Şimdi Ara

Radeon RX Vega Nano nihayet geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk kez geçen yıl RX Vega etkinliğinde şimdilerde Intel çatısı altında çalışan Chris Hook’un elinde gördüğümüz Radeon RX Vega Nano ekran kartı oldukça merak uyandırmıştı. O günden bu yana pek yaprak kımıldamazken Computex 2018 fuarında perdeler açılıyor.

Geçtiğimiz haftalarda da gündeme gelen PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition modeli Computex 2018 fuarında tanıtılacak. 17 cm boyundaki ekran kartı 8 ve 6-pinli olmak üzere iki güç konnektörü barındırıyor.

En küçük en güçlü

Henüz resmi bilgiler mevcut değil ancak 3584 işlemcili Vega grafik birimini temel alıyor. Kompakt yapıda bir oyuncu bilgisayarı kurmak isteyenler için pek çok ekran kartı seçeneği var ancak üst seviyeye çıkıldığında seçenekler oldukça azalıyor.

Ayrıca Bkz.GeForce GTX 1060 görünümlü GTX 1070 mi geliyor?

AMD önceki yıllarda Fiji tabanlı Radeon R9 Nano ekran kartını piyasaya sürerek güzel bir hamle yapmıştı. Yakın zamanda da AIB ortaklarının GTX 1080 ve GTX 1080 Ti mini hamlelerini görmüştük.

Radeon RX Vega Nano yine oldukça beğenilecek. Üstelik bu boyutlarda 10.5 TFLOPS seviyesine kadar çıkabilmek elbette çıtayı da yukarı çekmek anlamına geliyor. Computex 2018 fuarında diğer üreticilerden de Nano ekran kartları görmek sürpriz olmayacaktır.

• yaw müdür ne anlatıyorsun sen allah aşkına

benim dediğim şu, aşağıdaki iki üründe 1050 ti ; firmalar hep böyle ürün tasarlayacaklarına

arada bir şöyle ürünler çıkartsınlar

bu ikisi arasında bir teknoloji farkı yok, pcı slotundan ölçü alarak soğutma bloğunun kalınlık ve uzunluğuna dikkat edersen olmasına da gerek olmadığını sende görürsün zaten.
  • yaw arkadaş zaten yeterince kısa profil ekran kartı var ama güçlü lp ekran kartı desek 1050 ti üzeri yok neden hiçbir firma bunu yapmak istemez anlamıyorum. tv arkasına 10-12 cm kalınlığında bir kasa hayali kuran bir benim galiba...

• Yalnız değilsin reis.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • baysan240 kullanıcısına yanıt
    İnanılmaz kötü yatırım da ondan. Sen HPC performansını dizüstünden bekliyorsan, daha çok beklersin. Uzak sunucu ile herkes işlerini hallediyorken, yıldırım bağlantı yuvası varken sen git maliyetinden - bir de lp çözümünde - gelenini bekle...
    Hatırlatalım: AMD-Hynix ikilisi ara zarlı HBM ile Fury Radeon ekran kartlarını çıkardı. Intel-Altera, EMIB'li HBM ile Kaby Lake G dizüstü serisini çıkardı. Haliyle taban maliyetler düştü... eski köye yeni hesap uymuyor. İstesen de istemesen de pazarın dediğini yapman gerek.
    AMD şimdi çok şanslı bir konumda bir kere, çünkü iki çözümde de adı bulunuyor. Bundan sonra daha hızlı gelişimler de olacak, çünkü gelecek burada ama yönü üst eksende değil. O taraf maliyet hesabından astarı pahalıya geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

İnanılmaz kötü yatırım da ondan. Sen HPC performansını dizüstünden bekliyorsan, daha çok beklersin. Uzak sunucu ile herkes işlerini hallediyorken, yıldırım bağlantı yuvası varken sen git maliyetinden - bir de lp çözümünde - gelenini bekle...
    Hatırlatalım: AMD-Hynix ikilisi ara zarlı HBM ile Fury Radeon ekran kartlarını çıkardı. Intel-Altera, EMIB'li HBM ile Kaby Lake G dizüstü serisini çıkardı. Haliyle taban maliyetler düştü... eski köye yeni hesap uymuyor. İstesen de istemesen de pazarın dediğini yapman gerek.
    AMD şimdi çok şanslı bir konumda bir kere, çünkü iki çözümde de adı bulunuyor. Bundan sonra daha hızlı gelişimler de olacak, çünkü gelecek burada ama yönü üst eksende değil. O taraf maliyet hesabından astarı pahalıya geliyor.
    yaw müdür ne anlatıyorsun sen allah aşkına

benim dediğim şu, aşağıdaki iki üründe 1050 ti ; firmalar hep böyle ürün tasarlayacaklarına

bu ikisi arasında bir teknoloji farkı yok, pcı slotundan ölçü alarak soğutma bloğunun kalınlık ve uzunluğuna dikkat edersen olmasına da gerek olmadığını sende görürsün zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 16 Mayıs 2018; 1:7:1 >

Gösterisin her zaman kazandığını gösteren kanıtlardan bir tanesi
  • Kartı görünce elim yandı.

+85 derece garantili.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

yaw müdür ne anlatıyorsun sen allah aşkına

Alıntıları Göster
    Hocam yanlış anlama da boşuna ağlıyorsun.

Neden dersen vertical gpu takılan özel htpc kasalar var tam senin istediğin gibi, onlara bi göz at.

Metenin olayı o kafası karışık yıllardır böyle sürekli antidepresan etkisinde geziyor gibi çok takma
  • Boş bir kart.
  • Madencilerden ötürü bulma imkanımız %0 malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Kartı görünce elim yandı.

+85 derece garantili.
    Şu şahsı halen daha kaale alan kaldı mı ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disqusser kullanıcısına yanıt
    Geforce Partner Programı iptal edildi, bu dağdan inip bağcıyı dokuz köyden kovduranlar da azalarak bitsin. Çok şey istemiyoruz, bir <süresiz> bize yeter. Zaten aralarında mantıklı iki lafı bir araya getirebilen yok. Bu konuyu tartışmasız halledelim.
  • Düşün ki ben bu akıllıya Red Team Plus teklifi attım. Bazen izlenimlerim beni yanıltıyor.
  • lana forumun en gereksiz yorumlarını yapmada zirveye oynuyor fukara almış birtane 8400 sabah akşam gelene geçene 8400 öneriyor daha geçen ağlıyordu ben bunu soğutamıyorum diye konu açmışdı şimdi başımıza boş işler mühendisi kesildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

lana forumun en gereksiz yorumlarını yapmada zirveye oynuyor fukara almış birtane 8400 sabah akşam gelene geçene 8400 öneriyor daha geçen ağlıyordu ben bunu soğutamıyorum diye konu açmışdı şimdi başımıza boş işler mühendisi kesildi.
    8400'e laf atıp 8350 kullanman ironik

• Gereksiz bence nasıl olsa nvidia içinden geçecek yeni nesille. Hatta daha 1080-1080ti ye rakip yapamadılar yaptım dediği kartlar oc özürlü afrikanın bir yıllık elektriğini tek başına çekiyor. 1080 le aynı güçte olduğunu iddia ettiği vega 64ü max oc edip(artık ne kadar overclock olduysa +100-200mhz falan ) stock 1080 le kıyaslıyorlar. Güzelim ATI yi ne hale getirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 17 Mayıs 2018; 14:26:42 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Nvidia brilinear kullanıyor, AMD ise trilinear. Tüm testleri bundan dolayı hele bir geçersiz çıkarayım da ben, dur bekle gör.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sırf bu bile testlerin geçersiz olması için bir sebep ama kabul edelim vega mimarisi pascal mimarisine göre başarısız kaldı oyun tarafı için konuşuyorum tabi işlem ve madencilik performansı oldukça yüksek ancak güç tüketimi bu başarısını gölgeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 17 Mayıs 2018; 19:13:8 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Vega mimarisi zayıf değil. Voltaj derecesinin denetlenmediği hiçbir çipin zayıf olduğunu veya çok güç tükettiğini beyan etmeyin, peşinen yalandır. Aha bu da ispatı;[Kaynak]
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.