Şimdi Ara

Yerli otomobil CEO'sunun açıklanacağı tarih ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, geçtiğimiz hafta düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’nde yerli otomobilin CEO’sunun açıklanacağı tarih olarak 11 Mayıs Cuma gününü işaret etmişti. Özlü, bugün katıldığı bir başka toplantıda CEO açıklamasının ertelendiğini duyurdu.

Bakan Özlü’nün geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamadan sonra CEO’nun yarın düzenlenecek imza töreni ile birlikte açıklanması bekleniyordu. Bugün yapılan konuşmada ilave bir süreye ihtiyaç duyulması sebebiyle açıklama tarihinin bir başka güne ertelendiği belirtildi. Bu kez kesin bir tarih vermeyen Özlü, mayıs ayı içerisinde yapılacak demekle yetindi. Yapılan açıklama şu şekilde:

"Şirket ortaklık sözleşmesi hazırlanmasında, şirket avukatları ilave bir süreye ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Bu ihtiyaç sebebiyle sözleşme imzalanması ve CEO açıklanmasını erteliyoruz. Ne kadar... Mayıs ayı içerisinde yine yapacağız. Avukatlarımızın bir süreye ihtiyaçları var. Gelecek hafta salı gününe kadar ihtiyaçları olduğunu söylediler. Dolayısıyla yarınki yerli marka otomobil şirket sözleşmesi imza töreni ve CEO açıklanmasını erteliyoruz. Mayıs ayı içerisinde inşallah. Çok uzun değil ama 'salıya kadar ihtiyacımız var' dediler o yüzden bu süreyi dikkate almak zorundayız."

• Bizde merakla bekliyorduk anasını satiiim

Yav güzel ülkemizde, bırakın arabayı;

Anakart üreten yok.
    İşlemci üreten yok.
    RAM üreten yok.
    Fotoğraf makinesi üreten yok.
    Cep telefonu üreten yok.
    Kamera üreten yok.

Tekonolojik olarak tamamen dışa bağımlıyız.

Tezeği bile dışarıdan alıyoruz.

Kalkmış yerlii arabaaaaa milli projeeeeeeeeeeee hüloooooooğğğ diye yeri göğü inletiyoruz..

Ulen bu ülkenin başına ne gelirse, hacılardan hocalardan karanlık gecelerden gelecek.
    Japonyada namaz yok, din yok bilmem ne yok adamları görüyoruz yakında uçacaklar jetgiller gibi.
    Sonrada kalkıp dinsiz adama devlet işi emanet edilmez diye sağda solda caps paylaşıyoruz.

La yeter ya vallahi billahi yeter.
    Yemin ediyorum bıktım bunaldım, şuracıkta aaaaaaaaaaaaaaaay diye karı gibi bağıracam şimdi.
    27 Ekim 2015 Salı 12:21

İlk yerli otomobil satıldı
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilk üretilecek yerli otomobille ilgili, "Cumhurbaşkanımızdan farklı bir talimat gelmezse Gebzeli hayırsever iş adamına ilk üretilen aracı vereceğiz. Ama bunun karşılığında da hayırsever iş adamımız Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak" dedi.

Yerli otomobil projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Işık, prototipine çok ciddi ilgi olduğunu söyledi. Işık, "Her gittiğimiz yerde, 'İlk arabayı ben almak istiyorum, kesinlikle alacağım, biz arkadaş grubu olarak alacağız, şirketteki tüm arabaları yenilerim' gibi tepkilerle karşılaşıyoruz. Bir anekdot paylaşayım, ilk otomobili sattım. Gebze'de hayırsever bir iş adamımız ilk otomobili almak istediğini söyledi. 'Olur ama pahalı olur' dedim, 5 milyona sattım ilk otomobili. Şartımız şu Cumhurbaşkanımızdan farklı bir talimat gelmezse Gebzeli hayırsever iş adamına ilk üretilen aracı vereceğiz. Ama bunun karşılığında da hayırsever iş adamımız Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak" diye konuştu.

Işık, yerli otomobilin yakıt tasarrufu açısından çok ciddi bir avantaj sağlayacağına dikkati çekerek, İstanbul'da yaşayan bir kişinin günde 2-2,5 liralık, ayda ise 40-60 liralık şarj maliyetiyle dolaşabileceğini belirtti. Şehir dışına çıkılması halinde aracın arkasındaki jeneratörün devreye gireceğine değinen Işık, 100 kilometrede içten yanmalı arabalarda en az 5 litre yakarken, yerli otomobilde 2 litrelik yakıt kullanılacağını belirtti. Işık, yerli otomobil projesiyle Türkiye'nin yakıtta dışa bağımlılığının azalacağını ifade etti.

Vatandaşın projeye gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade eden Işık, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin sanayileşmesiyle ilgili her dönemde milli duruş karşıtı bir yapı var, onların derdi, zoru bu işleri, yerli otomobili itibarsızlaştırmak. Bunlar işte hemen manşet attılar 'çakma cadillac, devşirme otomobil.' Bunlar devşirme kafalı adamlar, Türkiye'nin bugüne kadar yerli üretimine yönelik hiç hayırlı cümle kullanmadılar. Bunları hiç dikkate almıyoruz çünkü iyi niyetli eleştiri yapmıyorlar. Bir de paralel ihanet şebekesi gibi bazı odaklar, AK Parti ne yapıyorsa karşı çıkacağız, böyle bir anlayış var. Buna da itibar etmiyoruz. Ama samimiyetle iyi niyetle bu projenin eksiğini söyleyen eleştirileri de dikkatle takip ediyoruz, talimat verdim bakanlığımızda iki üç kişilik ekip eleştirileri değerlendirmeye alıyor."

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/ilk-yerli-otomobil-satildi-211848.html

yine yalan yine akp
  • ceo belli mi değil mi?

• Arabalar tedavülden kalkıp şu anki at arabası muamelesi görecek biz hala şu gün çıkacak. Bıraz daha sıkın bence suyu iyice çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten yoktu ki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav araba yok ne ceosu ajjshshsaja

Biri yok ki yazan karikatürü atsın acil

• Ceo bile erteleniyorsa araba kim bilir ne zaman çıkar

• Hahahahahahahahaha

• Hiç şaşırmadım. :D

• TAMAM

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

• 27 Ekim 2015 Salı 12:21

İlk yerli otomobil satıldı
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilk üretilecek yerli otomobille ilgili, "Cumhurbaşkanımızdan farklı bir talimat gelmezse Gebzeli hayırsever iş adamına ilk üretilen aracı vereceğiz. Ama bunun karşılığında da hayırsever iş adamımız Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak" dedi.

Yerli otomobil projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Işık, prototipine çok ciddi ilgi olduğunu söyledi. Işık, "Her gittiğimiz yerde, 'İlk arabayı ben almak istiyorum, kesinlikle alacağım, biz arkadaş grubu olarak alacağız, şirketteki tüm arabaları yenilerim' gibi tepkilerle karşılaşıyoruz. Bir anekdot paylaşayım, ilk otomobili sattım. Gebze'de hayırsever bir iş adamımız ilk otomobili almak istediğini söyledi. 'Olur ama pahalı olur' dedim, 5 milyona sattım ilk otomobili. Şartımız şu Cumhurbaşkanımızdan farklı bir talimat gelmezse Gebzeli hayırsever iş adamına ilk üretilen aracı vereceğiz. Ama bunun karşılığında da hayırsever iş adamımız Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak" diye konuştu.

Işık, yerli otomobilin yakıt tasarrufu açısından çok ciddi bir avantaj sağlayacağına dikkati çekerek, İstanbul'da yaşayan bir kişinin günde 2-2,5 liralık, ayda ise 40-60 liralık şarj maliyetiyle dolaşabileceğini belirtti. Şehir dışına çıkılması halinde aracın arkasındaki jeneratörün devreye gireceğine değinen Işık, 100 kilometrede içten yanmalı arabalarda en az 5 litre yakarken, yerli otomobilde 2 litrelik yakıt kullanılacağını belirtti. Işık, yerli otomobil projesiyle Türkiye'nin yakıtta dışa bağımlılığının azalacağını ifade etti.

Vatandaşın projeye gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade eden Işık, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin sanayileşmesiyle ilgili her dönemde milli duruş karşıtı bir yapı var, onların derdi, zoru bu işleri, yerli otomobili itibarsızlaştırmak. Bunlar işte hemen manşet attılar 'çakma cadillac, devşirme otomobil.' Bunlar devşirme kafalı adamlar, Türkiye'nin bugüne kadar yerli üretimine yönelik hiç hayırlı cümle kullanmadılar. Bunları hiç dikkate almıyoruz çünkü iyi niyetli eleştiri yapmıyorlar. Bir de paralel ihanet şebekesi gibi bazı odaklar, AK Parti ne yapıyorsa karşı çıkacağız, böyle bir anlayış var. Buna da itibar etmiyoruz. Ama samimiyetle iyi niyetle bu projenin eksiğini söyleyen eleştirileri de dikkatle takip ediyoruz, talimat verdim bakanlığımızda iki üç kişilik ekip eleştirileri değerlendirmeye alıyor."

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/ilk-yerli-otomobil-satildi-211848.html

yine yalan yine akp

• quote:

Orijinalden alıntı: nikony

Shahsh eyvAllah

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darıca hayvanat bahçesi müdürünü ceo yapın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaç senedir aynı muhabbet

• Adamlar arabayı bırak CEO'yu bile yapamadılar henüz. CEO yok ama araba projesi devam ediyor öyle mi? Üfürükten teyyare. At yalanı ******** inananı. CEO olmadan proje nasıl yürüyor anlamadım. Selami usta, Cavit usta gibi ustalar projeyi yürütüyor herhalde!

• Artık gülüp geçiyorum
  • Herkes bana katılsın Lütfen. Hep birlikte yüksek sesle

Puhahahahahahahahahahahahahahah
    Zuhahahahahahahahahahahahahahah
    Muhahahahahahahahahahahahahahah
    Huhahahahahahahahahahahahahahah

• Yiğit Bulut ayarında bi yalaka lazım bu göreve. Zaten kaybedecek bir şeyi olmayan.

Aksi taktirde ceo pozisyonuna gelecek kariyere sahip birisi bu göreve gelirse yaşanacak muhtemel başarısızlıktan ve iktidarın değişmesinden sonra simit satar ancak.

• Görceksiniz yeni ceo da çentikli ekranla gelcek.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.