Şimdi Ara

Google'ın Wear OS işletim sistemine Türkçe dil destekli alternatif geldi: AsteroidOS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dört yıllık geliştirme sürecinin ardından açık kaynaklı bir akıllı saat işletim sistemi olan AsteroidOS'un ilk kararlı sürümü hazır hale geldi. Şu anda işletim sistemi aşağıdaki saatlere alternatif bir işletim sistemi olarak kurulabiliyor:

• Asus ZenWatch 1

• LG G Watch Urbane

• LG G Watch

• LG G watch R

• Asus ZenWatch 2

• Asus ZenWatch 3

• Sony Smartwatch 3

Web sitesinde her saatte nasıl kurulacağı ile ilgili talimatlar var ancak biraz teknik bilgi gerektirdiğini belirtelim. Denemek isteyenler fakat önceki işletim sistemiyle tamamen değiştirmek istemeyenler için AsteroidOS'un çift önyükleme modu seçeneği sunduğunu belirtelim.

Türkçe dil desteği de var

AsteroidOS 1.0, bir akıllı saat için gerekli tüm temel işlevleri sunuyor. İşletim sisteminin ilk sürümüde telefon bildirimleri, ajanda, çalar saat, hesap makinesi, müzik kumandası, kronometre, zamanlayıcı ve hava durumu tahmini gibi birçok özellik var.

Ayrıca Bkz.Anahtarsız çalışan otomobiller ölüme sebep olabiliyor
    Türkçe de dahil olmak üzere 20 dil seçeneği sunan işletim sistemi, ASteroidOSSync adlı bir uygulama sayesinde Android telefonlar ile Bluetooth Low Energy (BLE) kullanılarak senkronize edilebiliyor. AsteroidOS'un resmi web sayfasın ziyaret ederek işletim sistemini ve bahsi geçen senkronizasyon uygulamasını indirebilirsiniz.

• Açık kaynak ve Google karşıtıysa destekliyorum

• Bahsi geçen saatlerin henüz tüm donanımlarını desteklemiyor.

• google'da arama, chrome, youtube'ta video , adwords, google çeviri, google map, android telefon kullanma liste uzayıp gidiyor. google karşıtları da google'a çalışıyor bir yandan, istemeselerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidrojennn -- 17 Mayıs 2018; 23:22:10 >
  • hidrojennn kullanıcısına yanıt
    Ben mesela bir Google karşıtıyım ve kişisel olarak arama motorum Duckduckgo,mobil işletim sistemim Symbian Belle FP2,Bilgisayar tarayıcım Opera,Firefox,Brave

Bir bilgisayar işletim sistemim Windows 8.1,onu da açık kaynaklı bir Linux yapacağım ileride.

İstenirse Google dan tam anlamıyla uzaklaşılabiliyor.

Ama dediğin şey bir çok şirket veya kişi için doğrulanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 18 Mayıs 2018; 1:34:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben belli başlı uygulamaları kullanıyorum mesela Sympaper,Symnote,Opera Mobile vs uygulamalar.Bu tür uygulamalar hala çalışıyor ve idare ediyorum.Dediğiniz gibi Whatsapp bile desteği kesti.Whatsapp için mecburen Android telefonu kullanıyorum.Hattım ama Nokia 603 te takılı.

• Değerli tavsiyeleriniz için çok teşeklürler hocsm

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Ben mesela bir Google karşıtıyım ve kişisel olarak arama motorum Duckduckgo,mobil işletim sistemim Symbian Belle FP2,Bilgisayar tarayıcım Opera,Firefox,Brave

Bir bilgisayar işletim sistemim Windows 8.1,onu da açık kaynaklı bir Linux yapacağım ileride.

İstenirse Google dan tam anlamıyla uzaklaşılabiliyor.

Ama dediğin şey bir çok şirket veya kişi için doğrulanabilir.
    Sizi googledan bu kadar soğutan neden nedir? Youtube, haritalar, translate, playstore gibi pek çok hizmetini kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Gerçi android telefon kullanıyorsunuz. Kaçamamışsınız yeterince :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Evet Google ürünlerinden tam olarak kaçamadım hocam malesef Android kullanıyorum ve yazmayı unutmuşum Youtube u da kullanıyorum sadece orada olan bazı mix-mash up şarkılar için.

Google bizlere bu hizmetleri sağlarken bizlerin bir kişisel özellik profilini de oluşturuyor.Bu profillere göre reklam gösteriyor yani kişisel internet mahremiyetimiz Google tarafından satılıyor ve NSA gibi ABD kurumlarına bizim kişisel bilgilerimizi gönderiyor Google.

Sizi bilmem ama bir zamanlar bunları bilmezken açtığım Google hesabımla Google ın bunları yapması şimdi hoşuma gitmiyor.Ve bu beni bazı önlemler almaya itti.Mesela Google yerine Duckduckgo,Haritalar yerine Here WeGo,Play Store yerine Yalp Store ve FDroid,Translate yerine Sesli Sözlük,Yandex Translate vs kullanıyorum.

Ama Youtube ve Whatsapp(Android) ı bırakamadım.Youtube un alternatifleri çok güçsüz.Pusudayım.Youtube a alternatif ciddi anlamda oluştuğunda geçeceğim:)

Ben zamanında Google ın sahtekarlıklarını bilmeden önce Apple a karşı hep Google savunuyordum ve ürünlerini severek kullanıyordum.Yani eskiden bir Google severdim:)

Hocam eğer Android kullanıyorsanız şunu bilin ki Android Sistemi uygulaması ve Google Uygulamaları sizin bilgilerinizi cepliyorlar ve NSA gibi kurumlara gönderiyorlar.Size tavsiyem tam açık kaynak ürünleri kullanamasanız da destekleyin.Google ın yaptıklarını her imkanınız olduğunda paylaşın başkalarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Evet Google ürünlerinden tam olarak kaçamadım hocam malesef Android kullanıyorum ve yazmayı unutmuşum Youtube u da kullanıyorum sadece orada olan bazı mix-mash up şarkılar için.

Google bizlere bu hizmetleri sağlarken bizlerin bir kişisel özellik profilini de oluşturuyor.Bu profillere göre reklam gösteriyor yani kişisel internet mahremiyetimiz Google tarafından satılıyor ve NSA gibi ABD kurumlarına bizim kişisel bilgilerimizi gönderiyor Google.

Sizi bilmem ama bir zamanlar bunları bilmezken açtığım Google hesabımla Google ın bunları yapması şimdi hoşuma gitmiyor.Ve bu beni bazı önlemler almaya itti.Mesela Google yerine Duckduckgo,Haritalar yerine Here WeGo,Play Store yerine Yalp Store ve FDroid,Translate yerine Sesli Sözlük,Yandex Translate vs kullanıyorum.

Ama Youtube ve Whatsapp(Android) ı bırakamadım.Youtube un alternatifleri çok güçsüz.Pusudayım.Youtube a alternatif ciddi anlamda oluştuğunda geçeceğim:)

Ben zamanında Google ın sahtekarlıklarını bilmeden önce Apple a karşı hep Google savunuyordum ve ürünlerini severek kullanıyordum.Yani eskiden bir Google severdim:)

Hocam eğer Android kullanıyorsanız şunu bilin ki Android Sistemi uygulaması ve Google Uygulamaları sizin bilgilerinizi cepliyorlar ve NSA gibi kurumlara gönderiyorlar.Size tavsiyem tam açık kaynak ürünleri kullanamasanız da destekleyin.Google ın yaptıklarını her imkanınız olduğunda paylaşın başkalarıyla.
    Hocam size ücretsiz hizmet veren servisler emin olun bunu babasının hayrına yapmıyor. Yani kullandığınız diğer hizmetlerin de çok masum olduğunu düşünmeyin derim.

Yandex verilerinizi kullanmıyor mu sanıyorsunuz mesela?

Aklınızda bulunsun açık kaynak yazılımlarda da verileriniz izinsiz kullanılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 19 Mayıs 2018; 5:3:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ubuntu touch Nexus 5 gibi cihazlara yüklenebiliyor.

Kai OS u da biliyorum hocam yeni çıkan Nokia 8110 4G nin işletim sistemi.

Şu Libre Phone yada Sailfish OS lu telefonlar Türkiyeye gelirse iyi olur hocam

• onkuba kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam dediklerinizin hepsi olabilir

• Arayüz güzele benziyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.