Şimdi Ara

Nvidia GTX 1180 TPU’nun veritabanına düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia’nın Turing kod adlı yeni nesil kartlarının duyurulmasına adım adım yaklaştığımız şu günlerde beklendiği üzere kartların özellikleri git gide netleşiyor. Geçtiğimiz gün Techpowerup’ın GPU veri tabanına düşen GTX 1180 oldukça heyecan verici görünüyor.

Detaylar

Elde edilen verilere göre 28 işlem biriminde toplamda 2584 paralel işlem birimine, 64 ROP ünitesine ve 224 doku birimine ev sahipliği yapan GPU’ya 16 GB kapasitesindeki GDDR6 bellek eşlik ediyor. Mühendislik örneği olduğu tahmin edilen kartın bellekleri 12 GHz’lik efektif frekansta çalışırken, GPU’su ise 1405 MHz’lik taban ve 1582 MHz’lik boost frekans’ta görev yapıyor ki daha önce Pascal mimarisinden alıştığımız üzere 1800 MHz seviyesini görmemiz oldukça olası.

Kartın hesaplama yeteneklerine geçecek olursak, Piksel doldurma hızı 101.2 GPixel/s,  saniyede renderlayabileceği doku miktarı 354.4 GTexels/s şeklinde olan GTX 1180’in kayar nokta işlem performansı ise 13 TeraFlops olarak ölçülmüş.

200 watt TDP ile geliyor

Güç tüketimi kanadında 200 watt’lık TDP değerine sahip olan Turing mimarili yeni çözüm bu gücü 6+8 pinlik PCI-e güç konektörü aracılığıyla çekecek. Görüntü aktarımı içinse bir adet HDMI ve 3 adet DP konnektörüne yer verilecek model tahmin edileceği üzere anakart üzerinde çift slotluk bir alan işgal edecek.

Nvidia’nın Volta mimarisinin oyuncular için optimize ettiği Turing mimarili kartın çıkış tarihi henüz net değil ancak önümüzdeki Computex fuarında tanıtılacağını söyleyebiliriz. Son olarak yeni çözümün 700-800 dolar bandından oyuncularla buluşması bekleniyor ancak satıcıların stok sıkıntısını bahane ederek fiyatları çok üst seviyelere çekebileceğini de unutmamak gerek.

• 1080 e göre yüzde kaç daha fazla performans veriyor onu yazmamışsınız

• 800 dolar mrsp çıkarsa vatanda 1000 + kdv ile 5 liraya xx80 alınır Ti yi tahmin edin.Hadi bakalım geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 8 Mayıs 2018; 19:49:9 >
  • TPU oraya tahmini(olabilecek) değerler giriyor, milletde onları gerçek sanıp haber yapıyor.

• Dolar 5 olursa 1180 falan hayal. Sokakta misket oynarız anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrensCin

1080 e göre yüzde kaç daha fazla performans veriyor onu yazmamışsınız
    mimari getirisi olmasa bile tf / tdp değeriyle zaten bomba gibi kart olmuş.

asıl merak edilmesi gereken konu mağazaya cüzdan mı araç mı götürecez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 8 Mayıs 2018; 22:45:40 >
  • 1160 modeli 1060 den %kaç iyi olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni seri yakında çıkacak, çıktıktan sonra nvidia gene bir numara çekip eski serinin performansını düşürür.
  • dolar 5 olursa hayal de sanki şimdi çok mu gerçek fiyatlar
  • Gerçekti hayal oldu. Teşekkürler ak parti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 8 Mayıs 2018; 21:48:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LİFE

1160 modeli 1060 den %kaç iyi olur?

1160 1070den iyi olacağı kesin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

1160 modeli 1060 den %kaç iyi olur?
    Gtx 1080 in yeknik ozellikleri dogru cikarsa Gtx 1070 ensesinde 1060 kuvvetke muhtemel.

Ya nvidia sonraki mimariyi hazirladi bile yada amd cok saglam karta geliyor.

Durduk yerde boll kepceden veren firma degildir nvidia..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar 5 tl olursa değil zaten olacak 3-4 ay içerisinde

• Ulan yanarım yanarım da 7-8 ay önce 2000 TL ye sıfır GTX1080 alabiliyorken almadığıma yanarım. Almış olsam şuan 1080p 144hz monitör de 3-4 sene arkama bakmadan kullanır şu saçma piyasayı da takip etmez kim ne yaparsa yapsın derdim.
  • Gtx 1070 sahibiyim, kart pert olana kadar da değiştirmeyi düşünmüyorum :) Dolar o zaman kadar olur 5-6 lira. Onlar susar tırt parti yapar
  • Bu gidişle kartın tanıtımına kadar dolar 5.25 lira olur bizde babayı alırız.
  • Ben hep 50 TL lik ekran kartı alıyorum. Dolarmış Avroymuş anlamam ben.

• 1160=1070 olurmu ne diyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1160 az daha iyi olması lazım 1070 ten
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

1160=1070 olurmu ne diyorsunuz?
    Dahan önce 970,780ti ile kafa kafaya olmuştu.Kısaca çok daha fazlası bile olabilir.Ozamanlar 780ti fiyatları bir anda dibe çakılmıştı.Ayrıca 1060,970 ten

hızlı bir kart yani en az 1160,1070 den hızlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 9 Mayıs 2018; 12:41:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.