Şimdi Ara

Samsung televizyonları artık FreeSync destekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung’un 2018 model televizyonlarında donanımsal olarak desteklediği ancak yazılım desteği vermediği FreeSync teknolojisi nihayet aktif oluyor. Samsung gerekli güncellemeyi yayınladı.

Hangi televizyonlar uyumlu?

Uyumlu AMD ekran kartı barındıran cihazlardan yırtılma ve titreme olmadan akıcı bir görüntü aktarımı sağlayan FreeSync, Samsung televizyon sahipleri için de önemli bir avantaj olacak.

AMD ekran kartlı bilgisayar modelleri ile Xbox S ve One X konsolları bilindiği üzere FreeSync desteği sunuyor. Böylece kullanıcılar oyunları dev ekranlarda akıcı bir şekilde oynama keyfini yaşayacak.

Ayrıca Bkz.LG’den 77 inçlik şeffaf esnek ekran

FreeSync uyumlu Samsung televizyon serileri Q6FN, Q7FN, Q8FN, Q9FN ve NU8000 şeklinde sıralanıyor. Q takısı olanlar QLED ekrana sahip modeller. Gerçek 120Hz tazeleme oranına sahip olan serilerde FreeSync sadece Full HD çözünürlükte çalışıyor. Henüz 4K için destek yok.

Kullanıcılar 1103 numaralı güncellemeyi ayarlar kısmında kontrol edebilirler. Güncelleme ayrıca oyun modunda gecikme süresini 15 mili saniyeye indiriyor. Yine hızlı kare oranı desteği Fast FRC desteği ile konsol bağlı olduğu anlarda ortalama gecikme hızı 24ms civarında tutuluyor.

• iyide yukardaki seriler zaten 4K tv ler pc ve xboxlarda eger freesync den yararlanmak icin 1080p ye düsürür isek görüntü camur gibi olur albenisi kalmaz ilerde 4k destegi gelirse anca o zaman bir faydasi olur

• playstation 4 pro da amd tabanlıydı. Onu da yakında yazılım desteği ile aktif ederler umarım

• İnput lag ne olacak. Tv lerin belası. Tepkimeyi söz etmiyorum bile.

• Sadece Oyunlar deil tv kanallri icinde gecerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cokgec kalinmis bir karardi bu.dunyaca unlu samsung un tvleri bu sorunu coktan cozmeliydi 2017 ler bile hala bulanik titreme halinde.2018ler deil diger tvlerede guncelleme verilmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    oyun modlarında öyle bir gecikme yok. yaklaşık 10 senedit monitör kullanmıyorum. tvleri oyun moduna geçirip kullanırsanız sorun olmaz.

• G-sync gibi çip gerektirmiyor, lisans parası falan da ödemiyorsun e koy ne kadar TV üretiyorsan alayına...

• WoXeD kullanıcısına yanıt
    Oyun modlarında da TV'ler, monitörlere göre biraz daha gecikmeliler. Bir de V-sync açınca gecikme rahatsız edebiliyor.
  • Vsync... Freesync... Kafan güzelmiş.
    Televizyonla çözünürlüğünü reklamına göre değil, bağlantı seviyesine göre seçmezsen öyle olur, işte. 4K televizyonları bile ancak 1080p kullanabiliyorsun bu sebeple. *Reklamlar kuşağı bitti.*
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Yorumu haberdeki televizyon için yapmamıştım ama neyse.

"4K televizyonları bile ancak 1080p kullanabiliyorsun bu sebeple." derken ne demek istedin merak ettim? :D O kadar bilgisizim ki 4K TV alıp sadece 1080p olarak mı kullanıyorum :D
  • Dog of Xbox kullanıcısına yanıt
    21:9 ultrawide TV varsa alalım?

(Bende oyunları genelde TV'de oynuyorum bu arada. Tepkim bu genellemeye :D)
  • "Rtings"den bak, sen de amma hoşsun. Sanki kendi kendime icat ediyorum bu yorumları. 50 milisaniye nere, 125 milisaniye nere...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung 55nu7400 var. desteklemiyor mu :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.