- x
PROTEIN TOZLARI?
64 Cevap4094 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1057 Mesaj
2 Nisan 2007; 1:40:18 

Arkadaşlar evimde düzenli olarak vücut çalışmaktayım yaşım 19 50ytl civarında protein tozu almak istiyorum ama çok fazla çeşidi var daha doğrusu bana kas yapmamda yardımcı olacak bişeye ihtiyacım var içildikten sonra güç veren bişeye falan değil yani bu tarz şeylerden çok anlamam anlayanlar yardım ederlerse çok iyi olur iyi geceler.

3720 Mesaj
2 Nisan 2007; 1:44:15 

hiç bulaşma bence. bıraktıktan sonra sarkma oluyor. en iyisi doğal hali. et ye, yumurta ye ne bilim süt iç fazla çalış, çok çıkmasın ama zararsız olsun

Mobil imza versek?

1057 Mesaj
2 Nisan 2007; 1:49:13 

hmm sarkmayı yapan bir süre çalışıp sonra bırakmak değilmi? Zaten vücudumdan istediğim sadece atletikden biraz daha öte olmak öle çok fazla yapılı olmaya ihtiyacım yok. Gerek yokmu ek tozlara?

1456 Mesaj
2 Nisan 2007; 1:52:23 

devam et saçmalamaya... 3-4 kilo toz al her gün... devam böyle...

71 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:01:47 

Arkadaşım proteinin ne işe yaradığından haberin var mı?

Protein vucudün en kücük yapı taşı olan hücrenin oluşmasını sağlar , bunu yapanlarda aminoasitlerdir,
Proteinler yapıcıdır,
Vucudün alması gereken 8 elzem amino asit vardır
Proteinler
Kurubaklagillerden alınan
Etten alınan
ve sütten alınan protein olarak ayrılabilinir kabaca

Bunları dengeli olarak almak gerekir, vücut çalışıyorsan bunlardan daha fazla ve dengeli şekilde alman , dikkatli ve kontrol altında olması gerekir.
Vucüt enerji gereksinimini sırasıyla
Karbonhidratlar-Yağlar-Proteinler'den karşılar
İlk başta dengeli bir beslenme ve yaktığın kaloriye göre dengeli protein alman gerekir, o tozlar emin ol hiç bir işe yaramayacaktır daha da sana zarar verecektir , nedenini soracak olursan sindirim ağızda başlar , mide , ordan karaciğer ve son olarak bağırsakta biter, senin aldığın tozları vücut tam olarak alamaz zaten, ki aldı diyelim aşırısı idrar yollarında tahrişe yol açar ve uzun vadede ki bu pek uzun değil idrar yolu enfeksiyonlarına yol açacaktır..

Herşeyin doğalı önemli olan, hiç bir toz veya katkı maddesi senin doğal olarak gelişmene katkı sağlamaz sadece görüntü olabilir..

Zaten Protein kasına birşey yapmaz, sana tavsiye edilen yada alacağın şey eminim katkılı birşeydir , güdümlü protein diye bir şey olamaz, yok kas yapan protein yok göz yapan protein..

Mantıklı olalım, lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AteşliBöcük -- 2 Nisan 2007; 2:03:06 >

Sen beni isteme nazlı kızım
Sen beni sevme nazlı kızım
Ben yaşatırım sevgimizi,
Yaşarım kendimce nazlı kızım..

262 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:05:30 

kimse tavsiye etmiyo o tozları sen düzenli olarak çalışmaya devam et zamanla istediğin şekle gelir kasların

1057 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:07:03 

ya ben kası yapan tozun adının ne olduğunu bilmediğim için öle protein tozu diye kalmış aklımda onu söledim. Ki kas yapan bişey olsa bile almaktan vazgeçtim Ayıptır sölemesi evde haftada min 2-3 gün et yiyoruz kahvaltıda peynir v.s. bunlar yeterli sanırım sağolun yorumlarınız için yanlız bu arkadaşım ne demek istemiş çözemedim.
quote:

devam et saçmalamaya... 3-4 kilo toz al her gün... devam böyle...

1456 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:09:11 

quote:

Orjinalden alıntı: XErTuX

ya ben kası yapan tozun adının ne olduğunu bilmediğim için öle protein tozu diye kalmış aklımda onu söledim. Ki kas yapan bişey olsa bile almaktan vazgeçtim Ayıptır sölemesi evde haftada min 2-3 gün et yiyoruz kahvaltıda peynir v.s. bunlar yeterli sanırım sağolun yorumlarınız için yanlız bu arkadaşım ne demek istemiş çözemedim.

ben de kendimi çözemedim

262 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:13:39 

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

ben de kendimi çözemedim

uykunuz gelmiş

1456 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:15:37 

quote:

Orjinalden alıntı: MMZ

uykunuz gelmiş

ben de uykuyu çözemedim

12234 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:19:34 

Protein tozu zararlıysa sakın peynir yemeyin.
Çünkü whey proteini çökelek peynirinden yapılıyor.
Böyle mantıksızlık olmaz, sanki ilaç kullanılıyor.

"Bize her yer Nişantaşı!"

1456 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:22:05 

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

Protein tozu zararlıysa sakın peynir yemeyin.
Çünkü whey proteini çökelek peynirinden yapılıyor.
Böyle mantıksızlık olmaz, sanki ilaç kullanılıyor.

ben peynir yemem...ben böyle devam edeyim...sen de şöyle devam et...

6437 Mesaj
2 Nisan 2007; 2:33:02 

protein toızu değil zararlı olan içinde hormonlarla oynayan yan etki yapan tozlar var.. birden gelişip şişmek için.. bunlar zararlı diye biliyorum

değilse zararsız protein tozları var bunlar kullanılabilir her zaman diye biliyorum.. GMC diye bi mağaza var.. oraya gidip sormak lazım ..

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1602 Mesaj
2 Nisan 2007; 3:49:50 

zamanında gmc nin dogal protein tozu dedigi yani senin bildigin body takviyesi degil kilo almak icin olanını doktor tavsiyesiyle kullanmıstım bi zarar verse doktor vermezdi diye dusnuyorum (ismini inanki hatırlamıyorum) ama sadece tozda degil hayatın her alanında herseyin dogalı naturelini tercih etmeye calıs

Finland

xbox 360

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Nisan 2007; 7:38:16 

0

Buyur Herbalife2nin protein tozu.Tamamen doğal kimyasal hiç bi katkı yok.Soya proteini,bi,rkisel protein diye geçiyo tahıl proteini.

3315 Mesaj
2 Nisan 2007; 8:01:56 

fazla protein karaciğeri yorar,vücutta yağ yapar.Yumurta beyazı,tavuk göğsüne devam.

Gigabyte p55US3L rev2,I5 750,2X2 Kingston DDR3 1333 CL7,Akasa x4,Gigabyte GTX 480,Creative xfi music edition,Xilence 1000w,CoolerMaster haf 932,Philips 8694,PS3

17 Mesaj
2 Nisan 2007; 8:08:00 

Yağsız kırmızı et kas gelişimi için mükemmeldir. Haşlaması ama...

UMUTLARIN TÜKENDİĞİ YERDE TÜRKÜN GAZABI BAŞLAR

342 Mesaj
2 Nisan 2007; 8:38:43 

Mega Mass veya Whey protein kullanılır genelde, yani ben onlardan kullanmıştım.
Sarkma olayına gelince ben bırakalı 2 sene oldu vede 6 sene çalıştım birşey sarkmadı. Bu tamamen bir hurafe olup genelde kilolu olanların sporu bıraktıktan sonra yeniden yağlanmaları sonucu oluşan olaydır.
Mega Masın yanında amino asit de alabilirsin, bide balık yağı takviyesi iyi olabilir ama kontrollü olmanda fayda var. Hormonal olaylara girmeni pek tavsiye etmem. Süt, yumurta, tavuk, tuzsuz ve yağsız pirinç pilavı, patates gibi ürünlerde işini görecektir.

Düşünürsün ki varsın, Oysa bu varsayımın... Zat-ı Hak'tır varlığın, "NEFS"ini görebilsen!..

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 8:45:47 

BİLMİYORMUSUSUNUZ BİTKİSEL PROTEİNLER VÜCUT GELİŞTİRMEDE SA-YIL-MI-YORo]

hayvansal protein kullanmanız lazım ,ayrıca protein whey protein tozları tamamen doğaldır peynir altı suyundan yapılır,saarkma söyleyen kişiler bu konuda hiç bir bilgisi olmayan kişilerdir benim babam 1962 vücut şapiyonu ve ozmndan beri vücut çalişmiyor ama vücudundaa en ufak bir sakma yok , ama siz arnold gibi olup bodyi biraakirsaniz(istesenizde olmaniz çok zor) ozaman sarkar ayrica sarkan kas değildir yağdır.. kas sarkmaz ...

ben protein ihtiyaçlarimi sirasiyla gündce 8 yumurta , lor peyniri , tavuk göğsü ve protein tozundan karşılıyorum kollarım 2 ayda 5 cm hacim kazandi ...

ayrica bir bodyci için günün en önemli yemeği antreamandan sonra yenen yemektir buda yüksek proteinli ve karbonhidrat ağirlilkli bişey olmasadiri örneğin , bi tabak makarna yada pilav yaninadada bir parça taavuk göğsü (en az 100grm) bide sebzed yemeği yaninda süper olur ...

protein tozlari doğaldir herbalife gibi...

165 Mesaj
2 Nisan 2007; 10:58:33 

en doğal protein,vitamin deposu POLEN'dir..
http://www.bitkiselsite.com/polen.php

4103 Mesaj
2 Nisan 2007; 11:33:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

hiç bulaşma bence. bıraktıktan sonra sarkma oluyor. en iyisi doğal hali. et ye, yumurta ye ne bilim süt iç fazla çalış, çok çıkmasın ama zararsız olsun

laf konuştu bal kabaaa koy tabaa ye kabaaaa. sen ne kadar zekisin öle.

sarkma falan olmaz .

evde açlışıyrsan protein tozuna falan gerek yok boşuna masraf edersin çünkü evde şiddettli bir antrenman yapacağını sanöıyorum. dengeli beslenmen yeter . ayrıca protein tozu enerji ve güç veren bir ürün değildir , istediğin enerji ise en basiti creatin kullanabilirsin yada animal pak , animal storm veya shock teraphy ki yi,ne tekrarlıyorum eğer şiddetli antrenman yapmıyorsan bunlarda israf olur. o yüzden antrenman öncesi aldığın kompleks karbonhidratı arttır farkı görürsün. ama illaki alacağım diyorsan ultimate iscool , natures best zerocarb isopure ve hardline bipro çok iyi ürünler. enerji güç artışı içinse ultimate yada weider creatin alabilirsin ama yağ oranın fazlaysa bir işe yaramaz

protein tozu doğaldır , kana en çabuk karışan ve % olarak adalenin en fazla enzimlediği peynir altı surunda bulunan whey proteininden elde edilir. midesi kaldıran gider bir mandıraya alır peynir altı suyunu ve içer aynı etkiye sahiptir.

@barisdragon
tam tersi daha az yorar kana çabuk karıştığı için karaciğer ve böbreklerde ki yükü azaltır. son teknoloji cfm whey yarım saatte kana karışırken yediğim yumurta beyazı 4 saatte kana karışır. sence vücut hangisi için daha çok uğraşıyor. vücutta yağ yaptığını nereden çıkardın. %80 protein %0 yağ ve %0 karbonhidrat içeren bir ürün yağı nasıl yapacak.

@Eda_fb
Herball soya proteininden elde ediliyor doğal olarakta kana karışması uzun zaman alır bu yüzden gece yatarken tercih edilecek bir ürün antrenman öncesi ve sonrası bir işe yaramaz.

@BodyBuilder35
Aldığın günlük proteinin %10 u bitkisel protein olmalı. bu her vücutçu için geçerli bir kural amino asit açısından zengin olmayabilir ama adalenin onda ki farklı amino asitlere de ihtiyacı var.

son bir söz : konu hakkında bilenler yorum yapsın , yardım isteyen birine yardım edeceğim diye zırvalayıp durmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 2 Nisan 2007; 11:36:05 >

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 12:30:06 

amino plesk al ben kullandım 5kutu ve gerçekten çok işe yarıyor ama sadece onu yemekle kalmaman gerekli normal beslenmenin yanında alırsan kas yaparsın kısa sürede

3315 Mesaj
2 Nisan 2007; 12:34:58 

İhtiyaç fazlası protein yağa dönüşür tabiki.

Gigabyte p55US3L rev2,I5 750,2X2 Kingston DDR3 1333 CL7,Akasa x4,Gigabyte GTX 480,Creative xfi music edition,Xilence 1000w,CoolerMaster haf 932,Philips 8694,PS3

573 Mesaj
2 Nisan 2007; 13:03:38 

vücut geliştiren birisi hangi tozları kullandığını yazsa işe yarayanları tabi... bitkiselmi hayvansalmı olmalı burda kafamız karışıyor...

KADirvz

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 13:16:47 

quote:

Orjinalden alıntı: endoplazmikbirkulum

vücut geliştiren birisi hangi tozları kullandığını yazsa işe yarayanları tabi... bitkiselmi hayvansalmı olmalı burda kafamız karışıyor...

Bitkisel protein gerekir.Hayvansal proteini günde fazlasıyla alıyoruz fakat bitkisel protein kaç kiloysan (Mesela ben 50 kg - 50 gr. almam lazım ) o kadar gramca protein alman lazım.Kİ bu da ancak bitkisel proteinler oluyor hububat ve tahıldan sağlanıyor.onu da alamayacağımız için (Çünkü çoğu nişasta) benim yukarda dediğim Herbalife protein (tamamen bitkisel) uygun diyorum.

573 Mesaj
2 Nisan 2007; 13:19:21 

gerçi benim ihtiyacım yok ben bi arkadaş için sordum:D
tşk.

KADirvz

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 13:51:39 

PROTEİN TOZU SAKIN KULLANMA AMA BEN SANA VİTAMİN DESTEKLEYİCİSİ TAVSİYE EDERİM FİYATI FAZLA PAHALI DEĞİL 20-30 YTL GİBİ
0

BENDE BODY ÇALIŞIYORUM 5 AY OLDU AMA HERSEYİN İYİSİ DOĞAL YAPIMDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master them -- 2 Nisan 2007; 13:52:24 >

14832 Mesaj
2 Nisan 2007; 14:14:48 

Optimum Nutrition 5 kg'lık amerikadan 100 dolara getirtmişitm hepsiburada.com'da 300 ytl civarı.

Bunlar ilaç değil besin takviyesi herhengi bir zararı yok. ama creatin ve carnitin kullanıyorsan bol su iç...

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

4103 Mesaj
2 Nisan 2007; 14:20:22 

quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

İhtiyaç fazlası protein yağa dönüşür tabiki.

bir öğünde 30 - 35 gr protein alınmalı zaten protein tozlarının bir ölçeğinde 29 gr protein var 200 ml süt ile alınca 35 gr ediyor buda yağlanma sorununu yaratmıyor . yani düşünülmüş bir şey o yüzden protein tozları yağ yapar diye bir şey yoktur. bir vücutçunun günlük protein alımıda kilosunun 2,2 katı olmalı antrenman şiddetine göre bu artabilir diyet / definasyon dönemi 4 katına kadar çıkarılabilir o yüzden ihtiyaç fazlasının ne kadar olduğunu bilemezsin.

@endoplazmikbirkulum
Kafanı neye karışıyor ki yukarıda yazdım işte boşuna mı yazdım ? öneride de bulundum

@Eda_fb
Adam vücut geliştirmeci , kaslarının kendini yenileyebilmesi için gerekli olan amino asitleri bitkisel proteinden alamaz bitkisel protein ihtiyacı sadece %10 dur gerisini hayvansal gıdalardan karşılamalı.

@master them

aferin sana

kullandığın vitaminin laboratuvarda analizi yapıldı üzerinde gösteren değerlerin %30 undan fazlası eksik.

bir daha yazayım bari : bildiğiniz konulara cevap yazın , böyle konularda sallamayın

1057 Mesaj
2 Nisan 2007; 19:53:22 

Gündüz okulda olduğum için şimdi okuma fırsatım oldu herkesin yorumları için teşekkür ederim. Öncelikle sanırım biraz yanlış anlaşılmış ben çok fazla kasmıyorum kendimi yani akşamları 1 saat belki daha az çalışıyorum. Buda zaten çoğu arkadaşın dediği gibi toz kullanmama gerek olmadığını gösteriyor ama bikaç arakdaşında dediği gibi bitkisel proteinler eksik kalıyor heralde sırf onlar içinde toz almama gerek yok sanırım beslenmemde daha çok önem vermem gereken şeyleri yazarsanız iyi olabilir. yumurta peynir süt falan sanırım.
bide bu tozların içindekileri okuyunca hep peynir altı suyuna denk geliyorum evdeki peynir suyundan içmeye karar verdim tabi eğer doğruysa siz biliyosunuz yada yoğurt suyu falan

öle yani

3720 Mesaj
2 Nisan 2007; 20:27:39 

quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

bir öğünde 30 - 35 gr protein alınmalı zaten protein tozlarının bir ölçeğinde 29 gr protein var 200 ml süt ile alınca 35 gr ediyor buda yağlanma sorununu yaratmıyor . yani düşünülmüş bir şey o yüzden protein tozları yağ yapar diye bir şey yoktur. bir vücutçunun günlük protein alımıda kilosunun 2,2 katı olmalı antrenman şiddetine göre bu artabilir diyet / definasyon dönemi 4 katına kadar çıkarılabilir o yüzden ihtiyaç fazlasının ne kadar olduğunu bilemezsin.

@endoplazmikbirkulum
Kafanı neye karışıyor ki yukarıda yazdım işte boşuna mı yazdım ? öneride de bulundum

@Eda_fb
Adam vücut geliştirmeci , kaslarının kendini yenileyebilmesi için gerekli olan amino asitleri bitkisel proteinden alamaz bitkisel protein ihtiyacı sadece %10 dur gerisini hayvansal gıdalardan karşılamalı.

@master them

aferin sana

kullandığın vitaminin laboratuvarda analizi yapıldı üzerinde gösteren değerlerin %30 undan fazlası eksik.

bir daha yazayım bari : bildiğiniz konulara cevap yazın , böyle konularda sallamayın

tamam biz bilmediğimiz konularda konuşuyoruz, sallıyoruz kusura bakma.

ama senin bu kadar agresif ve otoriter davranmanı gerektirecek bir durum göremiyorum ortada. herkes çevresinden gördüğü duyduğu sebepleri paylaşmak istemiş. zaten herkes profesör olsa donanımhaberde yazmaz, ya da bu soruyu burada sormazdı.

herkesi aşağılamakla, otorite kurmaya çalışmakla eline ne geçecek? anladık kas,protein vs. biliyorsun bu kadar sinirle, ezici davranmakla ne kazanacaksın?

vaaayyy yüce kas imparatoru, bilge insan "VIKING" denmesini mi istiyorsun? amacın bu mu?

Mobil imza versek?

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 20:35:45 

Muz ve Cilek aromalisi cok guzel oluyor normal protein tozlarinin tadi guzel olmuyor... burda super cesitler var muz aromali ve cilek aromali vucuttaki yaglari yakan cinsten...

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 21:18:23 

@VIKING haklısın bitkisel proteinde alinmali ben sadece hani mesela günde 100 gram protein alman lazim diyerlim o 100 gramin içinde bitkisel proteini saymicaksin bu anlamda demiştim yoksa normal anlamda olsaydi soyada yüzde 50 protein var kimse et yemez soya ile protein ihtiyacini karşilardi ama fazla işe yaramiyacaği için seçilmiyor

yani bildiğin gibi kalite farkı

bu arada body building in b sini bilmeyenler yorum yapmiş koptum okurken hayvansal protein almicakmışız , hadi ya nerden biliyon ?

haa unutmadan bir bodyci için gereken protein miktari kilo başina 2.- 2.5 grm proteindir yani 60 kg isen günde 120 grm protein alcaksın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 2 Nisan 2007; 21:30:47 >

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 21:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: ObOchine

Muz ve Cilek aromalisi cok guzel oluyor normal protein tozlarinin tadi guzel olmuyor... burda super cesitler var muz aromali ve cilek aromali vucuttaki yaglari yakan cinsten...

ben bugün bir kız arkadaşima çikolatalı protein tozundan içirdim bitiriyordu hepsini bayildi

4103 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:03:26 

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

vaaayyy yüce kas imparatoru, bilge insan "VIKING" denmesini mi istiyorsun? amacın bu mu?

Hayır öyle bir şey istemiyorum bilge biri de değilim ama bildiklerimi konuşurum burada yazan bazılarınız gibi bilmedikleri mi değil. sizler gibileri yüzünden vücut geliştirme hep yanlış anlaşılıyor yok sarkmaymış protein tozu ilaçmış bilmemneymiş gibi sokakta duyduğu saçmalıkları buralara taşıyor. bu spor zor olduğu kadar bilgisizce yapılacan şeyler sağlık açısından mutsuz sonuçlar bile doğura bilir. sonuçta sokakta top oynamıyor miden , karaciğerin , böbreğin , bağırsağın ve özellikle kalbini kullanarak adelen üzerine mm ler eklemeye çalışıyorsun ve ne yaptığını bilmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 2 Nisan 2007; 22:05:12 >

3216 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:07:09 

protein tozu yapay şişirme saglar...1-2ay sonra sende gelişimine inanamazsın..ama bıraktıgında balon gibi sönersin boşa ugraşma derim..

4334 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:10:22 

bu forum karacahil kaynıyor, yok kaslar sarkarmış ömründe protein tozu görmeyen çıkmış ahkam kesiyor, vücut geliştirme yararlı bir spordur, eğer hormonsal ürünler kullanmazsanki yarışmaya katılmıycağına göre de ihtiyacın yok diğer alıcağın tüm ürünler yararlıdır vücudun için, o tozlar sıkıştırılmış besinlerdir, iğnesiz yaptığın kas toz da kullansan sarkmaz, hep diyorum bu ülkenin sorunu cahillik bilgisizlik başka birşey değil

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 22:12:20 

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

protein tozu yapay şişirme saglar...1-2ay sonra sende gelişimine inanamazsın..ama bıraktıgında balon gibi sönersin boşa ugraşma derim..

YA!!! İNANMİYORUM NERDEN DUYORSUNUZ BÖYLE BİLGİLER KULLANDINMI NETİCEYİ GÖRDÜNMÜ ÜZERİNDE

ÇOK ATMASYON YAZMİŞSİN HİÇ BİŞEY BİLMEDİĞİN KONULARA CVP YAZMA, PROTEİN TOZLARI DOĞALDIR GİT ANALİZ YAPTİR...

eğer birisi bu sarkma konusunu kanıtla derse şuan resim koyarak kanıtlıyacağim üstelik babami örnek göstererek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 2 Nisan 2007; 22:15:08 >

4334 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:19:18 

tozların içeriklerine bakıp yorum yapmak gerekir, o tozlar BESİNDİR vücut geliştirmeyle de direk alakası yoktur, kilo almak isteyen de vücutçuların kullandığı kilo aldırıcı tozdan kullanır ve kilo alır, bilmemek değil öğrenememek ayıp arkadaşlar, bu tozlar dünyanın en önemli sağlık kurumlarınca kontrol edilerek üretilmektedir

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 22:28:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

tozların içeriklerine bakıp yorum yapmak gerekir, o tozlar BESİNDİR vücut geliştirmeyle de direk alakası yoktur, kilo almak isteyen de vücutçuların kullandığı kilo aldırıcı tozdan kullanır ve kilo alır, bilmemek değil öğrenememek ayıp arkadaşlar, bu tozlar dünyanın en önemli sağlık kurumlarınca kontrol edilerek üretilmektedir

doğru , bunlar supplement diye geçer dikkat ederseniz herbalife gibi ürenlerde supplementtir yani besin takviyesi.bende ilk başta bu ürünlerin yapay oldugunu düşünüyordum ama sonra araştirdim ,okudum gördüm ki bunlarin zararsiz besinler.yani kulaktan dolma bilgilerle yorum yazmiyalim zaten bu bilgisizler yüzünden vücut geliştirme insanlarin gözünde çok değişiki bir spor görüntüsüne sebep oldu yok yapinca şişersin(istesende şişmen zordur) yok birakinca sarkar vs vs...

4334 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:35:39 

vücut yapmayı kolay sanıyor millet, kimseye hava basılmıyor ne şişmesi ne sarkması, en fazla kaslar iner sarkma falan olmaz kolay kolay çok fazla hormonsal ürünler kullanılmadığı sürece, şişeceksen iğne vurduracaksın, iğnenin de etkisi kalıcı değildir, bıraktığın an kaslar iner, ayrıca cinsel güç de olumlu veya olumsuz etkisi de olabilir, bu tozların hapların içeriği enerji verici ürünler ve vitaminlerdir

3216 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:50:06 

quote:

Orjinalden alıntı: BodyBuilder35

YA!!! İNANMİYORUM NERDEN DUYORSUNUZ BÖYLE BİLGİLER KULLANDINMI NETİCEYİ GÖRDÜNMÜ ÜZERİNDE

ÇOK ATMASYON YAZMİŞSİN HİÇ BİŞEY BİLMEDİĞİN KONULARA CVP YAZMA, PROTEİN TOZLARI DOĞALDIR GİT ANALİZ YAPTİR...

eğer birisi bu sarkma konusunu kanıtla derse şuan resim koyarak kanıtlıyacağim üstelik babami örnek göstererek
kullanmadım..

kullananlarda neticeyi gördüm..

başka sorun?

yapaya takılmışsın..yapaydan kasıt sahte bir şişme sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 2 Nisan 2007; 22:51:05 >

1057 Mesaj
2 Nisan 2007; 22:51:00 

Bu arada arkadaşlar ben ne yersem yiyim istediğim kadar yiyim hiçbir şekilde kilo almıyorum alamıyorum ( maşallah ) Allahın bi lütfu heralde:) Bugün yemekte ızgara tavuk göğsü yanında pilav yedim gecede acıkırsam yumurta yicem Sardı beni bu iş

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 22:57:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

vücut yapmayı kolay sanıyor millet, kimseye hava basılmıyor ne şişmesi ne sarkması, en fazla kaslar iner sarkma falan olmaz kolay kolay çok fazla hormonsal ürünler kullanılmadığı sürece, şişeceksen iğne vurduracaksın, iğnenin de etkisi kalıcı değildir, bıraktığın an kaslar iner, ayrıca cinsel güç de olumlu veya olumsuz etkisi de olabilir, bu tozların hapların içeriği enerji verici ürünler ve vitaminlerdir

vücut yapmak çok azim isteyen bir iş , salona yeni yazilan 2 gün sonra birakan çok adam gördüm kolay değil yani (gerçi babam eski bir şampiyon olmasina rağmen zamaninda amelelik yaptim diyor )

analolik steroidler zaten başlı başına bir sorun insanin kendi bileceği bir iş tabiki ama sportmenliğe aykiri , ayrica sağliağa çok zararli arnoldun mesela kalp kapaği değişti ( ilaçlar yüzünden oldugu söylenmektedir) şimdi bir zararini görmeseniz bile yaşlaninca çok acisini çekersiniz.

4103 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:07:23 

quote:

ullanmadım..

kullananlarda neticeyi gördüm..

başka sorun?

yapaya takılmışsın..yapaydan kasıt sahte bir şişme sağlar

salla recep

bu forum iyice sirke döndü her türlü komedi oluyor

923 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:08:46 

Ya ağzı olan konuşuyo...

Arkadaşım iyi bir marka kullanırsan hiç bi zararı yok...

Ben kullanıyorum hiç te bi zararı yok...Eğer olayı abartmaz ve tavsiye edilen ölçülerde alırsan ve düzgün bi beslenme programın olursa her şey hallolur..

Yanlız şöyle bi olay var bu protein tozları düzenli spor yapanlar içindir ..

Yani kullanıpta enerji yakmaz ve kaslarını çalıştırmazsan olmaz..

Protein vücudun en temel ihtiyaçlarındandır ve spor yapıldığı zaman vücud kaslar için protein e ihtiyaç duyar bu yüzden bol bol protein almalısın ..(eğer kaslarını beslemek ve vücut yapmak istiyorsan )

Sana tavsiyem protein tozundan başka bi olaya girme creatin veya hormon takviyesi gibi işte esas sakat olan onlar ..Vucudun dengesi bozulur..

Ama eğer bi spor salonuna gidiyor ve düzenli spor yapıyosan ve zayıf yapıda bi insansan üstüne üstlük ne kadar yersen ye kilo alamıyosan .....SEn protein tozu kullanmak için doğru insansın...Bende çok yerim ama kilo alamam ve düzenli spora gidiyorum bu yüzden kullanıyorum..Şöle bişey var vucudun buna ihtiyacı yoktur hiç bi zaman yani spor yaptıktan sonra iyi beslenir ve doğal yoldan protein alırsan sorun kalmaz ama baktın hala kilo alamıyosun o zaman takviye niteliğinde bunu kullanmanda bi sakınca yok...

Bir ölçeğinde yaklaşık 200 gram tavuk etine eş değer protein var..bunu 400-500 ml suya yada süte yada herhangi bi sıvıya karıştırıp spordan yarımsaat önce ve spordan hemen sonra olmak üzere alabilirsin (sadece spor yaptığın gün ) antrenman yapmadığın gün ise günde üç ila dört ölçek alabilirsin metabolizmana bağlı..

Sana tavsiyem bütçeni sarsmazsa 3.5 kiloluk HARDLİNE ile başlıyabilirsin..Yada deneme amaçlı ise 1 kilolukta alabilirsin...Daha iyi markalarda var ama çok pahalı

67 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:16:48 

quote:

ben 2 kg yedim bi halt olmadı (1-2 ayda bitirdim yaklaşık)

923 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:34:25 

Arkadaşlar yazılan çok yanlış şeyler görüyorum okudukça ve inanamıyorum...

Kas sarkmasının protein tozu ile ne alakası var ????

Vitamin desteğinin protein tozu ile ne alakası var ????? Vitamin farklı şeydir protein farklı vitamin kilo aldırmaz Adama protein alma vitamin al demiş birisi aynı şey değillerki ......

ya hayatında fitness salonuna gitmemiş , body building yapmamış , protein tozunun tadını bile bilmiyenler ;

O işlere girme , balon gibi sönersin falan demiş

Ne işi , hangi iş güldürmeyin adamı ya burada bunları yazanlar bu tozların ne zararını gördü açıklasın bana...

http://www.hardlinenutrition.com/ BU link e biraz göz gezdir...

923 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:53:20 

quote:

Yanlız topikte nihayet bilen birileri konuşmuş .. Aynen sana katılıyorum arkadaşım yanlız bi nokta var kafama takılan ..Gerçi kendimde kullanıyorum ama creatin zararlı diye biliyorum yani bu konu hakkında bi çok yazı var ..Bende ki yağ oranı yok gibi bişey ve creatin kullanıyorum protenle beraber fakat böyle bişey varmı yokmu beni bi rahatlatırsan sevinirim...

quote:

laf konuştu bal kabaaa koy tabaa ye kabaaaa

şu lafa koptum yanlız

Bu arada arkadaşım sana en iyi protein tozunu göstereyim..Senin kullanacağın da whey proteini olmalı fakat bu marka olmak zorunda değil ..

0

Bu arada öyle bazılarının söylediği gibi günde bilmemkaçtane yumurta yeme sakın eğer yiyiceksen beyazını ye çünkü sarısı sırf kolesteroldür ve fazlası zarardır...Onun dıında bol bol pirinç yemelisin...Ama dediğim gibi bunların hepsi sıkı çalışıyosan geçerli...

Uzaklaştırılmış
2 Nisan 2007; 23:59:43 

@Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 3 Nisan 2007; 0:01:31 >

923 Mesaj
3 Nisan 2007; 0:07:21 

quote:

Orjinalden alıntı: BodyBuilder35

@Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

Uzaklaştırılmış
3 Nisan 2007; 0:16:16 

quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

rica ederim

benim bildiğim creatin kullanimi şöyledir,kullanırsın 4-5 hafta daha sonra bi kaç hafta ara verirsin ve bidaha başlarsin ayni şekilde

hatta örnek vereyim

Orta seviyeli vücut geliştiriciler: Tüm antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı sözkonusudur; antremandan 1 saat önce olmak üzere,

< 80 kg; ilk hafta 1 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
> 80 kg; ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
> 100 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
içiniz.

Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.

yada

creatin kullanımı konusunda çok değişik görüşer var (antrenman öncesimi sonrası mı diye).
eğer yükleme yapmıyorsan günde 1 kez antrenman öncesi kullanabilirsin.. (5-6 gram kadar)
eğer yükleme yapıyorsan günde 3-4 kez 5'er gramdan kullanmalısın.. (sabah, antrenman öncesi, antrenman sonrası, yatarken)
yalnız yükleme dönemi 1 haftayı geçmemeli.. bunun ardından 3-4 hafta günde 1 kereden kullanmalı ve daha sonra 1-2 hafta ara vermelisin..

şahsen ben 5 hafta kullanırımn creatin daha sonra 1 ay ara veririm
umarim anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 3 Nisan 2007; 0:18:00 >

923 Mesaj
3 Nisan 2007; 0:30:53 

Saol teşekkür ederim

Ben zaten creatin e biraz şüpheli baktığım için fazla kullanmıyodum dediğim gibi ama bu ara olayınıda öğrendiğim iyi oldu ..Bu arada ben tekrardan başladığım zaman ilk günü günde 4 çay kaşığı sonraki günler sabah akşam günde iki çay kaşığı kadar kullanıyodum proteinle beraber yani yükleme senin dediğin gibi bir hafta değil di sadece bi gün sürüyodu bende ama çok ara vermiyodum az miktarda ve uzun süreli kullanıyodum umarım pek bi zararı yoktur yada böyle kullanıp bi de dediğin gibi ara verirsek bi zararı olmaz herhalde...

Uzaklaştırılmış
3 Nisan 2007; 0:38:42 

quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

Saol teşekkür ederim

Ben zaten creatin e biraz şüpheli baktığım için fazla kullanmıyodum dediğim gibi ama bu ara olayınıda öğrendiğim iyi oldu ..Bu arada ben tekrardan başladığım zaman ilk günü günde 4 çay kaşığı sonraki günler sabah akşam günde iki çay kaşığı kadar kullanıyodum proteinle beraber yani yükleme senin dediğin gibi bir hafta değil di sadece bi gün sürüyodu bende ama çok ara vermiyodum az miktarda ve uzun süreli kullanıyodum umarım pek bi zararı yoktur yada böyle kullanıp bi de dediğin gibi ara verirsek bi zararı olmaz herhalde...

işte 5 hafta filan kullan böyle sonra ara verisin bi kaç hafta sonra yine başlarsin ,

923 Mesaj
3 Nisan 2007; 2:43:47 

tavsiyeler için saol

4103 Mesaj
3 Nisan 2007; 9:48:27 

ccaparli hatırına sert anlatmayayım

@RccP
Protein tozu şişirme vs. yapmaz. normalde yediğin tavuk yada biftekten pek farkı yoktur çünkü oda bir besinden ayrıştırılmış saf proteindir kullanım amacı yeteri kadar yemek yiyemeyenler ve fazlaca öğün alması gerekenler için (ben 7 öğün yiyorum mesela 2 si protein tozu yedi öğünde de tavuk yumurta yenebilir mi sence) hem hazım kolaylığı hem kana karışım hızı açısından kolaylık sağlayan bir üründür. tozun yanında iyi beslenirsen 6 hafta da 1 - 1.2 kg kadar kas kütlesi elde edebilirisin öyle şişme mişme olmaz. aldığında zaten kaliteli kas kütlesi olduğu senin dediğin gibi sönüp gidilmez. 3 ay 5-6 ürün birden kullanır 1-1.5 ay ara veririm ve hiç bir zaman sönmedim. ha sönenler var mı var ama nasıl sönüyorlar izah edeyim : su tutucu steroidler vardır (steroid dopingdir kimileri hayvanlar için üretilmişt ve bazı sporcular üzerinde kullanır tüm dünyada yasaktır) kullandığın ve su alımını arttırdığın sürece vücudunda inanılmaz bir büyüme olur ama bıraktığın zaman idrar ve ter ile vücudunda ki suyu atınca zayıflamaya başlarsın . Bilmeden konuşma. Proteinin ne olduğunu ve ağzımıza giren bir yumurtanın hangi evrelerden geçtiğini bile bilmediğine eminim. muhtemelen yiyoruz hazmediyoruz sı...yoruz olacak cevabın.

@gecomert

Creatinin hiç bir zararı yoktur bildiğin fosfat diyebilirim. vücudun enerji oluşumunu sağlamak için karbonhidrattan sağladığı adp yi atp ye dönüştürür bu işlem uzun sürebilir. creatin alarak adp ye 1 fosfat veri atp hızlı bir şekilde dönüşmesini sağlıyorsun. çok azda su tuttuğun çin antrenman esnasında kaslarına oksijenin daha çabuk taşınmasına yardımcı oluyor. vücut geliştirmenin olmazsa olmaz bir ürünü. son zamanlarda yapılan araştırmalar 5 günlük yüklemenin ve 6 haftada bir yapılan 2 haftalık aranın gereksiz olduğunu antrenman öncesi 5 antrenman sonrası 5 gr alınacak creatinin yeterli olduğunu belirtiyor. yağ oranın %20 ye yakınsa pek bir performans artışı hissetmessin açıkca ben hiç hissettemedim ama %8 e düştüğümde çok yararını gördüm ve hala görüyorum. antrenman öncesi 200 ml saf üzüm suyu ile alırsan daha da iyi olur. son bi şey bu konuda creatin %100 monohydrate kullanmalısın. içinde karbonhidrat olan ve %100 creatin olmayanlar bir işe yaramaz.
Optimum iyi ama pahalı bir ürün kullandığım zamanlarda verim aldım ama en iyi verimi "Hardline Bipro" ile aldım , inanılmaz bir ürün fakat buda biraz pahalı yanılmıyorsam 1,4 kg 140 ytl. ama değer kullanmak isteyenlere önereceğim 10 numara bir protein tozu.

3216 Mesaj
3 Nisan 2007; 9:51:29 

quote:

salla recep

bu forum iyice sirke döndü her türlü komedi oluyor

evet baştada maymunlar çogaldı

sen bu arnoldun söylediklerine bakma..kısa vadede p.tozu işine yarar kilo aldırır sayesinde iyide şişersin..

kolum sakatlanmadan önce 2,5yıl yaptım protein tozu kullananları gördüm..bir zararı yoktur denir ama sadece kısa vadede çözüm..ben bırakalı bayagı oldu hiçbir ilaç kullanmadım..hiç ilaçsız bench 70-75 basabiliyordum...

hatta seni ilaçlayalım yarışmalara felan girersin diyenlerde vardı..ama ciddi saglık sorunları yapar o yaptırdıkları igneler(isimlerini bilmem ama doktorların tavsiye etmedigini ve çogu eczacının vurmadıgını bilirim bu iş içinde mahalle bodycisine güvenecegine doktoruna güven)

dedigim gibi protein tozu ilesisersin kiloda alırsın..iyi çalışmayla birkaç ay sonra sonuçlarını da görürsün..bıraktıktan 3-5ay sonra fazla birşey kalmaz..

4103 Mesaj
3 Nisan 2007; 10:23:19 

quote:

evet baştada maymunlar çogaldı

sen bu arnoldun söylediklerine bakma..kısa vadede p.tozu işine yarar kilo aldırır sayesinde iyide şişersin..

kolum sakatlanmadan önce 2,5yıl yaptım protein tozu kullananları gördüm..bir zararı yoktur denir ama sadece kısa vadede çözüm..ben bırakalı bayagı oldu hiçbir ilaç kullanmadım..hiç ilaçsız bench 70-75 basabiliyordum...

hatta seni ilaçlayalım yarışmalara felan girersin diyenlerde vardı..ama ciddi saglık sorunları yapar o yaptırdıkları igneler(isimlerini bilmem ama doktorların tavsiye etmedigini ve çogu eczacının vurmadıgını bilirim bu iş içinde mahalle bodycisine güvenecegine doktoruna güven)

dedigim gibi protein tozu ilesisersin kiloda alırsın..iyi çalışmayla birkaç ay sonra sonuçlarını da görürsün..bıraktıktan 3-5ay sonra fazla birşey kalmaz..

kendi türünü belirtmen iyi olmuş direk söylesydim atılırdım heralde. bu arada kendi yazdığın yazının bir üstüne bak.

923 Mesaj