Şimdi Ara

Avustralya’dan Blockchain Araştırmalarına Dev Bütçe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yetkililer, Dijital Dönüşüm Bürosu’nun, 2018-2018 bütçesinde kullanacağı payı hazırladılar. Önümüzdeki dört yıl boyunca bu fon kullanılacak. Hazırlanan bu fon dahilinde, Dijital Dönüşüm Bürosu, Avustralya'nın bütçesinden 521.000 dolar kullanabilecek. Devletin bu birimi özellikle Blockchain araştırmalarına yöneliyor.  

2015 yılında kurulan bu büro, devlet birimlerinin ”dijital değişimleri izleyebilmesini” sağlıyor ve aynı zamanda Avustralya’nın bilgi ve iletişim teknolojisi konusunda stratejilerini yönetiyor.

Avustralya, bundan önce de Blockchain teknolojileri için kaynaklarını kullanıyordu. 2017 yılında hükümet, Blockchain hakkında, ülkenin en büyük araştırma kurumu aracılığıyla, bir araştırma yapmış ve bu teknolojinin "muhtemel risklerinin ve olası kullanım alanlarının" yer aldığı bir rapor çıkarmıştı. Hemen ardından, “Dijital Ekonomi” girişimi için bir rapor daha yayınlamıştı.
    Yine aynı yıl içerisinde Avustralya hükumeti, “Blockchain temelli kamu hizmetleri projesi” için 5.9 milyon dolar hibe sağlama planları olduğunu duyurmuştu.

• Avusturalya dünyanın en büyük ekonomilerinden biri. Dev bütçe deyince kaç milyar harcayacaklar diye baktım ki 500 bin :) Deve bak; abartmanın da bi adabı var.

• sanal para için dev yatırım sanala ayrılan arge diyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Blockchain diyince aklına sadece kripto para gelenler blockchain ne demek tekrar araştırsın derim.

Eğer blok zinciri teknolojisi devlet işlerinde kullanılırsa evrak takibi, ordan oraya gitme, kayıtların kaybolması gibi bugün yaşadığımız sorunlar tarih olur ve hayat kolaylaşır. En basitinden devlete işiniz düştüğünde elinizde belgeler sağa sola koşturmazsınız. Devlet bilgileri şifreli olarak bütün kamu kurumlarında eş zamanlı tutulur ve bilgiler kaybolmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Blockchain diyince aklına sadece kripto para gelenler blockchain ne demek tekrar araştırsın derim.

Eğer blok zinciri teknolojisi devlet işlerinde kullanılırsa evrak takibi, ordan oraya gitme, kayıtların kaybolması gibi bugün yaşadığımız sorunlar tarih olur ve hayat kolaylaşır. En basitinden devlete işiniz düştüğünde elinizde belgeler sağa sola koşturmazsınız. Devlet bilgileri şifreli olarak bütün kamu kurumlarında eş zamanlı tutulur ve bilgiler kaybolmaz.
    Ama devletin tüm verilerini blockchainde tutması demek her şubedeki yükün hayvanımsı bir şekilde bulunması demek değil mi?

Bende çok duyuyorum yani blockchainin süperliğini de pek bir olayını göremedim. Anlamak isterim.
  • Türkiyedede iyi bir atılım var örneğin yeni büyük yerli kripto para borsası piyasaya giriyor ayrıca ön kayıt yapanlara 0.025 Ethereum hediyesi var
    büyük Ethereum hacmine sahip olacak gibi duruyor.İncelemek isteyebilirsiniz linki paylaşıyorum.

buradan ön kayıt yapabilirisniz --->https://bovsan.com/?ref=elv67419

.Açıklama.
    Ön kayıt aşaması ile toplamış olduğunuz bonus Ethereum'ları borsamız faaliyete geçtiğinde kullanabileceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

Ama devletin tüm verilerini blockchainde tutması demek her şubedeki yükün hayvanımsı bir şekilde bulunması demek değil mi?

Bende çok duyuyorum yani blockchainin süperliğini de pek bir olayını göremedim. Anlamak isterim.

Alıntıları Göster
    Her bilginin tek zincirde tutulmasına gerek yok. Örneğin askerlik/tecil işlemleri için gerekli verilerin üniversite-sağlık kuruluşları-sosyal güvenlik kuruluşları-askeriye çerçevesinde tutulması yeterli. Orada bir değişiklik yapıldığı zaman eş zamanlı olarak bu bilgi diğer ilgili kurumlara da düşer. Veri olarak ise 100gb bile tutmaz. Bir bilgisayar bile yeterli olur minumum şartlarda.

Veya örneğin eğitimi ele alalım. İlkokullar, liseler, üniversiteler ve eğitim bakanlığının olduğu bir sistemde blok zinciri kurarsanız kayıt kürek işlemleri tek zincirden takip edilebileceği için iş yükü büyük ölçüde azalır. Bir çocuğun bütün kaydını ana okulundan başlayıp üniversiteden mezun olana kadar tek zincirden takip edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.