Şimdi Ara

Apple, iPhone'unun pilini garanti dışı değiştirenlere 190 TL ödeme yapacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl pil performanslarını iyileştirmek ve aniden kapanmalarını önlemek için iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlattığını itiraf etmişti. Şirket daha sonra başlattığı pil değişim programı ile kullanıcılara 190 TL'lik indirim yaparak cihazlarının pillerini değiştirme fırsatı sundu.

Apple bu indirimden yararlanamayan kullanıcıları için yeni bir telafi yoluna gittiğini duyurdu. Açıklamaya göre 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya üst model cihazlarının pillerini garanti dışı değiştirmiş ve ödeme yapmış kullanıcılara 190 TL'lik bir kredi sunulacağı belirtildi. Bu değişim işleminin Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı'nda yapılmış olması gerekiyor.

Apple: Konuyla ilgili E-posta almayan kullanıcılar bize ulaşsın

Apple bu duruma uyan müşterilerine 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 krediyi nasıl alacaklarına dair bir e-posta göndereceğini açıkladı. 190 TL'lik bu kredini elektronik para transferi yoluyla veya pil değiştirmek için kullanılan kredi kartına yansıtılacağını ifade eden şirket, bu şartlara uyan ancak e-posta almayan kullanıcıların ise kendileriyle iletişime geçmesi gerektiğini belirtiyor.

Apple garanti kapsamında pil değiştirme işlemi yapan kullanıcıların bu ayrıcalıktan faydalanamayacaklarını açıklarken, iPhone 6 veya üst modeller için 2018 yılının sonuna kadar garanti dışı pil değiştirme işlemlerine yönelik bir fiyat indirimi uygulanacağını da duyurdu.

• Normalde pil değişimi 129₺ olarak yazıyor sitelerinde. Geri dönüş için 190₺ indirim veriyorlar. Resmen sus payı. Aslında bu yaptıkları bile telefonları yavaşlatmanın ne kadar ölümcül bir hata olduğunu kabul ettiklerini kanıtlıyor ve tüketicilerden gelebilecek karşı bir hamleden çekindiklerini ispatlıyor.
    129₺ indirimli hali. Seneye o fiyat yükselecek. Bu sene boyunca indirimli pil değişimi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen sene Eylül ayında Apple Store'da Iphone 6 telefonumun pilini 319 TL karşılığında değiştirmiştim. Henüz Apple tarafından bir mail almadım ama aradaki farkı iade ediyor olmalarını takdirle karşılıyorum.
  • scot kullanıcısına yanıt
    130 tl ye pil değişimi. Ucuz mu demek gerekiyor

• Helal olsun taktir ediyorum

• helal olsun gercekten samsung bakin ilgilenmiyor bile diyor ki almasaydin banane lafi getiriyor aplle ayakta alkişliyorum

• Apple kral
  • İyide kulalık çıkışı yada cam vs bozuk olursa önce onları yaptır yoksa pili değiştirmeyiz diyorlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşeğini önce kaybettirip, sonra bulduruyorlar, sonra yaşa Apple...

• eror1 E kullanıcısına yanıt
    Neyini takdir ediyorsunuz ki?

Geçenlerde haber çıkmıştı. Telefonunu Apple'a götüren kullanıcılara
    hiç olmadık arızalar çıktı diye fazla para alıyorlardı.

190 lira indirim yaparlar, 500 liralık arıza da çıkarırlar.

Paragözün hası Apple bu. Ne sandınız...
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    1 örnekten yola çıkarak hüküm verirseniz haklısınız. 4s, 6 ve 7 serisi kullandığım hiçbir telefonda teknik servis sorunuyla karşılaşmadım. Çevremdeki hiçbir arkadaşımı da üzmedi servis. Tabii ki arada sıkıntılı durumlar olabilir ama bunu genele yaymamak lazım.
  • ohmygod.gif O kullanıcısına yanıt
    Benimki bu ay zamlı geldi.
  • Samsung pil sorunuyla bütün telefonlarını topladı bu biseyim sanki simdi

• Niye seçime 1 ay kala böyle bir karar verdi Apple?
  • magicrea kullanıcısına yanıt
    Geçen gün 95TL'ye indirimli Note 4 bataryası aldım.
    130TL içinde işçilik de dahilse fena değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.