Şimdi Ara

Makyajlı Kia Sportage tamamen ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Taze bir görünüm elde etmek adına makyaj operasyonundan geçirilen yeni Kia Sportage, kameralar tarafından bu kez kamuflajsız olarak görüntülendi. Koreli üreticinin ufak tasarımsal güncellemeler yapmayı tercih ettiği yeni Sportage, genel hatları itibariyle güncel modele oldukça benziyor. Fakat ön ve arka tarafta yapılan değişimler farkını ortaya koymasına imkan veriyor.

Yeni Kia Sportage modelinde değişimin en yoğun olduğu yerlerden birinin ön yüzü olduğunu söyleyebiliriz. Güncel modele oranla daha köşeli hatlara sahip bir tasarıma yer verilen yeni modelin ön tamponu yeni hava girişleri ve sis farları ile farklı bir görünüm kazanmış. Tampon boyunca ilerleyen krom çıtanın alt bölümdeki sis farlarını da ikiye ayırması sağlanmış. Aracın LED ön farları da yeni bir yapıya kavuşturulurken, kaplan burnu adı verilen ızgara da eskiye nazaran biraz daha öne çıkarılmış.

Yeni Kia Sportage’ın arka yüzünde daha küçük çaplı güncellemeler yapılmış. Stop lambalarının yapısı değiştirilirken, onları birbirine bağlayan krom çıtanın yerini de farlarla uyumlu kırmızı bir şerit almış. Buradan taşınan krom çıta, tampon bölümünde yeniden tasarlanan reflektörlerin arasına yerleştirilmiş. Yapılan bu değişimler haricinde arka yüzün genel yapısı korunmuş.

Aracın kabin tarafına ait tek bir görsel var. Fakat iyi bir açıdan çekilmediği için buradaki değişimi tüm detaylarıyla görmek oldukça zor. Göze çarpan detaylar arasında daha büyük çerçeveye sahip yenilenmiş bir bilgi-eğlence sisteminin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kaputun altında ne gibi bir değişiklik yapılacağı henüz belli değil. Ancak Koreli üretici resmi internet sitesi üzerinden dün yaptığı yazılı açıklamada Ecodynamics+ adını verdiği dizel-hafif hibrid motorunu duyurmuştu. Bu motorun ilk kez yeni Kia Sportage modelinde kullanılacağı belirtilmişti.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Forumda pek konusulmayan ancak basarili bir model. Jantlarini begenmiyordum, resimdeki jantlar guzel duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön tarafı biraz olsun toparlamışlar. Daha başarılı bir ön tasarım olsaydı 2 kat satardı makyaj öncesi.

Lynk&Co gibi yeni bir marka bile daha başarılı bir tasarım çıkartabiliyor mesela:

• Çok da abartı bir değişiklik göremedim açıkçası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tasarım uzaktan güzel ama yakından baktığımızda ucuzluklar göze çok çarpıyor.
  • Bir önceki kasanın çizgileri devam ettirilse bence daha iyi olurdu.Bu kasa göze bir garip geliyor.Bilhassa ön ızgara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 16 Mayıs 2018; 21:16:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

Bir önceki kasanın çizgileri devam ettirilse bence daha iyi olurdu.Bu kasa göze bir garip geliyor.Bilhassa ön ızgara...
    Bir önce ki kasadan devam edilseydi bu seferde çok fazla değişiklik olmadığı için eleştirilecekti.

Makyajla biraz olsun toparlamışlar. Yaygın olarak trafikte görülse göz aşinalığından bu tasarıma daha çabuk alışılacak.

• Tiguan,3008,tucson yanında estetik olarak epey sönük kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Tiguan,3008,tucson yanında estetik olarak epey sönük kalıyor.
    3008 ve tucson tamam da Tiguan ın tasarımı evvelden beri sönük zaten. Kodiaq ve karoq bile daha güzel tasarıma sahip.

• henüz sürahi hanım fotosu konulmamış.
    güzel gelişme.

bu kasayı çok beğeniyorum ancak motor seçenekleri cazip değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 17 Mayıs 2018; 15:13:52 >
  • Wos wos işi makyaj olmuş suya sabuna çok dokunmadan elden geçirmişler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 17 Mayıs 2018; 17:12:38 >
  • Kimse gelmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Wos wos işi makyaj olmuş suya sabuna çok dokunmadan elden geçirmişler,
    Makyaj dediğin zaten o kadar olur

Panjur değişir. Jant değişir. Far grubu değişir. Konsoldaki kaplama değişir. Belki gösterge paneli değişir. Donanımda ekleme/çıkarma olur. Yeni gövde rengi eklenir.

• Gayet güzel görünüyor. Koyun şuna 1.6 dizel hybrit alalım bizde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

3008 ve tucson tamam da Tiguan ın tasarımı evvelden beri sönük zaten. Kodiaq ve karoq bile daha güzel tasarıma sahip.

Alıntıları Göster
    Bence Karoq yine neysede, Kodiaq hem ön hem arka olarak son zamanların en çirkin araçlarından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Kimse gelmeden

kim paylaşacak diyordum
  • bence 3008, tiguan, tucson, spo, karoq hepsi güzelde, para yok
  • Üstad adamlar sipariş yetiştiremiyor 4 ay sonrasına teslimat veriyor bir ara 1 yıl beklendiğini biliyorum sportage için. 2. elde sıfır fiyatına satıldığını biliyorum arabanın. Bana kalırsa daha çok satmak gibi bir sorunları yok adamların.

• merhaba arakdaşlar 2013 den bu yana kullandığım sportage aracımı sattım daha 1 hafta oldu :) şimdi yeni kasa ile ilgili şöyle bir düşüncem var.. ilk başta 2013 de ben alırken araç yeni cıktığı ve pazar payını buyutmek istemesi sebebi ile çok özelliği ucuz fiyata verdi ( bknz superB) sonuç olarak kasa tuttu ve satışlarda patlama oldu. Benim şahsi düşüncem kasayı yenilediklerinde tam bi fiyasko yaşanması.. eski kasa spo yeni kasa spo dan daha çok yollarda bunu herkes goruyordur fark ediyordur. Bunun 3 tane sebebi oldugunu dusunuyorum.

1) 2013 de benım aldıgım özelliklerde yeni kasa spo yok ya mutlaka 1 özeliği eksik arka park sensoru varsa ön yok v.s falan filan gt versiyonunda bile yoktu gidip sordugumda ki ben sordugum dönem 125 bin tl fiyat çekmişlerdi bana kasanın değiştiği yıldı sanırım gülerek showroomdan ayrılmıştım :D

2)Yeni kasa eski kasadan daha çirkin olduğunu düşünüyorum. sanki böyle biraz parche çakması gibi duruyor önden krakteristik özelliğini kaybettiğini dusunuyorum aracın.

3) Uyguladıkları saçma fiyat politikası. 1.nesil spo tutunca 2.nesilde adamlar fiyatları faaiş bicimde artırdılar şimdi geri adımda atamıyorlar cunku sattılar arabadan baya fiyatı gören herkesin kafasında bir soru işareti oluşuyor..
    1.6 Prestige Otomatik Vites Benzin - - 139.900 TL
    fiyat politikalarını koruyabilselerdi ( fiyat/donanım paritesinde) ve kasasını daha karakteristik yapabilselerdi bence çok daha başarılı olurdu.

sonuç olarak kia spo arabı çok seviyordum 3.nesil in çıkmasını 4 gözle bekliyorum kasasını beğenirsem donanım/fiyat paritesini eski seviyeye çekerlerse kesinlikle tercihim spo olur.

saygı ve sevgilerimle :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.