Şimdi Ara

iPhone 7 ve 7 Plus'ların mikrofonu iOS 11.3 güncellemesinden sonra çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple, iOS 11.3 ve üstü sürümlerde çalışan bazı iPhone 7 ve 7 Plus aygıtlarında ortaya çıkan mikrofon problemini doğruladı. Şirket konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmasa da Cuma günü bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına gönderilen not, telefonlardaki mikrofon sorununa netlik kazandırdı. 

Bahsi geçen sorun, telefon görüşmeleri sırasında hoparlör düğmesini grileştirerek kullanıcıların arama sırasında sesi hoparlöre almasına engel oluyor. Buna ek olarak mikrofonda ortaya çıkan bir problem yüzünden sesin karşı tarafa aktarılması da engelleniyor. Sorunu yaşayan kullanıcılardan telefona bağlı herhangi bir Bluetooth kulaklıklığın ya da diğer ses aksesuarlarının bağlantısını kesmelerini isteyen Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, problemin neyden kaynaklandığını araştırıyor. Tüm bunlara rağmen sorun devam ederse iPhone 7 ve 7 Plus'lar için yeni bir onarım programı kapıda olabilir. 

Henüz resmi bir açıklamada bulunmayan Apple'ın, herhangi bir onarım programı başlatıp başlatmayacağı veya masrafları üstlenip üstlenmeyeceği ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Şu an için iOS 11.3 ve üstü sürümlerde çalışan iPhone 7 ve 7 Plus'lardaki mikrofonların neden devre dışı kaldığı bilinmemekle birlikte yazılım güncellemesinin onarım gerektiren bir donanım sorununa neden olduğu düşünülüyor.  

• iOS 11.2.6 da doğru düzgün çalışan mikrofon nasıl çalışmıyorsa... Apple bu işin iyice çılkını çıkardı. Android'e geçmenin zamanı geldi.

• Apple güncellemeyle telefon bozarken Samsung güncellemeyle S7 serisini coşturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende sıkıntı yok, çıkarsa telefonu parçalarım kaskodan yenisini alırım. Tamir görmüş cihazla uğraşılmaz.

• Yooo bende calisiyo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öyle bir şey ben de olmadı güncelleme çıktığı gün indirip kurmuştum.
  • Apple bir kaç model telefon çıkardığından beri ios sapıttı sayılır, nerdeyse her güncellemede bir sıkıntı çıkıyor ve ardından düzeltme güncellemeleri çalışmaları başlıyor.

Android ise bir çok değişik marka ve model cihazda üreticilerinde optimizasyonu ve özelleştirmeleri ile çok daha verimli hale geldi.

• Anti Fanboy A kullanıcısına yanıt
    Desteği bitse bile afyonlar gibi yavaşlatıp kullanılamaz hale getirmeyecekler en azından. Destek kesilse bile bir 2 sene daha kullanılabilir olacak.

Elimdeki Dört ES'in güncellemeyle nasıl mahvedildiğini biliyorum ama elimdemi S7'nin son aldığı 8.0 güncellemesi ile ilk günkünden daha hızlı hale nasıl geldiğini 2 sene sonra görmüş oldum.

Bu android 7 yüklüyken ki antutu sonucu

Bu da Android 8.0 kurduktan sonraki test sonucu.

Ha bu arada ıstırılmış yarım elmaya teşekkür ederim. Son yavaşlatma skandalından sonra tüm üreticileri korkurttular. Yavaşlatmak isteyen olsa bile cesaret edemeyecek artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 5 Mayıs 2018; 19:23:13 >

• Bu sorunu apple henüz çözmüş değil.
    Mikrofon vb tüm alakalı elemanları değiştirerek denedim hüçbir şekilde işe yaramıyor hatta hansfree yapılmıyor sönük kalıyor.

Bu sorunu yaşayan varsa direk randevu alıp servise gitsin
    İstisna bi durum yoksa yenisi ile değişir.
    Parça değişimi ile çözülmüyor çünkü.

• Bence de çok haklısınız.Kendi telefonları tekrar alınsın diye yavaşlatıp özellikleriyle oynayan bir şirketten ne beklersiniz ki!

• iOS 11.3’lü iPhone 7 kullanıyorum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Henüz.

• Php kullanıcısına yanıt
    Tamir görmüş ?

Servise götürdüğünüz de ne değişiyor fark ne ?
    Çinde birisi bu cihaz ol deyi verip cihazlar bir anda oluşuyormu ?
    Bunun bütün parçalarını çinde 100 dolar maaşla çalışan çinli insanlar montaj yapıyor.
    Burdada yine birebir aynı yönerge ve aynı parçalarla
    Türk teknisyen monte ediyor
    Ne değişti yani ne oldu ? Ama yok illa egolarınızı tatmin
    Edeceksiniz. Buzdolabı bozulsun ufak bi parça takmak yerine onuda değişelim. Tv bozulsun onuda değişelim.
    Nasılsa dünya ham madde dolu ya yapılır yenisi anında. Israfcı olmayın. Her elektronik cihazın oluşan sorun ile alakalı basit bir parça ile değişmesi çözüm ise doğrusu budur. Fazlası israfsır gereksiz bir masrafdır.
    Bir talihsizlik varsa zaten o ayrı bişey
    Talihsizlik parça değişsede olabilir cihaz değişsede.

O çok beğendiğiniz kasko şirketlerinde ne hileler dönüyor.
    Neyse kimw anlatıyorum belliki sizde hileyi seviyorsunuz. parçalara ayırırsınız yenidini alırsınız siz. Sizin gibileri görünce çok acıyorum size çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Apple güncellemeyle telefon bozarken Samsung güncellemeyle S7 serisini coşturuyor.
    s7 edge'i hanıma verdim.

Güncelleme falan geldiği yok. Verdiğimde neyse, şu an da aynı telefon.

İyi yada kötü Apple güncelleme veriyor.
  • Ya sen o kadar para ver sonra apple bi güncelleme versin telefondan tablete dönüşsün alet 2 gün sonra açıklama yaparlar mikrafon değişmesi gerek 99 usd bi zahmet ödeyin diye ya bu kadar mi aptal olur bir firma hiçmi test etmiyorlar güncelleme verilecek cihazlari.

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

s7 edge'i hanıma verdim.

Güncelleme falan geldiği yok. Verdiğimde neyse, şu an da aynı telefon.

İyi yada kötü Apple güncelleme veriyor.

Bende de s7 edge var dediğiniz gibi değil her ay güvenlik güncellemesi geliyor 10 güne oreo güncellemesi gelecek. Ayrıca mikrofonun çalışmadığı bi güncelleme vereceklerse vermesinler zaten öyle güncelleme

• Android den geçtim iphone 7 alışamadım. Sinirimi bozuyor bu telefon satmak da istemiyorum zarar edeceğim wifi de sorun var götürdüm zorlu apple bir sorun yok dediler. Evde herkes sorunsuz giriyor wifi ile pc de sorunsuz giriyor, bu anasını sattığımın telefonu devamlı kopuyor internet bağlı olduğu halde telefonun üzerinden devamlı wifi aç kapa yapıyorum ancak öyle düzeliyor sıkıldım.

• Golden Gate kullanıcısına yanıt
    Güncelleniyor hocam güncelleniyor.

• Arkadaşın yazdığı gibi.
    Evde iOS 11.3’lü iki tane iPhone 7 kullanıyoruz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Henüz.

• İphone 8-8plus ile ilerliyen zamanlarda ne gibi kronik sorunlar cikicak merakla beklemekteyiz bilmece gibisin apple:)))

• Hocam ayarlar/hücreselde wifi yardımı açıksa onu kapatın. Genelde o kopmalar modem kaynaklı değilse bununla çözülür.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.