Şimdi Ara

## ELSA Quadro FX 4600'ü Satışa Sunuyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ELSA Quadro FX 4600'ü Satışa Sunuyor ##

Nvidia her yeni nesil ekran kartı serisi ile birlikte profesyonel kullanıcılara yönelik olarak hazırladığı Quadro serisi ekran kartlarını da yeniliyor. Zira piyasaya sürdüğü yeni nesil ekran kartları ile aynı mimariyi kullanan Quadro serisi ekran kartlarına yönelik olarak hatırlayanlar bilir, 2000'li yılların başında Nvidia Quadro serisini ilk duyurduğunda kullanıcılar aynı mimariyi kullanan ekran kartlarını (tabii belli modeller için) rahatlıka Quadro serisine çevirebiliyordu. Bunu fark eden Nvidia durumun önüne geçebilmek adına yeni Quadrolar ile birlikte donanımsal olarak daha fazla değişiklik yapma yoluna gittiyse de Quadro serisi ekran kartlarını son kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan eş değer modellerden ayıran temel farkları sahip oldukları özel sürücüler ve destek verdikleri profesyonel yazılımlar diyebiliriz.

Yine 2000'li yıllara kadar ülkemizde TET aracılığı ile satılan ELSA, son kullanıcıya yönelik ekran kartları ciddi anlamda popülerlik kazanmış daha sonrasında ise firma içine girdiği ekonomik bunalım gibi sorunlardan dolayı sessiz sedasız ülkemizden de çekilmişti. Geçtiğimiz dönemde son kullanıcılara yönelik ekran kartı pazarına yeniden dönüş anlamda ilk sinyalleri de veren ELSA şu aralar gücünün büyük bir bölümü profesyonel ekran kartı çözümlerine ayırmış durumda. Nvidia'nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve G80 mimarisini baz alan yeni Quadro serisini firma vakit kaybetmeden modellerinde kullanmaya başlamış. ELSA aslında temel olarak GeForce 8800GTX ile özdeş olan Quadro FX 4600 modelini Asya pazarında satışa sunuyor.

Kullanıcı kitlesinin gereksinimleri göz önüne alınarak güç tüketiminde daha iyi bir noktaya gelmek ve gürültü seviyesini düşürmek için saat hızları düşürülen ELSA Quadro FX 4600'ün grafik işlemcisi 500 bellekleri ise 1200MHz'de çalışmakta. GeForce 8800GTX'in ise gpu'su 575 bellekleri ise 1800MHz'de çalışmakta. Ayrıca 768MB GDDR3 bellek ve 384-bit bellek veri yolu ile gelen ELSA Quadro FX 4600'ün yüksek tanımlı içeriği korumaya yönelik olarak HDCP ve Nvidia'nın SLI teknolojilerine yönelik desteği de bulunuyor.

ELSA Quadro FX 4600 Japonya pazarında 2700$'lık fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Nisan 2007; 12:33:30 >

• 2700$ mı
  • 8800 iyi ya buna gerek yok:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rudecan

2700$ mı
    Bu kartlar oyundan çok Cad/Cam gibi profesyonel çizim işleri içindir, dolayısıyla fiyatta bir anormallik yok.
  • bu vga'lar mühandis ve oyun yapımında kullanılan bir vga olduğunu biliyorum..
  • 2700 $ ama yerine göre değiyordur tabii.
  • tamam bu kartlar 2700 dolar olabilir mühendisler yada oyun üreticilerinin kullandığını biliyorum ama fiyatı 2700 dolar olduğuna göre çok yüksek kalitede grafik vermesi lazım yani 8800 serisini 3 e katlaması lazım gerçekten katlıyor mu?
    katlamıyorsa niye bu kadar para verilsin ?
    katlıyorsa niye bunlar deli gibi 8800 ve üstü kartlar çıkartmaya çalışıolar zaten kalitelisi war burda
  • R600 İLE BUNUN BİR TEST KARŞILAŞTIRMASI VAR MI ACABA..
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

tamam bu kartlar 2700 dolar olabilir mühendisler yada oyun üreticilerinin kullandığını biliyorum ama fiyatı 2700 dolar olduğuna göre çok yüksek kalitede grafik vermesi lazım yani 8800 serisini 3 e katlaması lazım gerçekten katlıyor mu?
    katlıyorsa niye bunlar deli gibi 8800 ve üstü kartlar çıkartmaya çalışıolar zaten kalitelisi war burda

quote:

2000'li yılların başında Nvidia Quadro serisini ilk duyurduğunda kullanıcılar aynı mimariyi kullanan ekran kartlarını (tabii belli modeller için) rahatlıka Quadro serisine çevirebiliyordu. Bunu fark eden Nvidia durumun önüne geçebilmek adına yeni Quadrolar ile birlikte donanımsal olarak daha fazla değişiklik yapma yoluna gittiyse de Quadro serisi ekran kartlarını son kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan eş değer modellerden ayıran temel farkları sahip oldukları özel sürücüler ve destek verdikleri profesyonel yazılımlar diyebiliriz.

Burda bahsetmıs neden daha pahallı oldugunu.3'e katlamasına gerek yok yanı.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 2 Nisan 2007; 15:47:38 >

• de bence ondan dolayı 2700 dolar olması hiç gerekmez çok mantıksız olur acaip neyse...
  • Elsa markası TR de yok bildiğim kadarıyla ve bu kart 2700$ lık fiyatıyla belli bir kesime hitap ediyor TR de satılsa bile profesyonel grafik işleriyle uğraşanlar haricinde kimse almaz zaten fiyat çok uçuk. Bence gereksiz bir haber olmuş ama emeğe de saygı gösteriyorum
  • Fiyatı evet pahalı ama pro kartlarda hala üst seviye değil.Zamanla fiyatı bin dolarlar seviyesine
    düşecektir.Ayrıca pro kartlar programlanabilir kartlardır.
  • tr de bile profesyonele fazla o paraya daha cokfazla ihtiyac olan eksikler giderilir diye düşünüyorum
  • Bu Kartlardan alacaksanız sadece Oyun oynamak için almayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

tamam bu kartlar 2700 dolar olabilir mühendisler yada oyun üreticilerinin kullandığını biliyorum ama fiyatı 2700 dolar olduğuna göre çok yüksek kalitede grafik vermesi lazım yani 8800 serisini 3 e katlaması lazım gerçekten katlıyor mu?

Elmayla armutu karşılaştırıyorsun arkdaşım.Evet cad/cam konusunda bu Quadro'nun 8800Gtx'i katlar...Ama iş directx'e gelince olay değişiyor.Yani birbirinden farklı liglerde oynuyor bu kartlar.

quote:

Orjinalden alıntı: baro55
    R600 İLE BUNUN BİR TEST KARŞILAŞTIRMASI VAR MI ACABA..

Gerek yok böyle bir karşılaştırmaya,ikisi birbirinin rakibi değilki,kullanım amaçları tamamen farklı.

• Sanırım bazı arkaşlar açıklamıştı. Bu kart 8800 GTX ile aynı mimariyi taşıyor sanırım. Bildiğime göre Farklı bir yazılımla bu kartlar Grafik ve tasarım vb. uygulamalara optimize ediliyor. Bence de birazcık pahalı gibi. Ama bu kartı alacak kişilerin de ekonomik durumu çok çok iyidir sanırım.
  • BANA GÖRE BU FİYATA BEN CPU-BOARD ALIRIM.TR'YE GELEMSİNE BİE GEREK YOK BENCE.ÇÜNKÜ FİRMA ZARARA GİRER...
  • quote:

Orjinalden alıntı: baro55

BANA GÖRE BU FİYATA BEN CPU-BOARD ALIRIM.TR'YE GELEMSİNE BİE GEREK YOK BENCE.ÇÜNKÜ FİRMA ZARARA GİRER...

Sen o paraya cpu-board al o zaman grafikle ugrasacagın zaman cpu-board un yapar tüm işi
  • O Paraya Çok Güzel Bi Pc Alirim
  • bundan bayagı bi zaman önce elsa tnt2 ler vardı normal tnt2 lerin 4 katı kadar pahalıydı ELSA bu konuda cok farklı ve basarılı kartları yapıyor ama yinede fiyatı cok ucuk...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.