Şimdi Ara

barum marka lastik (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
154.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mob411

ilk aracımız çekoslavak 93 skoda favorit in üzerinde gelen lastik. O zamanlarda baloncuk yapmış , iyi değil diye hemen değiştirmiş babam.

Conti almış sanırım yan firması, arkadaşım da 2012 ceed'i için düşünüyordu sonra lassa aldı önermediler o lastiği

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 5 aydır kışlık barumlar aracımın (fiesta) üzerinde. hiç bir sıkıntısını görmedim. dördünü sökme takma balans vs dahil 480e almıştım.
  • albay_alpay A kullanıcısına yanıt
    Albay, Bravuris3HM için kullanım deneyimlerini paylaşırmısın konfor-yol sesi nasıl, ıslak/kuru yol tutuş anlamında önerirmisin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utmad

Albay, Bravuris3HM için kullanım deneyimlerini paylaşırmısın konfor-yol sesi nasıl, ıslak/kuru yol tutuş anlamında önerirmisin...
    Utmad kardeşim, satan conti bayi ben kendi aracımda da barum kullanıyorum rahat olun bir sıkıntı yaşamazsınız, dedi. henüz almadım ben kredi kartımın dönüş tarihini bekliyorum ama en son sercan ve eskiyapar arkadaşlar herhangi bir sorundan bahsetmemiş. onlar bize daha doğru bilgi verecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

Utmad kardeşim, satan conti bayi ben kendi aracımda da barum kullanıyorum rahat olun bir sıkıntı yaşamazsınız, dedi. henüz almadım ben kredi kartımın dönüş tarihini bekliyorum ama en son sercan ve eskiyapar arkadaşlar herhangi bir sorundan bahsetmemiş. onlar bize daha doğru bilgi verecektir...
    Arkadaşlar lastikten şu an için memnunum.Yumuşak,sessiz bir lastik.Corollanın yol sesini baya azalttı.Fren mesafesi falan iyi.Lastik 4 kanallı yağışta su tahliyesi için 4 kanal daha iyi deniyor.Ben memnunum.Daha hesaplı bundan daha iyi bir lastik önereyim.Hepsiburada var.Apollo alnac 4g.Hem ucuz hem testlerde baba yiğit lastiklerden daha iyi.Bunu almamış olsam onu alırdım.Fakat barumdan da memnunum.(4 apollo 540 lira,4 mıchelin 760 lira testlerde Apollo müthiş)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskiyapar

Arkadaşlar lastikten şu an için memnunum.Yumuşak,sessiz bir lastik.Corollanın yol sesini baya azalttı.Fren mesafesi falan iyi.Lastik 4 kanallı yağışta su tahliyesi için 4 kanal daha iyi deniyor.Ben memnunum.Daha hesaplı bundan daha iyi bir lastik önereyim.Hepsiburada var.Apollo alnac 4g.Hem ucuz hem testlerde baba yiğit lastiklerden daha iyi.Bunu almamış olsam onu alırdım.Fakat barumdan da memnunum.(4 apollo 540 lira,4 mıchelin 760 lira testlerde Apollo müthiş)

Alıntıları Göster
    Arabanın en önemli aksamlarından birisi de lastiklerdir, hayatımızı teslim ediyoruz.
    Barum ne dir, ne değildir bilmiyorum ama böylesine önemli bir konuda iyi markalara yönelmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Arabanın en önemli aksamlarından birisi de lastiklerdir, hayatımızı teslim ediyoruz.
    Barum ne dir, ne değildir bilmiyorum ama böylesine önemli bir konuda iyi markalara yönelmek gerekir.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar;

Devlet dairesinde çalışıyorum haliyle 50-60 araba var ve devamlı lastik değiştiriyorlar. Destek kısmındaki abimizle konuştum lastik önermesi için. Bana direkt barum al yavaş yavaş tüm lastikleri barum yapıyoruz dedi. Çok memnunuz ve fiyat olarak uygun diye.

Benim için 3 lastikçiden fiyat aldı tabi herkes kuruma lastik satmak için en uygun fiyatı verdi:)

Bugün aracıma Barum Bravuris 3HM 225 / 40 / 18 lastiklerimi takdırdım. 2014 47. hafta üretimi lastikler 5 ay önce üretilmiş.

Fİyat olarak tanesi 200 tl ye geldi. 1 ay sonra yorum eklerim. şuan için bende bu forumdan ziyade kurumdaki şöförlerin önerisi daha önemliydi. Sizlerlede paylaşmak istedim.

Şunuda yazayım lastik kalitesini Kauçuk oranı belirleri, birde markanın sadece İSMİ. Çin malı olmadıktan sonra hepsi aynı gidip 300 tl üzeri para bayılmak biraz akılsız işi.

Ayrıca hergün 150 km hızlarla yol yapmıyoruz şehir içinde tek önemli şey fren mesafesi onuda etkileyen dişi deseni(eskidikçe fren mesafen uzar) ve yumuşaklığı lastiğin. Çok takılmayın uygun maliyetli, yanmarka yeni tarihli lastik alın.

Barum Bravuris 3HM

Show all: Barum tyres, Passenger Car Summer High Performance tyres
    The Barum Bravuris 3HM is a High Performance Summer tyre designed to be fitted to Passenger Cars. Below is data from 9 tyre reviews averaging 87% over 35,610 miles driven.

Barum Bravuris 3HM - 225tl

Dry Grip
    88%

Wet Grip
    90%

Road Feedback
    80%

Progressiveness
    81%

Wear
    87%

Comfort
    89%

Buy again
    94%

Aşağıdaki lastik Continental Premium Contact 5 2015 ACE Summer Tyre Test birincisi. O da barum un ana markası continental.

Continental Premium Contact 5 - 450tl

Dry Grip
    85%

Wet Grip
    82%

Road Feedback
    74%

Progressiveness
    79%

Wear
    54%

Comfort
    83%

Buy again
    63%

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tourgood -- 24 Nisan 2015; 2:04:53 >

• Batum hakkında oldukça bilgi sahibi oldum şuan aracıma yatırmayı düşünüyorum fiyat çok uygun
  • 185.70.r14 opel corsa taktım. 4 tane 480tl.. uygun fiyatına rağmen bugün şehirler arası ve şehir içi kullanımda gayet iyi bir izlenim bıraktı. Eski lastiklerim Goodyear dan sonra yol sesi bitti gibi bir şey. Memnunum. Continental almaya gittim. 4 lastik 800- 1000TL zaten ebatı da yok. Barum Taktım gitti Yarışamı giricez
  • quote:

Orijinalden alıntı: dddbbb

185.70.r14 opel corsa taktım. 4 tane 480tl.. uygun fiyatına rağmen bugün şehirler arası ve şehir içi kullanımda gayet iyi bir izlenim bıraktı. Eski lastiklerim Goodyear dan sonra yol sesi bitti gibi bir şey. Memnunum. Continental almaya gittim. 4 lastik 800- 1000TL zaten ebatı da yok. Barum Taktım gitti Yarışamı giricez
    lastige neden fazla vereyim diye bir düşünce var herkezde..ancak aracın en kritik iki sistemi lastik ve frenler ..bu iki ürünü asla sansa bırakmam..gecenlerde conti cp5 aldım 4 adet..şu an testlerde ilk 3 e giriyor (her ebatta farklı sonuclar alıyor) diğer kaliteli marka modellerde goodyear efficent grip ve micheal primacy 3 ...gercekten bu 3 marka en iyisi..bu markaların doğu bloğu ülkelerden satın aldıgı lastikler var yukarıda adı gecen romanya üretini barum gibi..gecen contide lastigi inceledim yumusak hamurluydu ama görüntüsü kaliteli güven vermedi..fren mesafesi yol tutus nasıldır bılemem..bazen bazı konularda fedekarlık yapmak lazım..lastikde sakaya gelmez dıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

lastige neden fazla vereyim diye bir düşünce var herkezde..ancak aracın en kritik iki sistemi lastik ve frenler ..bu iki ürünü asla sansa bırakmam..gecenlerde conti cp5 aldım 4 adet..şu an testlerde ilk 3 e giriyor (her ebatta farklı sonuclar alıyor) diğer kaliteli marka modellerde goodyear efficent grip ve micheal primacy 3 ...gercekten bu 3 marka en iyisi..bu markaların doğu bloğu ülkelerden satın aldıgı lastikler var yukarıda adı gecen romanya üretini barum gibi..gecen contide lastigi inceledim yumusak hamurluydu ama görüntüsü kaliteli güven vermedi..fren mesafesi yol tutus nasıldır bılemem..bazen bazı konularda fedekarlık yapmak lazım..lastikde sakaya gelmez dıyorum..

Alıntıları Göster
    Barum sadece Romanya üretimi değil.Benim kullandığım Almanya üretimi.

• Arkadaşlar ilk kez donanım haberde yazıyorum.Barum polaris 3 175/70/R13 82T lastiğini 2 aydır kullanıyorum . Dün ilk kez kar yağdı bugün her yer buz .
    Lastiği kar üstünde çok fazla denemedim ama buz üstünde çok kullanma -yada kullanamama- durumum oldu. Orta halli buzlu yolda yol tutuşu neredeyse sıfır, araba 30 km hızla giderken hafifçe fren yapıyorum anında kaymaya başlıyor 10 metre civarında durabiliyor.Kalkışlarda oldukça yavaş kalkmanın lazım yoksa kurtulamayacağınız bi patinaja düşersiniz.
    İnanır mısınız bilmiyorum ama arabamı park ettikten sonra indim baktım acaba kışlık diye yazlık lastikler mi taktım....

En kısa zamanda lastikleri aldığım bayiye götürecem ama onlarında yapabileceği çok bişey yok bunuda biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminbesparmak -- 4 Aralık 2015; 10:04:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

Benim aracımda ön 2 lastik barum arabayı aldıgım adam taktırmış 2013 3 hafta üretim daha 5000 km de felan ancak rezalet bir lastik kalkışlarda biraz gaza bassam hemen patinaja düşüyo frene normalden fazla bassak biraz hemen kızaklıyo kuru yolda bunlar yagmurdada denedim yagmurda kuruya göre bi nebze olsun daha iyi gibi biraz sert basınca kızaklamıyo ancak kalkışlar yine patinaja düşüyo aracım 98 uno artık araba hafif ondanmı oluyo bunlar çözemedim herkez meth ediyo çünkü.

Aynen kardeşim, yağmurlu yolda fena sayılmaz ama karlı ve hafif buzlu yollarda frene asla basmamak gerekiyor.kalkışlarda da kaplumbağa yavaşlığında olmak gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminbesparmak

quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

Benim aracımda ön 2 lastik barum arabayı aldıgım adam taktırmış 2013 3 hafta üretim daha 5000 km de felan ancak rezalet bir lastik kalkışlarda biraz gaza bassam hemen patinaja düşüyo frene normalden fazla bassak biraz hemen kızaklıyo kuru yolda bunlar yagmurdada denedim yagmurda kuruya göre bi nebze olsun daha iyi gibi biraz sert basınca kızaklamıyo ancak kalkışlar yine patinaja düşüyo aracım 98 uno artık araba hafif ondanmı oluyo bunlar çözemedim herkez meth ediyo çünkü.

Aynen kardeşim, yağmurlu yolda fena sayılmaz ama karlı ve hafif buzlu yollarda frene asla basmamak gerekiyor.kalkışlarda da kaplumbağa yavaşlığında olmak gerekli.

Alıntıları Göster
    geçen yıl kışa girerken 2 tane önlere kışlık almıştım (arkalar zaten kışlık ve petlas) bugünde yine önlere 2 tane yazlık aldım barum 185/60/15 (arkalar vardı brigstone turanza) ben memnunum kışlıklar çıkınca direksiyon hafifledi yol tutuşu şimdilik iyi birde ıslak zeminde denemek gerek bakaım sonuç ne olacak lastikçi arkadaşım conti bayisi bana kendisi tavsiye etti barum lastikleri

• Bugün barum marka 175 70 r13 lastiği uzun araştırma sonucunda aldım. Continental ana bayi deki arkadasim karar vermemde çok etkili oldu. Arabam toyota corolla 1.3 xl 1993 model. 3 ay önce aldım. Uzerinda daha yeni takılmış4 adet petlas vardi. Iki kez yağmurda firene biraz sert bastığımda arabanin zor durdugunu fark ettim. Hatta kaydığınıda soyleyebilirim. Barum lastiklerde ilk izlenimim gayet iyi. Araçta konfor artti. Lastik sesi azaldı. Bide şu var. Lastikler kampanyada suan. 4 adet 400 tl. Herkese selamlar.
  • Öncelikle Barum serisi içinde en iyisi bravuris 3.
    Ayrıca barum continental ile birleşmeden önce de asrı bulan geçmişi olan bir Avrupa markası ki Barum rallileri nden anımsarsınız. Fabrikaları çekostovakya, Almanya, Fransa, Portekizde. Diğer altı fabrikasının nerede olduğu hakkında yanlış bilgi vermek istemem.

Bir barum bravuris 3 hm (205 55 16) kullanıcısı olarak izlenimlerim şöyle:

Micheline oranla daha az aşınıyor.
    Fren mesafesi çok iyi
    Suda üzerine lastik tanımam. Sıfır denge kaybı, sıfır risk.
    Sessi az. Konforlu.
    Yumuşak ama az aşınan, dengeli sürüşü olan, az maliyetli bir lastik.
    Çin malı lastiklerin test sonuçlarına baksanız yanına yaklaşmasınız.
    Paranızı çöpe, canınızı riske atmayın.
    Sonuç olarak bir nokian line gibi 10 üzerinden 9.5 almaz ama Goodyear grip serisi, petlas pt 740 velox serisi gibi 10 üzerinden 8.5 alır.
    Tavsiye ederim.

• Yeni aldiğim araçta sahibinin 2 yıl önce taktirdığı 20bin km yapmış 4 adet barum lastik takılı. Her tarafı balon lastiklerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 8 Ağustos 2018; 16:40:48 >
  • arkadaşlar şirket aracımdan sıfır bridgestone yaz lastiğini sökülüp barum polaris 5 model kış lastiği takıldı. Ben hayatımda bu kadar yumuşak konforlu ve sessiz bir lastik hiç kullanmadım. Resmen araç pamuk üzerinde ilerliyor gibi tık yok.. Mükkemmel bir lastik tavsiye ederim.
  • eminbesparmak E kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Bende barum Polaris 5 almayı düşünüyorum lastikler nasıl yol tutuşu sesi yumuşaklığı falan nasıl alınır mı arkadaşlardan bazıları karda buzda çok kötü olduğunu yol tutmadığını yazmış ne derece doğru birde lastik üzerinde made in germany mı yazıyor
  • madenci musa81 M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Bende barum Polaris 5 almayı düşünüyorum lastikler nasıl yol tutuşu sesi yumuşaklığı falan nasıl alınır mı arkadaşlardan bazıları karda buzda çok kötü olduğunu yol tutmadığını yazmış ne derece doğru birde lastik üzerinde made in germany mı yazıyor
  • nofrost kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.