Şimdi Ara

Avustralya'da bir eyalet daha dijital ehliyet uygulamasına geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletindeki sürücülerin ehliyet taşıma zorunluluğu çok yakında ortadan kalkacak. Önümüzdeki iki hafta içerisinde meclise sunulacak yasa tasarısıyla birlikte eyalette dijital ehliyet dönemine geçiş yapılacak. Bu sayede sürücüler ehliyet bilgilerini akıllı telefonlarında saklayabilecek.

Yeni Güney Galler Maliye, Hizmetler ve Mülkiyet Bakanı Victor Dominello, sürücülerin ehliyet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak yeni uygulamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. 2017’nin kasım ayından bu yana Dubbo şehrinde denenmekte olan dijital ehliyet uygulamasına bin 400’den fazla kişinin katıldığını belirten Dominello, yeni düzenlemeyle birlikte uygulamayı eyalet genelinde hizmete sunacaklarını açıkladı.

Akıllı telefonlar artık fiili cüzdanlar haline geldi.” yorumunda bulunan Dominello, kullandıkları son teknoloji ile sürücülerin dijital ehliyetlerini her durumda kullanabileceklerini söyledi. “Dijital ehliyet uygulaması, fiziksel ehliyetler ile kıyaslandığında kimlik sahteciliğine karşı güvenliği üst seviyelere taşıyacak.” şeklinde konuştu.

Dijital ehliyeti tercih eden sürücülere yine fiziksel bir kart sağlanacak, fakat bunları yanlarında taşımaları gerekmeyecek. Cep telefonlarındaki bu ehliyetler, polis kontrolleri ve sosyal kulüplere girişlerin yanı sıra kimlik kullanımının gerekli olduğu yerlerde gösterilebilecek.

• benim merak ettiğim,otonom araçla giderken sürücü ehliyetimizin olmasına gerek var mı? sonuçta arabayı ben değil yapay zeka sürüyor,ben sürmüyorum bana ehliyet sormamaları gerekir.
    ilerde otonom araç almayı düşünüyorum,ehliyetim yok o yüzden bunu merak ediyorum.
    ülkemizde hala bu işin yasal düzenlemesi yok.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Size hiç gerek duymuyorsa kendi kararlarını kendisi veriyorsa ilerde gerek kalmayacak

Ama karar anlarında sizin vermeniz istiyor veya gerektiriyorsa o zaman gerekli olur

2.seçeneği ele alırsak kalmayacağa benziyor

seçeneği alırsak kalkacak gibi

Yani nereden bakarsan o açıdan görülüyor
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    Güzel soru-cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    suan tam otonom bir arac malesef yok ilerde olursa olabilir yani kontrolu sadece suan için duz yollarda alabiliyor..

• Cevap basit. Elon Musk bir açıklama yapmıştı, araçlar hiçbir zaman tam otonom olmayacak diye. Diğe üreticiler de desteklerse, sanırım ehliyet uygulaması uzun süre devam edeceğe benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.