Şimdi Ara

Dünyanın en pahalı otomobil satışı gerçekleşti; tam 70 milyon dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dünyanın şimdiye kadarki en pahalı otomobil satışı gerçekleşti. CNBC tarafından yapılan habere göre, 1963 model Ferrari tam 70 milyon dolara satıldı. Bu rakamın şimdiye kadar bir otomobil için ödenen en yüksek bedel olduğu iddia ediliyor.

Dünyanın önde gelen koleksiyonerlerinden Ferrari uzmanı Marcel Massini’nin iddiasına göre, yalnızca 36 adet üretilen 1963 model Ferrari GTO’lardan bir tanesi özel bir anlaşma ile geçtiğimiz günlerde satıldı. Koleksiyonerler arasında son derece değerli olan Ferrari modelinin yeni sahibi Alman koleksiyoner David MacNeil oldu. MacNeil, aynı zamanda otomobil paspasları üreten WeatherTech şirketinin de kurucusu.

Koleksiyonerlerin en gözde parçalarından 

Ferrari GTO modelleri gücü, güzelliği, pistlerdeki başarıları ve son derece nadir bulunmaları nedeniyle koleksiyonerlerin en gözde parçaları arasında yer alıyor. Bundan önce bir otomobil için ödenen en yüksek bedel 52 milyon dolardı. Bu rakam, 2013 yılında satılan bir başka 1963 Ferrari GTO için verilmişti. Bundan bir yıl sonra yine bir GTO modeli 38 milyon dolara satılmıştı.

Hiç kaza yapmamış 

70 milyon dolara satılan bu Ferrari GTO modelinin 1964 yılında yapılan Tour de France rallisinde birinci, Le Mans’ta ise dördüncü olduğu söyleniyor. Gümüş ve sarı renklere sahip olan aracın bu başarılarına rağmen diğer GTO’lardan farklı olarak hiç kaza yapmadığı iddia ediliyor.

• Açlıktan ölen kaç insana yardım ettin merak ettim. Öte yandan yardım etsen bile bir süre sonra yardımı kesince yine açlıktan ölür o kişi, bugün dünyadaki bütün parayı herkese eşit miktarda dağıtsan bir süre sonra yine birileri fakirleşmeye birileri de zenginleşmeye başlar. Fakirlik kader değildir. Zeki olmayan, tembel, yeteneksiz, mantıksız..... insan işidir. Bunlardan biri bile üzerinde yoksa en azından yaşayacak kadar hayatını sürdürebilirsin. Çocukları saymıyorum onlar anne ve babaları yüzünden o durumdalar ve tabi ileri derecede engelliler de dahil edilemez.
  • vay babayın kemüğüne

• o paranın 1 haftalık faizini bana verse yeter be.
  • 70.000.000$ para veren adamın yıllık geliri 100.000.000$ dır herhalde.
  • Konuya girmeden tahmin ettim bir 250 gto olduğunu. Bence bir lusso her türlü daha estetik bir araç ama fiyatı belirleyen yarış geçmişi ve üretim adeti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abooooov, 322 milyon tl. yıl sonuna kadar bu arabanın ederi yarım milyar tl olacak.

• Ve bu dünyada açlıktan ölen insanlar var.
  • fiyat performans modeli olmuş tam.hem pahalı hem hızlı :)
  • Ne var ki bunda. Passat 2.0 TDi 240 Highline + Opsiyonlar 400 Bin'e geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafayı yemişler nasıl paralar bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

Ne var ki bunda. Passat 2.0 TDi 240 Highline + Opsiyonlar 400 Bin'e geldi.

Ama çift tuybo var.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:18:56 >
  • Alain Delon'un da vardı buna benzer ;bir hayranına 23 milyon euroya satılmıştı.Alain Delon'daki 64 model F250 Spider California idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 4 Haziran 2018; 15:9:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Ve bu dünyada açlıktan ölen insanlar var.
    Açlıktan ölen kaç insana yardım ettin merak ettim. Öte yandan yardım etsen bile bir süre sonra yardımı kesince yine açlıktan ölür o kişi, bugün dünyadaki bütün parayı herkese eşit miktarda dağıtsan bir süre sonra yine birileri fakirleşmeye birileri de zenginleşmeye başlar. Fakirlik kader değildir. Zeki olmayan, tembel, yeteneksiz, mantıksız..... insan işidir. Bunlardan biri bile üzerinde yoksa en azından yaşayacak kadar hayatını sürdürebilirsin. Çocukları saymıyorum onlar anne ve babaları yüzünden o durumdalar ve tabi ileri derecede engelliler de dahil edilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 4 Haziran 2018; 15:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tostumm

Açlıktan ölen kaç insana yardım ettin merak ettim. Öte yandan yardım etsen bile bir süre sonra yardımı kesince yine açlıktan ölür o kişi, bugün dünyadaki bütün parayı herkese eşit miktarda dağıtsan bir süre sonra yine birileri fakirleşmeye birileri de zenginleşmeye başlar. Fakirlik kader değildir. Zeki olmayan, tembel, yeteneksiz, mantıksız..... insan işidir. Bunlardan biri bile üzerinde yoksa en azından yaşayacak kadar hayatını sürdürebilirsin. Çocukları saymıyorum onlar anne ve babaları yüzünden o durumdalar ve tabi ileri derecede engelliler de dahil edilemez.

Alıntıları Göster
    Böyle cevaplar geleceğini bile bile yazdım. Afrikadaki kabilelere de söylesene bu dediklerini

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Böyle cevaplar geleceğini bile bile yazdım. Afrikadaki kabilelere de söylesene bu dediklerini

Alıntıları Göster
    Çok önemli bir yorumda bulunmuşsun, böyle yoruma böyle cevap olur ancak. Afrika kabileleri vahşi yaşama giriyor, özellikle müdahale edilmiyor. Onun dışında Afrikadaki ülkelerde yaşayan biri çalışsa en azından açlıktan ölmüyor, gelip burada saat satsa en azından dilenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 4 Haziran 2018; 15:59:37 >

• Tl ye çevirmeye bile üşendim

• quote:

Bu rakamın şimdiye kadar bir otomobil için ödenen en yüksek bedel olduğu iddia söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 4 Haziran 2018; 16:53:33 >
  • Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış. :)

• Param olsa da ben alsam :)) Ahaa yazdım buraya, param olunca alacam bi tane :P

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.