Şimdi Ara

İnternet sitelerine ve oyunlara “kamu spotu” geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda taslak rapor hazırlandı. Madde bağımlılığına karşı internet ve oyunlarda uyarıcı içerikler yayınlanacak

Komisyon tarafından oluşturulan tasarıda sadece televizyonda değil, gençlerin vakit geçirdiği diğer platformlarda da uyarıcı içeriklerin kullanılması sağlanacak.

Geniş kitlelerin ziyaret ettiği internet siteleri, internet oyunları, online alışveriş siteleri ve sosyal medya fenomenlerinin hesaplarına zorunlu videoların yerleştirilmesi için çalışma yürütülecek. İnternet sitelerindeki minik oyunların yükleme ekranına koyulması için 5 ile 10 saniye uzunluğunda reklam veya kısa filmler hazırlanacak. İnternet üzerinden oynanan oyunlara ek olarak bilgisayar oyunlarına da uyarılar eklenecek.

Madde bağımlılığının zararının anlatılması için YouTube fenomenleri üzerinden mesaj verilmesi sağlanacak. Gençlerin ilgisini çeken kişilere ulaşılacak ve birlikte içerik üretilecek.

Madde bağımlılığına karşı uyarıcı içeriklerin yanında sosyal medya üzerindeki içeriklerin denetimi arttırılacak. Gençlerin internet üzerinden uyuşturucu maddeye erişiminin önlenmesi sağlanacak. Komisyon tarafından hazırlanan tasarının hangi maddelerinin hayata geçirileceği ve çalışmaların ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

• Facepalm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • para vereceklerse yayınlarım yoksa banane.
  • Kamu spotu koyana kadar Türkçe dil seçeneği için uğraşsalar keşke

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ofsayt Bozan Stoper

para vereceklerse yayınlarım yoksa banane.
    devletten büyük kimse yok

• mynet okeye falan koyacaklar herhalde
  • Sadece ücretsiz oyunlara koyacaklar herhalde zira bir oyuna 300tl verince zaten uyuşturucuya verecek para kalmıyor.
  • ücretini verdikten sonra istediği kadar kamu spotu koyabilir....

• Devlet ne yaparsa yapsın bik bik bik boş ötüyorsunuz bu gayet önemli ve iyi bir hamle. Sonuçta gençler TV izlemiyor. Ama gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı da gittikçe artıyor. Devlet de gençlerin daha aktif olduğu mecralarda farkındalık uyandırmaya çalışıyor.

• Kamu spotuna saygımız sonsuz ama şu yasakları kaldırsınlar önce

• Devletin millete verecek bir hedefi o hedefe milletini yürütecek bir gücü bile yok o hedefe varılacak benzin bile dolarca... belirleniyor...

Kanser nasıl birbirini yer... işte toplum o şekilde ne yaparsa yapsın... bunları düzeltebilirim ama özellikle böyle yapıldığı kanaatindeyim.

Bir devleti batırma matematiği ve yükseltme matematiği vardır.

+1-1=0 olduğun yerde dönersin... diğeri ileri giderse de olduğun yer alt kat olur. yani o 0 da 0in altına iner... Buna göre... ;

İhraç etmiyorsan ithal ediyorsundur. Üretmessen tüketirsin. Yaşamassan ölüyorsundur.

Şimdik bir de otomasyonu arttırıyorlar... bir zamanlar bunu düşünmüştüm;

Borcumuzu ödemek için daha çok çalışmak; Mesela dedim ki... eğer 24saat boyunca çalışırsak ülke borcunu daha çabuk ödeyip refaha erebiliriz...

Ama sonra dan bir daha düşündüm... eğer kaybediyorsak... 24saat çalışıp daha hızlı kaybederiz... yani sistemimiz zaten kaybediyorsa over-clock yaparsan daha hızlı kaybedersin.. bunu da otomasyona bağladım... ne kadar otomat-ne kadar hızlanma ve çok daha hızlı kaybetmek...

Kazandığımızı düşünmüyorum çünkü bu sonsuzlukta yürüyüş...
    Kazanacak matematiktemiyiz? değiliz... hep umut... sağılıyoruz... 2 tip insan var...
    1i tanrı insan formunda... diğeri kul-insan modunda... şehirler insan çiftçiliği merkezi... insan - insana karşı... 2side insan ama 2side farklı... kanser...

Biz kavramı yok olmuş. Her taraf ben dolmuş. İşte bu kanser nedeni. Birbirimizi yiyerek yaşıyoruz çünkü ihracat yok. matematikte X1+x2+....xn hikayesi gibi... gidişat belli...

Yıllardır bir usb bellek bile üretmedik... vestel gibi firmalar bile halka ucuz ürün sağlayıp oradan dışarı açılmadı.. bunlar bilinçli batırma modeli... zaman vardı... ama diğerleri gelişti.... biz alıcı olduk... tüketici... üretici değil...

Geçenlerde şampuanlara bakyım dedim.. hobby ucuz şampuan ipek şampuan... birini arap adı altında hintliler almış... diğerini de loreal almış.. hacı şakir zaten üniveler yahudilere gitti..

Köleliğe doru adım adım gidiyoruz... şimdi senden daha çok ve daha hızlı çalışmanı isteyecekler.... işte dedim ya... eğer kaybediyorsan bir de otomasyonu arttıp frekansı yükseltirlerse... sonra birde doğurtturup doğurtturup tekrar ederler ise...

çalışarak kaybetmek mümkün arkadaşlar... iyi-ce/kötü-ce okuyun anlayın....

• Mogolo kullanıcısına yanıt
    biz varız
  • iyi karar ama ezhel klibinde ot kamu spotusu çıkabilir
  • Bilgisayar oyunlarına nasıl koyacaklar anlamadım. Yabancı oyun şirketleri buna nasıl izin verecek, sistem tam olarak nasıl çalışacak?
  • eğitim ile düzelteceklerine böyle saçma işlere başvuruyorlar. komedi ülkesi başka bir şey değil.
  • Saçma bir kamu spotu. Kimse yav kamu spotuna bak adamlar haklı diye uyuşturucu bırakmaz. Veya oyunun ortasında zırt pırt çıkınca uyuşturucuyu bırakmam lâzım demez. Ayrıca küçüklere uyuşturucu uyuşturucu der durursan eşeğin aklına karpuz kabuğu sokarsın

• Özetle yabancı oyunları ve steam benzeri platformları yasaklayacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onun yerine uyuşturucuya özendirici özellikle rap şarkılara yaş kısıtlaması gelebilir. Hatta ceza almaları lazım bu şekilde şarkı yapanların. Kamu spotunun pek işe yarayacağını sanmıyorum bu konuda.

Ayrıca bu iş bilgisayar oyunlarına uzanırsa GTA yasağıyla karşılaşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amma velakin -- 14 Mayıs 2018; 21:5:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Korkutucu. daha nelere kalkisacaklar bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Devlet ne yaparsa yapsın bik bik bik boş ötüyorsunuz bu gayet önemli ve iyi bir hamle. Sonuçta gençler TV izlemiyor. Ama gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı da gittikçe artıyor. Devlet de gençlerin daha aktif olduğu mecralarda farkındalık uyandırmaya çalışıyor.
    Oyun oynayan internette vakit geçiren genç genelde uyuşturucu kullanmıyor ki zaten. Genelde başı boş bütün gün köşe başında volta atan tipler içiyor bonzaiyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.