Şimdi Ara

Mayıs sonunda çıkacak Samsung Galaxy S8 Lite'ın tanıtım görselleri sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç gün önce TENAA'da SM-G8950 model numaralı bir Samsung cihaz ortaya çıkmıştı. Galaxy S8 Lite olarak adlandırıldığı öne sürülen cihazın bu ayın sonunda tanıtılması bekleniyor. Twitter kaynaklı bir habere göre telefon 21 Mayıs'ta Jingdong’un (JD.com) genel merkezinde lanse edilecek. Ayrıca online alışveriş sitesine özel olacak.

Aynı Twitter hesabı, Galaxy S8 Lite'ın kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle geleceğini gösteren resmi tanıtım görsellerini de yayınladı. Tasarım açısından Galaxy S8 ve S8+ modellerinin daha küçük bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Parmak izi tarayıcısı hala S8 serisi ile aynı garip konumda ve tek bir arka kamerası var. Kırmızı versiyonun son derece şık göründüğünü kabul etmek gerekir.

5.8 inç ekran ve 3.000 mAh pil

Galaxy S8 Lite, 5.8 inç FHD+ Sonsuz Ekran, Snapdragon 660 yonga seti, 4 GB RAM ve 64 GB genişletilebilir dahili depolama alanı ile piyasaya sürülecek. Aynı zamanda 16 MP arka kamera, 8 MP geniş açılı bir selfie kamerası, 3.000 mAh pil ve Android Oreo işletim sistemine de sahip olacak. Akıllı telefonun fiyat etiketi ise henüz bilinmiyor.

• 5.8" ve Lite

Eskiden Note serisinde bile o ekran yoktu be...

• Bu renk yakışmış, samsung leğen plastiği s3-s4 gibi telefonlardan sonra nereden nereye geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 9 Mayıs 2018; 16:12:27 >
  • Mayıs sonunda çıkacak Samsung Galaxy S8 Lite'ın tanıtım görselleri sızdı
  • Kamera aynı kalacaksa alınabilir.

Snapdragon 660 iş görür. Samsung TR garantili fiyatı her zaman ki gibi ederinde çok daha pahalı olacaktır ama ithalatçı garantili, iyi kameraya sahip bir telefon arayanlar tercih edebilir. Galaxy S9 ile tasarımının hemen hemen aynı olması da satın almak isteyenlerin tercihinde etkili olacaktır
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Benim anlamadigim S9 Lite yerine neden S8 Lite üretiyor? S8 Bileşenleri elinde mi kalmış Samsung un?

• boşa sevinmeyin! kdv, otv, belediye vergisi, stv ftv ltv etv + dolar kuru + kıskanılma payı derken 2500 e çıkar fiyat...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaz Çin'den dışarı çıkmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zaten lite gibi aynı donanım ve ekran da tonlarca cihazı var samsungun tel yapmak için yapmış olmak için de yapılmaz ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amann çift kamera koyarsın Samsung..

• S9 Lite i bekleyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

boşa sevinmeyin! kdv, otv, belediye vergisi, stv ftv ltv etv + dolar kuru + kıskanılma payı derken 2500 e çıkar fiyat...
    Galaxy A8 2500 lirayken bu cihazın aynı fiyat seviyesinden geleceğini hiç sanmıyorum. Muhtemelen 3000'e yakın bir fiyattan giriş yapar.

S8 Plus 3500
    S8 3200
    S8 Lite 2800
    A8 2500

Not: Distribütör garantili fiyatlar baz alınmıştır.
  • Ç.Ö.P

• 2. resim ne öyle ya, bildiğin kör oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

5.8" ve Lite

Eskiden Note serisinde bile o ekran yoktu be...
    Eski Note serisinin 5.7" ekranı bu 5.8" ekrandan daha büyük.

Eğer samsung ekran oranları ile oynamayıp telefonu uzaktan kumanda şekline getirmemiş olsaydı, işte o zaman bu dediğiniz doğru olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.8 inç S8 ekranı gerçek 5.6 inç normal ekrana denktir.

Esas diyeceğim ise iyi ki oranlarla oynadılar. Babamda Galaxy J2 var. Ekranı da 4.7 inç.
    Ama telefon yanlardan tutulduğu için telefonun genişliği 5.8 inç ekranlı Galaxy S8 den daha
    geniş. Yani 5.8 inç ekranlı telefon 4.7 inçten daha küçük ve elde daha rahat tutuluyor...
    Sadece 1.2 santim daha uzun ama telefonu yanlardan tutuyoruz yani yukarıdan ve aşağıdan değil..
    Bence çok iyi yaptılar. Yeni 18:9 ekranlı telefonlarda bir şey yazarken klavye çıktığında hiç
    olmazsa ekranın çoğunu kaplamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 10 Mayıs 2018; 0:31:12 >

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Bu ekran formatını pekçok oyun film vs desteklemiyor. O zaman da üstte ve altta siyah şeritler meydana geliyor. Buyrun size 6.3" ekranlı Note8 ile 5.7" ekranlı Note7 örneği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanMemo1234 -- 10 Mayıs 2018; 8:6:4 >

• Fark etmez. Hatta daha iyi bile. Mesela 16:9 fotoğraf çekerken telefonun kullanılmayan alanlarındaki senin şerit dediğin yerlere AMOLED ekranda güç verilmediği için cihaz daha az güç tüketiyor. Aynı şekilde oyunda da siyah şeritlerde güç tüketimi olmadığı için bataryadan tasarruf ediliyor.
    Ama mesela ana ekranda çentik olması yerine ekran tamamen kullanıldığı için oraya saat, pil, şebeke, 4G, Bluetooth gibi logolar geliyor ve ekran
    bütünlüğü de bozulmuyor. Yani onlar yer kaplamamış oluyor. Saatin , bataryanın logoları dahi yer aldıktan sonra tertemiz ve üzerinden yer kaplanmayan 16:9 tammm ekran sana kalıyor. Hem de alttaki sanal butonlar da bu 18:9 dan faydalanıp 16:9 boyutunda sanal butonsuz ekran sana kalıyor.

Ayrıca telefon büyüyor ama elde tutuş daha kolay oluyor. Bende şu an geçiçi olarak A5 2017 var.
    5.1 inç ekranda 14.6 santim uzunluk ve 71.6 mm genişliğe sahip.
    Oysa LG G7 ThinQ çıkartıyor.
    6.1 inç ekranda 15.3 santik uzunluk ve 71.9 mm genişliği var.

Benimkinden sadece yarım santim gibi uzun. Ama genişliği hemen hemen aynı. Fakat ekranı devasa...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Ben diyorum ki 6.3" ekran boyu ile 5.7" oyun ve videolarda bile aynı kalıyor. Ekran kesildiği için. Siz 6.3" ekranlı telefon alıp 5.7" boyutunda kullanıyorsunuz. Bu resmen aldatmaca.

Siz diyorsunuz ki amoled ekranda o şeritler siyah olduğu için güç tasarrufu sağlar.

Telefon uzaktan kumanda gibi uzadı. Bu durumda tek el ile kullanmak imkansız hale geldi. Çünkü bir ucundan diğer ucuna tek el ile ulaşmak imkansız.

Bunlar beğenebilecek şeyler değil. Ama siz illaki beğeniyorsanız diyecek söz yok tabi..

• aradan 1 yıl geçmiş s8'in kusuru parmakizini düzgün yerleştirselerdi artık.a8 alınır daha ergonomik bir telefon.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.