Şimdi Ara

Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknoloji devi Apple'ın akıllı saati Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor. Son dönemlerde birçok kişinin acil tıbbi yardım almasına öncü olan akıllı saat, son olarak ABD'de yaşayan 32 yaşındaki William Monzidelis'in hayatını kurtarmasına sebep oldu.

Apple Watch'un bildirimi bir kez daha hayat kurtardı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Westchester bölgesinde yaşayan William Monzidelis, ailesine ait bowling salonunda çalışırken ani baş dönmesi yaşadığını belirtiyor. Genç adam Apple Watch'dan kalbinin endişe verici bir derecede hızlı attığını ve acilen tıbbi yardım almasını gerektiğini belirten bir bildirim aldıktan sonra annesinin onu derhal hastaneye götürdüğünü ifade etti.

Genç adamın, yolda nöbet geçirdiğini, kanamasının olduğunu ve vücudundaki kanın %80'ini kaybettiğini belirten annesi, Monzidelis'in ülsere bağlı mide kanaması geçirdiğini ve derhal ameliyata alındığını ifade etti. Doktorlar hastanın daha önce bilinen bir hastalığı olmaması sebebiyle, Apple Watch'dan gelen bildirimi dikkate almamasının daha büyük sonuçlar doğurabileceğini açıklarken, Monzidelis ise Apple Watch'ı: "Beni izleyen küçük bir melek." olarak tanımladı.

• Reklam kokan hareketler bunlar myke...

Kolunda bu olmadan da nabzının kaç attığını anlayacak kapasiteye gelse insanlar gerek kalmaz bunlara.....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir Apple haberi; ilk kim vuracak acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zunerall -- 4 Mayıs 2018; 16:36:14 >
  • Reklam olması bir yana. Bu giyilebilir teknolojiler ileride çok faydalı olabilir. Özellikle şeker tansiyon vücut sıcaklığı vb. Durumları ölçerse bence hasta kişilere bunlar tavsiye edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel,keşke fiyatı daha ucuz olsada herkes alabilse

• Çok güzel bir haber

• İnsan vücudunda 3,5 litre falan kan yok mu? E bunun %80 ini kaybetmek demek yaklaşık 2 litre kan kaybetmek demek. 2 litre kanı fotosentezle mi atmışta saat uyarana kadar haberi olmamış. Bana da reklam gibi geldi. Ama diğer yandan giyilebilir teknolojilerin daha gelişmesiyle özellikle sağlık alanında çok iyi buluşlara yol açacaktır. En basitinden inanılmaz bir veri yoğunluğu sağlanacak. Sonra bu biriken koca istatistiki yoğunluk yapay zeka analizleriyle incelendiğinde daha önce farkedilemeyen bağıntılar bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

İnsan vücudunda 3,5 litre falan kan yok mu? E bunun %80 ini kaybetmek demek yaklaşık 2 litre kan kaybetmek demek. 2 litre kanı fotosentezle mi atmışta saat uyarana kadar haberi olmamış. Bana da reklam gibi geldi. Ama diğer yandan giyilebilir teknolojilerin daha gelişmesiyle özellikle sağlık alanında çok iyi buluşlara yol açacaktır. En basitinden inanılmaz bir veri yoğunluğu sağlanacak. Sonra bu biriken koca istatistiki yoğunluk yapay zeka analizleriyle incelendiğinde daha önce farkedilemeyen bağıntılar bulunabilir.
    mide kanaması diyor, yani iç kanama ama bana da abartılı geldi
  • yok ettiği hayatlar ne olacak. telefon alayım diye evin tüpünü satanlar vardı:)

• öyle bir zamandayız ki ben şahsen inanmıyorum böyle birşeye...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ooo hemen almalıyım...

• iyi reklam, yersen tabii

• %80 kan kaybeden biri nasıl kurtulmuş merak ettim doğrusu.

• İlginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %80 kan mı

bir insanın kan değeri 10-17 arasıdır 15 desek %80 gitse 3 kalır

5 in altında ölüyosun zaten

• Bu haberi akıllı saat hayat kurtardı başlığı ile atsanız daha amacına uygun haber başlığı olmaz mıydı ? Sonuçta kalp ritmi ölçer en dandik akıllı saatte dahi var. Bu olayda Apple özgü bir özellik yok sonuçta

• helal olsun ben reklam olduğunu zannetmiyorum

• 1. Ülsere bağlı mide kanaması %80 kan kaybına sebep olur mu, olursa kişinin adeta kan kusması gerekmez mi?
    2. %80 kan kaybıyla nasıl hayatta kalabildi?
    3. Saatin bile farkettiği taşikardiyi kendisi nasıl farkedemedi? Kalp ritminde bir gariplik olduğunu anlaması için illa saatin söylemesi mi gerekiyordu?
    Haber ya tümden fake ya da ciddi abartmalar var...

• Hemen alayım,health bonus +30 veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Hemen alayım,health bonus +30 veriyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.