Şimdi Ara

Google Asistan, Türkiye'ye geliyor: Tüm detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çılgın özelliklerle donatılan Google Asistan, yıllar süren bekleyişin ardından nihayet Türkiye'ye geliyor. Bizzat Google yöneticilerinin açıkladığı bilgilere göre aralarında Türkiye'nin de bulunduğu pek çok ülkede Google'ın dijital sesli asistan hizmeti olan Asistan resmi olarak kullanıma sunuluyor. Tüm detaylar ve yorumlarımız videoda. 

• Darısı Cortana'ya hiç umut yok ama olsun..

• Umarım yakın zaman da gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben kendisine "odamın ışığını aç-kapat" diyince yapabilecek mi onu merak ediyorum.
  • koca donanımhaber yıllardır 50 kere video oynatıcısı değiştirildi ama sorun devam ediyor.
    vallahi gına geldi video açılma sorunlarından.her videolu habere tıkladığımda açılacak mı acaba diye aklıma geliyor.

en iyisi youtube den takip etmek sanırım,sizin düzeleceğiniz yok.

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Ben sırf Google Assistan'ı kullanabilmek için telefonu İngilizce kullanıyorum, aydınlatma sistemimin bir kısmı akıllı.

"Parlaklığı %50'ye ayarla" "Yeelight'ı aç" "Turuncuya çevir" "Tüm ışıkları kapa" bunlar basit komutlar, kabiliyetlerinin diğer dillere göre Türkçede kısıtlı olacağını düşünmüyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

Ben sırf Google Assistan'ı kullanabilmek için telefonu İngilizce kullanıyorum, aydınlatma sistemimin bir kısmı akıllı.

"Parlaklığı %50'ye ayarla" "Yeelight'ı aç" "Turuncuya çevir" "Tüm ışıkları kapa" bunlar basit komutlar, kabiliyetlerinin diğer dillere göre Türkçede kısıtlı olacağını düşünmüyorum açıkçası.
    Hocam yeelightı Google asistana tanıtmak için hangi uygulamaları kullanıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SudaEriyenAspirin -- 14 Mayıs 2018; 22:29:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

Hocam yeelightı Google asistana tanıtmak için hangi uygulamaları kullanıyoruz

Alıntıları Göster
    Google uygulaması - ayarlar - Google asistan ayarları - ev kontrolü - aygıt ekle - Yeelight actions.

Farklı aygıtların farklı hizmet kitleri var, Nanoleaf için Nanoleaf Smarter Series gibi.
  • 2020'ye ancak gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Ev ürünleriyle çalışmayacak demişlerdi.

• ımğğğğmmmm mm ımmmmmmğğğğmmmmmmmm mmm

• quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

Google uygulaması - ayarlar - Google asistan ayarları - ev kontrolü - aygıt ekle - Yeelight actions.

Farklı aygıtların farklı hizmet kitleri var, Nanoleaf için Nanoleaf Smarter Series gibi.

Alıntıları Göster
    hocam yaptım süper oldu. ışığı sesimle açıp kapatabiliyorum. ailemi arayabiliyorum. gerçekten çok güzelmiş. yalnızca telefonun ekranı kapalıyken algılamıyor veya çok zor algılıyor. o da benim telefondan kaynaklıdır diye düşünüyorum.
  • erdi şu arkandaki kız sanki bilerek kadraja giriyor :D seninle konuşmak ister gibi bir tavrı var :D

• Google etkinliğinde Apple macbook ile yer almak. Tam bir meydan okuma

• brshr kullanıcısına yanıt
    Fanatiklik o kadarda iyi değil
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    Espri olsun diye söylemiştim. Maksat muhabbet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brshr -- 15 Mayıs 2018; 12:22:10 >
  • brshr kullanıcısına yanıt
    Hocam sizden mi önemli
  • bu asistan muhabbetinde 6-7 yıldır hava durumu sormak dışında ne yaptınız? gerçekten merak ediyorum @fx57

• "Her seferinde Hey Google diyerek onu uyandırmanıza gerek yok" derken google 7/24 bizi dinleyecek demek oluyor.

İnternette attığımız her adım takip ediliyorken, sms ler kayıt altındayken, görüşme logları tutulurken tek eksik google ın bizi dinlemesi kalmıştı o da tamam oldu. Bu tür asistanlar sayesinde zaten tükenmekte olan özel hayatımız da noktalanmış oluyor.

Eksik kalsın ben berberi arayıp hacı naber müsaitsen geleyim derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: farks

"Her seferinde Hey Google diyerek onu uyandırmanıza gerek yok" derken google 7/24 bizi dinleyecek demek oluyor.

İnternette attığımız her adım takip ediliyorken, sms ler kayıt altındayken, görüşme logları tutulurken tek eksik google ın bizi dinlemesi kalmıştı o da tamam oldu. Bu tür asistanlar sayesinde zaten tükenmekte olan özel hayatımız da noktalanmış oluyor.

Eksik kalsın ben berberi arayıp hacı naber müsaitsen geleyim derim.

Her yeni soruda "hey google" demek yerine, tek bi kere hey google deyip birden fazla soruyu aynı anda sorabileceksiniz demek istenilmis bence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.