Şimdi Ara

Twitter CEO'su Jack Dorsey neden dizüstü bilgisayarının olmadığını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cep telefonu bağımlılığı çok kötü bir şey ama 21 yüzyılda neredeyse herkes akıllı telefonların esiri olmuş durumda. Sürekli olarak Twitter, Instagram veya WhatsApp'ı kontrol etmek, günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Bununla birlikte Twitter CEO'su Jack Dorsey'in bir dizüstü bilgisayarı bile yok.

Ayrıca Bkz.WhatsApp kullanıcılarına müjde: Resim ve videolarınız artık galeride görünmeyecek
    Mikro blog sitesinin patronu Cuma günü Avustralya’nın başkenti Sydney'de düzenlenen basın kahvaltısında tüm işini akıllı telefonuyla gerçekleştirdiğini açıkladı. Basın mensuplarının bunu nasıl başardığını sorması üzerine Dorsey şunları söyledi:

"Benim bir dizüstü bilgisayarım yok, her şeyi telefonumda yapıyorum. Bu benim için önemliydi çünkü bildirimleri kapatıyorum ve önümde sadece tek bir uygulama oluyor. Dolayısıyla tıpkı bir dizüstü bilgisayar gibi bana gelen şeylerden çok önümde ne olduğuna odaklanabiliyorum."

Akıllı telefon varsa dizüstüne ihtiyaç yok

Dorsey günümüzdeki üst düzey akıllı telefonların, çoğu dizüstü bilgisayarın yapamayacağı şeyleri yapabildiğini bu nedenle ikisine birden ihtiyaç duymadığını belirtti. Ayrıca mesajlarını, küçük ve kullanışsız klavyelerden uzak durmak için konuşarak metin yazma imkanı tanıyan dikte özelliği ile yazdığını söyledi.

• Ben 2 gün pcde yaptığım işleri telefondan yapmak zorunda kalıyorum da kendimi sanki hücreye kapatılmış gibi hissediyorum. Pcye geri geçince de şükür ediyorum. Yaptığım işler de öyle ahım şahım şeyler değil bile.
    Tablet bile tam olarak pcnin yerini tutamazken akıllı telefon bana göre hiçbir şekilde yerini tutamaz.
  • Saçmalamış. Telefonda 4k video renderlesin bakalım kaç ay sürüyor

• crazywinner3 kullanıcısına yanıt
    Render yapmak sence bu adamın işi mi?
  • quelhin Q kullanıcısına yanıt
    "Dorsey'e göre ikisine birden ihtiyaç duymak gereksiz." bu cümleye atıfen yazdım
  • Bize ne ya ?

• her ayak isine kosacak sekreter ve asistan ordusuna sahip bir ceo iseniz neden laptopa ihtiyaciniz olsunki. nasilsa uzun resmi yazismanlarinizi 10 parmak yazacak birileri var, sunum yapacaginiz zaman gerekli dokumantasyonlari gorsel medyalari hazirlayacak baskalari var, teknik bir konuda arastirma gerektiginde neden klavye basina oturup saatlerce dokumantasyonlari karistirip isleyeseniz, bunlarin hepsini yapacak birileri var nasilsa.

• Zuckerberg'e gönderme yapmış olsa gerek.

• Bildirimleri kapatmış ama Apple Watch sadece saate bakmak icinmiymis?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fiziksel klavye,touchpad ,donanım ve büyük ekran bunlar konfor.

ne yaptığınlada alakalı.

• Tercih meselesi bence. Akıllı telefonlar her işimizi görüyor olabilir ancak dizüstü bilgisayarlar halen ihtiyaç özelliğini koruyor günümüzde. Gelecekte ne olur orası bilinmez tabii.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Spor ve sağlık takibi içindir.
  • Ben 2 gün pcde yaptığım işleri telefondan yapmak zorunda kalıyorum da kendimi sanki hücreye kapatılmış gibi hissediyorum. Pcye geri geçince de şükür ediyorum. Yaptığım işler de öyle ahım şahım şeyler değil bile.
    Tablet bile tam olarak pcnin yerini tutamazken akıllı telefon bana göre hiçbir şekilde yerini tutamaz.

• Bilgisayar başında yaptığı tek iş e-posta ve sosyal medyada gezinmek olanlar için elbette yeterli. Hadi telefonda aç CM 03/04, yanında blu-ray film açıp bir taraftan da tarayıcı aç. Hop canım sıkıldı diyip cs 1.6, Red Alert açabiliyor muyuz? O zaman klavye ve maus ile devam.

• herkes işini görüyorsa yeterli diyor. bence haklı. bizde ise ofis pc sine niye ekran kartı koymadınız diye bağıran bir forum kitlesi var

• Komik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.