ile router dibinden yapılan testlerde 120 200mbit arasında geziyor hep. Ayrıca bu hızda hep dalgalı.

Cihazın diğer sıkıntısı ise android tv yerine normal skin giydirilmiş bir android sürümü kullanması. Bu mağazada sorun yaşaması demek.

Bu tür cihazları düşünen arkadaşlara tavsiyem cihazların teknik dökümanlarını iyice incelemeleri. Mesela ben evde raspberry pi 3 ile kendi yapımım bir media server çalıştırıyorum. Bu tür cihazlarda ilk göze çarpan şey ucuz işlemcileri nedeni ile bütün usb portları ve ethernet çıkışının aynı veriyolunu kullanması gibi durumlar. Bu veriyolu da genellikle tek bir usb 2.0 çıkışı oluyor. Yani mesela cihaz üstünde 4 usb çıkışı ve 100mbit ethernet varsa bunlara bağlı cihazların bu 250 270mbitlik hattı bölüşmeleri anlamına geliyor.

Bu arada ben zaten 60fps algısına itiraz etmiştim. Bunu da hatırlatmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sosisvesalam

hdmi v2 4k/60fps destekliyor mu?

Ben desteklemiyor diye biliyorum.
  • İncelemeyi yapan Sayın Burak Şolt, bu cihaza mikro sdcard ile Linux çalıştırabilir imiyiz? Bu tip bazı cihazların desteklediğini duydum, hatta bir modelde, Ubuntu, kodi açılışta seçmeli olarak geliyordu.. Test ederseniz seviniriz.

• Youtube'dan rahatlıkla izleyebildiğim videoyu buradan takılmadan izleyemiyorum. Bir türlü anlamadım. Acaba neden?

• brshr kullanıcısına yanıt
    Yıllardır düzeltemedikleri boktan player yüzünden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    android güncellemesi alacak mı bu cihaz? hiç sanmıyorum, android 9 un elinin kulağında olduğu şu günlerde android 6 da kalacaktır. bende bir çuval para verip minix almıştım. android 4.4 ile almıştım, öyle de kaldı. şimdi kodi'nin yeni versiyonları çalışmıyor.

• Usb TYpe-C Version2 ubs type-c bile yok... Gerci usb 2.0 li usb type-c lerde var ama hic olmazsa usb 3.0 olmasi gerekirdi....Cok eskimis donanim bilesenlerini bi halde satilmasi hayal kirikligi bari usb 3.0 olsa idi ...

Buraya bakarsaniz saglikli olacaktir.
    http://armdevices.net/

• Hocam Enigma2 tabanlı uydu alıcı Dreambox 920 UHD modelini de inceleyebilir misiniz? Android tabanlı alıcılar Enigma2 kadar üstün değiller. Görüntü kalitesinden tutun da işlevselliğe kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    bu cihazlar hala üretiliyor mu ya? bir de 2400 lira para istiyorlar. peeh.

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    Bunların görüntü işleme kalitesindeki üstünlüğü hiçbir televizyonun içindeki alıcılarda bulunmaz. İçindeki işletim sisteminden işlemcisine kadar hepsi özeldir. Tek başına bir televizyon parası ve en üst segment televizyonlarda bile böyle alıcı bulunmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam çalışıyor maşallah maşallah bize böyle adamlar lazım böyle böyle
    adam olan biraz adam

• HMDI üzerinden DTSHD DolbyTreuHD passthrough yapabiliyormu acaba?
    AVRye bağlayıp kullanmak istiyorum.

• DTS audio desteklemiyor mu?

• Merhaba Burak Bey, Android kutusu almak istiyorum, tavsiye edeceğiniz kutuları sırasıyla yazabilirmisiniz rica etsem. Öncelikle incelemelerde hiç bahsetmiyorsunuz ama görüntü kalitesi mutlaka iyi olmalı, buda işlemci kalitesiyle alakalı sanırım. Sonrada cihaz stabil çalışsın, 5.1 dolby ses desteği olsun, 3.5 inç 4-5 tb lık diskleri sorunsuz çalıştırsıs, webden kolayca film izlenebilsin, kodi sorunsuz olsun. 4K izlemeyeceğim ama genelde 1080 mkv izleyeceğim. Tavsiyelerinizi artı ve eksi yönleriyle yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.