Şimdi Ara

İstanbul’un yeni sürücüsüz metro hattı duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye hattı, geçtiğimiz yılın sonunda kullanıma açılmış ve sürücüsüz metrolar büyük beğeni toplamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gelecek yıl kullanıma açılacak Yenikapı-Halkalı metrosunun sürücüsüz metro teknolojisine sahip olacağını açıkladı.

İBB, Yenikapı-Kirazlı arasında çalışan metro hattının Halkalı’ya uzatılması çalışmalarını sürdürüyor. Şuanda 13 istasyonu bulunan hatta 8 durak daha eklenecek. Hattın uzatılmasının yanında teknolojik geliştirmeler de yapılacak. Şuan kullanımda olan trenler yerine insansız sürüş yeteneklerine sahip 45 tren seti alınacak. Trenlerde, yolcuların telefonlarını şarj edebilmesi için USB girişleri bulunacak.

Yeni tren setleri 6’lı vagonlar halinde çalışacak. Saatte 90 kilometre hıza ulaşabilecek. Bir kontrol odasından kontrol edilecek trenlerin henüz otonom sürüş yetenekleri bulunmasa da kendi kendine park alanına gidebilecek. Yenikapı-Halkalı arasında 39 dakikada seferini gerçekleştirecek yeni hattın gelecek yıl hizmete alınması hedefleniyor.

• Şu bariyerli metro durağı olayı sürücülü/sürücüsüz farketmeden her durakta olmalı. Sarı çizgi olayını bir türlü kavrayamadı bizim insanımız. Yani o sarı çizgi sonrasına geçmeyin diyorlar ya illa geçecekler, inat ediyorlar resmen. Adamın yerine ben stres oluyorum o kadar dibine giriyor ki "metro geliyor mu" diye bakmak için. Otobüs olsa neyse metronun gelip gelmediğini görmek ne işine yarayacaksa adamın :D
    Bütün yatırımlar Halkalı, Bağcılar vs yerlere yapılıyor. Büyükçekmece, Beylikdüzü tarafına hiç bir şey yok. Metrobüs denilen illeti kakaladılar millete, kullansan bir dert kullanmasan bir dert. Büyükçekmece'den üçüncü havalimanına gitmek ya taksi ile ya özel aracın ile veya Büyükçekmece-Mecidiyeköy-Havalimanı güzergahlarını kullanarak olacak.
    Adamlar söylemişti gerçi açık açık, oy vermeyene zırnık koklatmam diye. Ama vergi alınmaya devam ediyorlar.
    Bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecekler bakalım!
    Ben hakkımı helal etmiyorum.
    insanları kandırmayalım, yazık donanımhaberi severim ama yakışmıyor basın bültenini böyle paylaşması,

arkadaşlar daha birçok istasyon için şantiye kurulmamış durumda ne gelecek yılda seferler başlaması cidden wowturkey.com da konusunu bir son iki sayfayı en azından okuyun,

seçim oyunlarına çok güzel alet olup tarafını seçtiği için de DH ye teşekkürler!

işçilerin parasının ödenmediği göstermelik bir iki merkezi istasyon inşaatı için vinç kurulan (seçim yatırımı) bir pohpohlama ve gaz verme aracı bir projedir.

işin içinde olan insanlar tarafından tahmin edilen tarihler 2021'ler civarıdır.
    saygılar, sevgiler...
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6498920#6498920
  • metrobüste ilk sürücüsüz olacak denmişti bakalım bu olacak mı
  • Şu bariyerli metro durağı olayı sürücülü/sürücüsüz farketmeden her durakta olmalı. Sarı çizgi olayını bir türlü kavrayamadı bizim insanımız. Yani o sarı çizgi sonrasına geçmeyin diyorlar ya illa geçecekler, inat ediyorlar resmen. Adamın yerine ben stres oluyorum o kadar dibine giriyor ki "metro geliyor mu" diye bakmak için. Otobüs olsa neyse metronun gelip gelmediğini görmek ne işine yarayacaksa adamın :D

• Bence en insancıl şoförler metrolarda oluyor. Şimdi o insancıl şoförler otobüslerde mi çalışacak?

Galiba insancıllık aracın boyuyla alakalı.

Taksi < dolmuş < otobüs < metro < uçak < hızlı tren < gemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 7 Mayıs 2018; 13:26:33 >
  • Bütün yatırımlar Halkalı, Bağcılar vs yerlere yapılıyor. Büyükçekmece, Beylikdüzü tarafına hiç bir şey yok. Metrobüs denilen illeti kakaladılar millete, kullansan bir dert kullanmasan bir dert. Büyükçekmece'den üçüncü havalimanına gitmek ya taksi ile ya özel aracın ile veya Büyükçekmece-Mecidiyeköy-Havalimanı güzergahlarını kullanarak olacak.
    Adamlar söylemişti gerçi açık açık, oy vermeyene zırnık koklatmam diye. Ama vergi alınmaya devam ediyorlar.
    Bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecekler bakalım!
    Ben hakkımı helal etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Bence en insancıl şoförler metrolarda oluyor. Şimdi o insancıl şoförler otobüslerde mi çalışacak?

Galiba insancıllık aracın boyuyla alakalı.

Taksi < dolmuş < otobüs < metro < uçak < hızlı tren < gemi
    İnsanlara değil şartlara odaklan. Taksi şoförlüğü ile hızlı tren şoförlüğünün şartları aynı mı? Hızlı tren şoförünün insancıllığını hangi şartlarda hangi ara test ettin? Pilot ile taksi şoförlüğünü kıyaslamakta şartlar ne, şaka gibisin yav.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Uzakdoğuda metrolar hep bariyerli
  • Boş işler.
  • anqunadan A kullanıcısına yanıt
    bunları o çakma müslümanlıkları da kurtarmayacak öbür dünyada merak etme hocam.

allah din diyenden korkacaksın diye boşuna dememişler.Yolsuzluk bunlarda,kul hakkı bunlarda,adam kayırma bunlarda.

ama neymiş allah diyormuş , bismillah diyormuş.

yıl 2018 hala bu şeyler oy toplatıyor yazık.
  • insanları kandırmayalım, yazık donanımhaberi severim ama yakışmıyor basın bültenini böyle paylaşması,

arkadaşlar daha birçok istasyon için şantiye kurulmamış durumda ne gelecek yılda seferler başlaması cidden wowturkey.com da konusunu bir son iki sayfayı en azından okuyun,

seçim oyunlarına çok güzel alet olup tarafını seçtiği için de DH ye teşekkürler!

işçilerin parasının ödenmediği göstermelik bir iki merkezi istasyon inşaatı için vinç kurulan (seçim yatırımı) bir pohpohlama ve gaz verme aracı bir projedir.

saygılar, sevgiler...

• Yerli ve milli mi bunlar?
  • DH’de son zamanlarda inanılmaz işler oluyor. Müthiş algı operasyonları, iktidar yanlılığı.

Yakındır, 10 yıllık hesabımı kapatım gitmem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürücüsüz olduklarına bakmayın içinde 100 tane insan varsa en az 10 tanesi teknik görevli-güvenlik görevlisi. Koyun insan sürücü çok daha iyi.

• darısı cumhurbaşkanlığı makamının başına
  • Şu halkalı-gebze hattını açsalar metrobüsün yükünü hafifletecekler ama tabi ne gerek var bir otobüsten üç otobüs parası almak varken.

• Neden Avcılar-Beylükdüzü-Büyükçekmece tarafına metro yapılmıyor bunu birisi bana anlatsın? Metrobüsü kakaladılar gerisi fıs.

• metrolar,hızlı trenler arttırılmalı,öyle ya da böyle bütün türkiyede arttırılmalı.

• Metrolarda zaten sürücü ile neredeyse hiç iletişim kurulmadığı ve trafik sorunu olmadığı için sürücüsüz sisteme en uygun araç olacaktır. Merakla bekliyorum. Ancak istihdam açısından çok olumsuz bir gelişme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 7 Mayıs 2018; 21:11:50 >
  • tamamen otonom nasıl olacak inş bir sakatlık olmaz risk bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhn1

insanları kandırmayalım, yazık donanımhaberi severim ama yakışmıyor basın bültenini böyle paylaşması,

saygılar, sevgiler...
    Üsküdar ümraniye metrosu en hızlı yapılan metro olacaktı, bu metro daha da hızlı yapılacak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.