Şimdi Ara

PROTEIN TOZLARI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde düzenli olarak vücut çalışmaktayım yaşım 19 50ytl civarında protein tozu almak istiyorum ama çok fazla çeşidi var daha doğrusu bana kas yapmamda yardımcı olacak bişeye ihtiyacım var içildikten sonra güç veren bişeye falan değil yani bu tarz şeylerden çok anlamam anlayanlar yardım ederlerse çok iyi olur iyi geceler.

• en doğal protein,vitamin deposu POLEN'dir..
    http://www.bitkiselsite.com/polen.php
  • Arkadaşlar yazılan çok yanlış şeyler görüyorum okudukça ve inanamıyorum...

Kas sarkmasının protein tozu ile ne alakası var ????

Vitamin desteğinin protein tozu ile ne alakası var ????? Vitamin farklı şeydir protein farklı vitamin kilo aldırmaz Adama protein alma vitamin al demiş birisi aynı şey değillerki ......

ya hayatında fitness salonuna gitmemiş , body building yapmamış , protein tozunun tadını bile bilmiyenler ;

O işlere girme , balon gibi sönersin falan demiş

Ne işi , hangi iş güldürmeyin adamı ya burada bunları yazanlar bu tozların ne zararını gördü açıklasın bana...

http://www.hardlinenutrition.com/ BU link e biraz göz gezdir...

• quote:

Orjinalden alıntı: BodyBuilder35

@Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
    bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
    bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

• quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

quote:

Orjinalden alıntı: BodyBuilder35

@Gecomert

o yukarda verdiğin protein tozu gerçekten çok kaliteli optimum whey protein hatta en iyi supplement ödülüne sahip şuan
    bu arada creatin ile konu açilmişken dozunu kesinlikle önerilenden fazla almayin çünki ayni maddeyi vücutda üretiyor ve o miktari geçerseniz bir süre sonra vücut creatin üretmeyi kesebiliyor

çünkü vücut zaten belli miktarlarda creatin üretmekte ve sürekli dışardan creatin takviyisine maruz kaldığında tembelleşip kendi creatin üretimini kesme eğilimine girmektedir..
    bu nedenle belli periyotlarla 1-2 haftalık aralar vücudun tembelleşmemesi için önemlidir.. (alinti)

Onu biliyorum zaten bu yüzden sabah akşam bir çay kaşığı bir litre suyla beraber içiyorum proteinle birlikte Onun dışında başka bi zararı varmı diye merak etmiştim teşekkür ederim Fakat şu 1-2 haftalık arayı bilmiyordum biraz açarmısın ...

Bu arada ilgilenenlere http://www.optimumnutrition.com/main.html ...

rica ederim

benim bildiğim creatin kullanimi şöyledir,kullanırsın 4-5 hafta daha sonra bi kaç hafta ara verirsin ve bidaha başlarsin ayni şekilde

hatta örnek vereyim

Orta seviyeli vücut geliştiriciler: Tüm antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı sözkonusudur; antremandan 1 saat önce olmak üzere,

< 80 kg; ilk hafta 1 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    > 80 kg; ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    > 100 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon,
    içiniz.

Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.

yada

creatin kullanımı konusunda çok değişik görüşer var (antrenman öncesimi sonrası mı diye).
    eğer yükleme yapmıyorsan günde 1 kez antrenman öncesi kullanabilirsin.. (5-6 gram kadar)
    eğer yükleme yapıyorsan günde 3-4 kez 5'er gramdan kullanmalısın.. (sabah, antrenman öncesi, antrenman sonrası, yatarken)
    yalnız yükleme dönemi 1 haftayı geçmemeli.. bunun ardından 3-4 hafta günde 1 kereden kullanmalı ve daha sonra 1-2 hafta ara vermelisin..

şahsen ben 5 hafta kullanırımn creatin daha sonra 1 ay ara veririm
    umarim anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BodyBuilder35 -- 3 Nisan 2007; 0:18:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.