Şimdi Ara

LG, G7'nin Google Assistant tuşuna farklı işlev atanmasına izin verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG G7 ThinQ'in tanıtılmasıyla birlikte cihazın Google Assistant'ı başlatmaya yarayan fiziksel bir tuşla geleceğine yönelik söylentiler doğru çıktı. Ayrıca, LG'nin sanal asistan tuşuna farklı bir işlev atanmasına izin vermediğini de gördük. Ancak Güney Koreli şirketin bu kararı kesinlikle değişmeyecek diye bir şey yok.

Ayrıca Bkz.Google Assistant artık 5.000'den falza akıllı ev cihazıyla uyumlu
    Android Authority'nin raporuna bakılırsa LG'nin Google Asistan tuşuna farklı bir işlev atanması konusunda kapıları tamamen kapatmadığı anlaşılıyor. LG şu anda buna izin verecek bir planının olmadığını iddia ediyor ancak şirket aynı zamanda akıllı telefon kullanıcılarının cihazda olmasını istediklerini gösteren bir tutum sergilemeleri gerektiğini de düşünüyor.

LG, müşteri isteklerini önemsiyor

Elbette tam olarak ne kadar kullanıcının bunu istemesi gerektiği veya LG'nin bunu belirlemek için nasıl bir ölçümleme yöntemi kullandığını bilemiyoruz fakat genel kanı şirketin kararından dönebileceği yönünde. Google Asistan'ı başlatmak için özel bir tuşa sahip olmak kötü bir fikir olmasa da, kullanıcıların bu tuşa diledikleri işlevi atama özgürlüğüne sahip olması gerek. LG'nin yakında fikrini değiştirip değiştirmeyeceğini önümüzdeki süreçte hep beraber göreceğiz.

• Hadi Samsung kendi asistanını yaygınlaştırmak için izin vermiyor. LG'nin izin vermesi lazım. İzin verirse faydalı bir tuş olur.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Aynen bence de öyle.
  • Keşke şu bixby tuşuna da meşru şekillerde farklı bir işlev atayabilsek ya da tamamen etkisiz hale getirebilsek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Keşke şu bixby tuşuna da meşru şekillerde farklı bir işlev atayabilsek ya da tamamen etkisiz hale getirebilsek
    Merhabalar,

S8 kullanıcısıyım. İlk zamanlarda başıma dert olan bu Bixy tuşunun şuan hayatımı kolaylaştıran ve telefon deneyimimi arttıracak bir hale dönüşeceğini düşünemezdim.
    bXActions diye bir program var. Tam sürümünü alınca ve gerekli ayarları yapınca kusursuz çalışıyor.

Bixby tuşu olan Samsung cihaz kullanan herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Ben ekran açık ve kapalıyken farklı fonksiyonlar atadım.
    Ekran kapalıyken tek basma : Whatsapp
    Ekran kapalıyken uzun basma : Sessiz / Sesli Mod
    Ekran kapalıyken çift basma : İnternet Tarayıcı
    Ekran kapalıyken çift basma (ikincisi basılı tutuş) : El feneri

Ekran açıkken tek basma : Geri
    Ekran açıkken uzun basma : Ana Ekran Tuşu
    Ekran açıkken çift basma : Uygulamalar arasında zıplayış yaparak bir önceki ekrana dönüş
    Ekran açıkken çift basma (ikincisi basılı tutuş) : Tam ekran modu

Ben bu şekilde kullanıyorum. Yüzlerce kominasyon yapabilirsiniz. Dediğim gibi tam sürümü alıp bilgisayara bağlayıp ayarlarını yapın yeterli.

Buyrun konusu:https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 5 Mayıs 2018; 15:14:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.