Şimdi Ara

Boston Dynamics'in ünlü robotu Atlas, açık havada egzersiz yapmaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Robotik dünyasının parlayan yıldızı Boston Dynamics, yepyeni bir videoyla yine sahnelere geri döndü. YouTube kanalına sıklıkla yüklenen videolarıyla her seferinde kısa sürede tüm dünyada gündem haline gelmeyi başaran şirket, bu sefer de ünlü insansı robotu Atlas'ı açık havada egzersiz yapmaya çıkardı.

Boston Dynamics'in bugün yayınladığı bu yeni videoda Atlas'ın farklı arazi koşullarında koşu yaptığını görüyoruz. Önüne çıkan hiçbir zorluğa aldırış etmeden çok rahat bir şekilde egzersizine devam edebilen Atlas, önceki videolardan da bildiğimiz zıplama yeteneğini de yine çok güzel bir şekilde bu videoda da sergiliyor.

Boston Dynamics, bu Atlas videosu haricinde ayrıca bir diğer ünlü robotu olan SpotMini'yle ilgili de ilginç bir video daha yayınladı. Geçtiğimiz aylarda kapı açma yetenekleriyle tüm dünyada gündem haline gelen SpotMini, bu videoda ise Boston Dynamics ofisini tamamiyle otonom bir şekilde kendi başına turluyor.

Boston Dynamics ekibi, videoyu hazırlamadan önce SpotMini'yi manuel olarak ofiste gezdirmeye çıkarmış. Bu sırada önde, arkada ve yan taraflarında yer alan kameralarıyla ofisin görsel bir haritasını çıkaran robot, elde ettiği bu verilerle sonrasında ofiste herhangi bir engele takılmadan rahatça yürüyüşe çıkabilmiş.

• Her bir robot haberinde insanların SKYnet'i anmasa artık sıkmaya başladı. İnsanlar robotlar tarafından katledilmeye niye bu kadar meraklı olabilir ki?

• vay be asimo dan nerelere geldik
  • O kadar dayak yiyen yakında Everest’e de tırmanır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yine söylemeden edemeyecem, Cylon’lar şu robotlara götleriyle bile gülmüyordur

• gelsin bizim buradaki kaldırımlarda yürütsünler sonra tamam olmuş bu deriz.

• KORKUYORUM

• Terminator gerçek olacak.

• Bir 10 sene sonra bu robotların elinde silah olacak ve yine masum insanları öldürecekler.

• Vay anasını adamlar yapıyor ya.. Robotlarda dayak yiye yiye daha da akıllandılar ha..

• Robot turabi gibi, takım arkadaşlarından intikam almak için gün boyu antreman yapıyor :D

• Allahtan pil teknolojisi yeterince gelişmemiş. :D

• zaten bu egzersizi yapmasa paslanır :)) diyen birisi çıkar mı acaba

• Millet macera falan istiyor herhalde

• Siz uyumaya devam edin... adamların din kitabında tüm canlılara hakim ol yazıyor.

***27 Tanrı insanı kendi suretinde yarattı, onu Tanrı'nın suretinde yarattı. Onları erkek ve dişi olarak yarattı. 28 Onları kutsayarak, “Verimli olun, çoğalın” dedi, “Yeryüzünü doldurun ve denetiminize alın; denizdeki balıklara, gökteki kuşlara, yeryüzünde yaşayan bütün canlılara egemen olun.***

Devletimizde bizi uyutsun. Zamanında Atilla bunu duyunca romaya kadar gitmişti !

Evet gençler. Büyük bir komplonun içindeyiz. Yön-edicilerimizi çok iyi dikkat ile inceleyelim. Ne arap dininden ne ibrahimi hiç birinden fayda yok. Yat zili kalk zili. Köle hesabı. Bunlar daha çok mantıkları bulamaç ediyor. Ne varsa 1 ve 0 da var.

Biz böyle bekletilirkene dışarısı gelişiyor. İndeksliyor. Çemberin içindeyiz. Sağılıyoruz. Önce farkına varalım. Sonra birleşelim, güçlenelim, bilelim, bilgilenelim, şüphelenelim geçmişi okuyalım tarafsızca gidenlerin yolunu görelim gidecekleri yere ve tekrar bulunduğumuz zaman ve mekana inelim ve şimdi yürüyelim.

*** ve düşünelim egemen olanmıyız?, egemen olunanmıyız?*** Şampuan fabrikaları bile satılmış arkadaş !!!!! hobby/ipek bile... 000001111

İçinde zehir olan maddeyi adam katsa savaşmadan sabunla şampuanla bile öldürebilir bizi...

------ Egemen olanmıyız? / Egemen olunanmıyız? --------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 11 Mayıs 2018; 18:18:10 >

• Umutlu olmak isterdim. Ayrıca nevrotik ve bipolar bir adam mıyım ki, her şeye karamsar bakayım. Değilim çok şükür. Yalnızca elimdeki veriye bakıyorum ve hiç iç açıcı kanıtlar görmüyorum! İnsanlığın haline bakıyorum, insanın şeytanlaşmış zihin yapısına ve yine felaket görüyorum. Yapay Xeka + Robot ikilisini üreten insanın zihin dünyası ne durumda? Kapitalist bir sistem de yetişmiş ve bencil, saldırgan ve yok eden... Bu veri ışığında şu iki teknoloji birleşirse ne olur peki? Hiç iyi bir sonuç ortaya çıkmayacak! Egemen güç, her ülke de, polia görevini, duygusu olmayan ve zeki makinelere teslim ederse...

• Birinin tekmelemesini bekledim içten içe 😅

• Bir mesaj dikkatimi çekti , arkadaş 1 sayfa yazmış egemen olanmıymışız, böyle şeyler görüpte büyülenenler teknolojiden bir haber olan kişilerdir.büyünemme aslan parçası.

Yorum yazmak kolay sen ne yaptında yapıştırdın giydirdin yorumlarında .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.