Şimdi Ara

## BenQ'den İki Yeni Monitör: FP93GW ve FP93GWA ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## BenQ'den İki Yeni Monitör: FP93GW ve FP93GWA ##

Kaliteli monitörleri ile tanınan BenQ iki yeni LCD modelinin duyurusunu yaptı. 19-inç boyutunda olan BenQ'nun yeni modelleri FP93GW ve FP93GWa temel özellikleri ile kardeş olmalarına rağmen özellikle bağlantı alternatifi konusunda birbirlerinden ayrılıyorlar. 16:10 formatlı geniş ekran olarak tasarlanan BenQ'nun yeni LCD monitörlerinden FP93GW ve FP93GWA modellerini birbirlerinden ayıran en önemli farklılığa gelirsek, FP93GW modeli dijital DVI çıkışına sahipken, FP93GWA modeli üzerinde sadece analog D-Sub girişi bulunuyor. Bu farklılık dışında spesifikasyonları son derece benzer olan BenQ FP93GW ve FP93GWA'nın genel özelliklerine bakalım,

* Çözünürlük: 1440 x 900
    * Pixel boyutu: 0,28 mm
    * Tepki süresi : 5 ms
    * Renk teknolojisi: senseye+
    * Renk desteği : 16,2 milyon
    * Görüş açısı: 160/160°
    * Kontrast oranı : 700:1
    * Parlaklık: 300

BenQ'nun her iki yeni modelinin satışına da Nisan ayı içerisinde başlanması beklenirken fiyatlar hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Nisan 2007; 13:25:03 >

• ben yatay pozisyonda imal edilen lcd leri pek tutmuyorum doğrusu. 5 ms tepki süreside asus un 2 ms lerini gördükten sonra çok geldi bana.
  • Bütün segmentlerde daha iyi ürünler varken gereksiz modeller bence.
  • Yıl 2005 hem dvi hem de analog bağlantıyı üzerinde barındıran lcd ler tutulmaya başlamıştı şimdilerde bunu benq ayırma ihtiyacı duymuş Diğer konulardaki gelişmeleri bu tip ayrıntılar gölgede bırakıyor. 1440*900 de çok ilginç. Yakında 1441*969 gibi ilginç ölçülerde çıkarsa şaşırmam.
  • 1440x900 un neresi ilginç bütün 19'' widescreen monitörler bu çözünürlüğü veriyor zaten..
  • BenQ'nun her modeli Türkiye'ye gelmiyor, tıpkı Samsung veya Philips gibi. Muhtemelen yabancı bir kaynaktan çeviridir "fx57" nin haberi. Zaten 92W satılıyor Türkiye'de ayrıca 93VW diye piyano black ve piyano beyaz modelleri var. Gelse gelse daha üst model bir 19W modeli gelir bence. Bu modellerin ben geliceğini sanmıyorum, getirirlerse bence anlamsız olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.