Şimdi Ara

Xiaomi Mi 8’in Animoji özelliğinin videosu yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yılın merakla beklenen telefonlarından Xiaomi Mi 8’in tanıtımına sadece iki gün kaldı. 31 Mayıs tarihinde sergilenecek Xiaomi Mi 8’de tıpkı iOS’in Animoji özelliğine benzer bir özellik bulunacak.

Face ID benzeri bir yüz tarama teknolojisine sahip olacak Xiaomi Mi 8, kullanıcının yüz hareketlerini emojilere aktaracak. Emojilerin görünümü ve hareketlerin tespiti açısından Apple’ın Animoji özelliğine benziyor.

Samsung benzer özelliği Galaxy S9 ile birlikte AR Emoji adıyla hayatımıza sokmuştu ancak hareketlerin doğruluğunun yetersiz olması ve maskelerin emojiden daha çok Snapchat’in Bitmoji’sine benzemesi ile Animoji’den ayrışmıştı.

Xiaomi’nin Animoji benzeri özelliğinin isminin ne olacağı bilinmiyor. Tanıtım videosunda 4 farklı emoji görüyoruz. Bu emojiler reklamın sonuna kadar ezgisel bir şekilde Mi notasını seslendiriyor. Videonun sonunda “Mi 8’in çıkışına üç gün kaldı” yazıyor. Xiaomi Mi 8, 31 Mayıs’ta tanıtılacak.

• kopya çin işidir

• Android yerine iOS’da koysunlar tam olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    iOS da*

• Samsung S9 ve S9 Plus larda bunu beceremedi ... 3D kamera sensorleri yok ki ...

Xiaomi sanirim yapacaksan Iphone X teki gibi donanimsal sensorler ile yapmis.

Samsung lardaki mevcut sensorler zaten S8 Note7 Note8 vs de vardi ama yazilimsal olmasi sebebiyle ne hikmetse Note8 ve S8 lere vermedi ... Eksik sensorler yetersizlik digemezler gerci ;)

• evet ıphone x den kopyalanmıs olabilir ancak suan bu özellik sadece ıphone x ve xiaomi mi 8 de olacak gibi gözüküyor donanımsal olarak buda bebce taklit bile olsa takdire şayan iyiki varsıan xiaomi

• Çalıyor ama düzgün çalıyor diyerek kendimi kandırmayı tercih ediyorum En azından Samsung'un yaptığı gibi eline yüzüne bulaştırmamış. Direk bire bir copy paste yapmayı başarmış Xiaomi
  • Demek ki o kadar para verip x almaya gerek yokmuş

• Samsung AR emojisi bitmojiye bin basar öyle anlatılmış ki bitmojiyi daha iyi sanırsın. Bitmojide de çeşit var ama benzemeyen bir avatar oluşturuyorsun. Ama Ar emoji sana benziyor. ha bana benzemedi diyen insanlar da var ama tecrübem benim avatar bana çok benzedi. bitmojiyi de denedim alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlhkhy -- 29 Mayıs 2018; 16:48:11 >
  • Sony Xperia Xz Premium, Xz1 ve Xz2 3D Creator özelliğiyle hepsine kafa atıyor zaten :)

• Kopyalamadıkları bir bu kalmıştı bu da oldu, şaşırmadık. Animoji ile aşık atamaz, Asus'un Zenimoji'si bile bundan iyi duruyor. Çok basit bir tasarım yapmış Şayomi. Animoji çıkalı yıl oldu, kopyalamakta bile geç kaldılar, vah vah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smsmart kullanıcısına yanıt
    Sony deki icin once kafa 360 derece taranmasi gerekiyor.

Gerci Sony lerdeki 3D Creator olayi espiriis bambaska . Nesneleri cansiz canli sabit durmak sarti ile etrafinda donerek 3D modellemesi haritasini cikartiyor. Bu teknoloji yillardir var . Bu sekilde 3D yazicilardan da ciktisi alinabiliyor ...

Iphone X teki kullanilan teknoloji TrueDepth de ilk Microsoft Kintect ile yillar once hepsinden once baslatmisti sonra V2 cikartti .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung S9 ve S9 Plus larda bunu beceremedi ... 3D kamera sensorleri yok ki ...

Xiaomi sanirim yapacaksan Iphone X teki gibi donanimsal sensorler ile yapmis.

Samsung lardaki mevcut sensorler zaten S8 Note7 Note8 vs de vardi ama yazilimsal olmasi sebebiyle ne hikmetse Note8 ve S8 lere vermedi ... Eksik sensorler yetersizlik digemezler gerci ;)
    hocam aslında bu samsung yine aceleci davranmasıymış daha önceden bir haberde okumuştum ar emojinin oluşturulmasında loom.ai yardımı varmış ve röportaj yapmışlar normalde saglıklı düzgün bir ar emojinin oluşması 7 dk civarı lazımmış ama samsung işi aceleye getirtip 5 saniyede yapmış ve bunun örnekleri sitelerinde var

https://9to5google.com/2018/04/16/samsung-ar-emoji-loom-ai-interview/

http://demo.loomai.com/signup

• badcrow B kullanıcısına yanıt
    https://www.gsmarena.com/truedepth_camera_of_iphone_x_works_like_the_kinect-news-27242.php

Samsung donanimsal sensorleri olmadigi surece bu isi tutturamaz.

Ekstra donanimsal sensorleri olmadan 7 dk yi kimse pratik bulmazdi ...

Samsung bu isi bilerek S10 a birakti kandirdi S9 ve S9 Plus kullanicilarini ... Mesele sure degil.... Donanimsal eksikligi ...
  • Apple sıçsa hemen sıçacaklar

• Arkadaslar ciktiktan sonra ve yazin sonunda ne kadar olur fiyatlari? Yurtdisinda dolar bazinda soruyorum garantili almayacagim yurtdisindan garantisiz alacagim yurtdisi fiyatini soruyorum yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'a laf atan tüm firmalar, yavaş yavaş onu kopyalıyor ahahha :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.