Şimdi Ara

Android P, kamera vaya mikrofona erişen arka plan uygulamalarını ifşa edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android cihazınıza yeni bir uygulama yüklediğinizde bazen kameranıza, fotoğraflarınıza, mikrofonunuza, bildirimlerinize ve benzeri şeylere erişim izni ister. Acemi kullanıcılar için bu izinler biraz kafa karıştırıcı görünebilir ve hatta uygulamayı kullanabilmek için bunları "evet" diyerek geçiştirebilirler.

Ayrıca Bkz.PES 2019'un çıkış tarihi resmen açıklandı
    Bununla birlikte telefonunuzdaki belirli özelliklere erişmesi şart olmadığı halde bundan faydalanmaya çalışan bazı uygulamalar da olabilir. Ancak bu konuda iyi haberler var. Yaklaşan Android P güncellemesinde, Google telefonunuzdaki kameraya veya mikrofona erişen arka plan uygulamaları olduğunda size bir bildirim gösterecek.

Bildirimde ikonlar da gösterilecek

Ayrıca bu bildirimde uygulamanın hangi donanım öğelerini veya sensörlerini kullandığını açıkça gösteren kamera ve/veya mikrofon ikonları de yer alacak. Sonuç olarak Android P'nin bu yeni özelliği sayesinde, arka planda çalışan uygulamaların kamera veya mikrofonu kullanıp kullanmadıklarını görebileceksiniz. Örneğin kamera veya mikrofonu kullanmasının gerekli olmadığını düşündüğünüz bir uygulama varsa bu bildirimler sayesinde gözünüzden kaçmayacak.

• 13 yıl sonra türkiye ye gelir artık 🤷‍♂️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güvenlik endişemiz Lollipop sürümünden beridir yok. Bu da pastanın kreması.

• Lg g6 yeni Android 8 i alicakti... Keşke Pixel serisi Türkiye de satılsa düşünmeden o alınmalı bence android telefon olarak.

• Android kendini de ifşa edecek mi?

• Güzel düşünülmüş..

• XFalconX kullanıcısına yanıt
    Neden ki? Evde bir bireyin telefonu Nokia 6 (2017) ve şu an Android 8.1 kullanıyor. Ha Samsung kullanıyorsan vay haline tabi. O zaman doğru.

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    hayır dostum ben genel problemden bahsettim iphone 7+ kullanıyorum andoroidi çok severim normal de

• Spleace S kullanıcısına yanıt
    G4'e rom yükledim 8.1. LG'ye kalsaydı 2017 Ekim , 2017 Aralık , 2018 Ocak'ta G4'e 7.0 gelecekti ama hala vermediler :D

LG Mobil tez zamanda batar inşallah.
  • diyolar ki adamlar, "bu bilgiyi sadece ben çalacağım"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 güncellemesiyle Galaxy Note FE buna benzer bir özellik geldi. İzin monitörü. Uygulama bir izni kullanırsa bilgi veriyor. Sadece kamera ve mikrofon ile kısıtlı değil. Görüntülerde birbirine çok benziyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.