Şimdi Ara

Yeni iPhone'ların kutusundan hızlı şarj adaptörü çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone modelleriyle hızlı şarj teknolojisine geçiş yapan Apple, kutu içeriğine hızlı şarj adaptörünü dahil etmeyince eleştiri oklarının hedefi olmuştu. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X hızlı şarj desteğine sahip olmasına rağmen Apple'ın kutu içerisine eklediği 5W USB güç adaptörüyle hızlı şarj olamıyordu. Bu teknolojiden yararlanmak isteyen iPhone kullanıcıları ise 330 TL gibi bir meblağ ödeyerek 29 W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosu almak zorunda.

Ancak bugün ortaya çıkan bilgiye göre, yeni nesil iPhone modellerinin kutu içerisinde 5 W’lık normal şarj adaptörü yerine 18 W’lık şarj adaptörü ve USB-C uçlu Lightning kablosu yer alacak. Bu sayede kullanıcılar, ekstra bir zahmete girmeden iPhone'larını 0’dan yüzde 50’ye 30 dakika içerisinde şarj edebilecek. 

Söylentilerin doğru olması durumunda yeni nesil iPad modellerinin kutusunda da 12 W USB güç adaptörünün yerine 18 W’lık şarj adaptörü yer alacak.  

• Eğer bir iPhone 8, iPhone 8 Plus veya iPhone X kullanıcısı iseniz ve iPhone’nunuzun kutu içerisinden çıkan 5W USB adaptörüyle birlikte yavaş şarj olduğundan yakınıyorsanız, Apple’ın 330 TL değerindeki 29 W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosunu almadan da telefonunuzun hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Apple’ın 12W’lık USB adaptörünü satın alabilirsiniz. Apple’ın resmi sitesinde 89,00 TL’ye satılan bu adaptör, cihazınızı nispeten daha hızlı şarj edecek ve sizi tatmin edecektir.

iPhone 8 Plus kullanan bir olarak 29 W USB-C güç adaptörüyle de 12W’lık USB adaptörüyle de telefonumu şarj ettim ancak, iki USB adaptör arasında öyle anım şanım bir fark bulunmamakta. Dolayısıyla 330 TL vermek yerine 89,00 TL’ye 12W’lık USB adaptörünü satın alabilirsiniz. Ayrıca eğer bir iPad sahibiyseniz, kutudan çıkan adaptörle bu adaptörün (12W) aynı olduğunu da belirteyim.

Sonuç olarak fiyatı ve şarj hızı da düşünüldüğünde alınabilecek en mantıklı adaptör Apple’ın 12W’lık USB adaptörü. Bu adaptörü farklı mecralardan daha uygun fiyata da temin edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: antoffensive

Eğer bir iPhone 8, iPhone 8 Plus veya iPhone X kullanıcısı iseniz ve iPhone’nunuzun kutu içerisinden çıkan 5W USB adaptörüyle birlikte yavaş şarj olduğundan yakınıyorsanız, Apple’ın 330 TL değerindeki 29 W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosunu almadan da telefonunuzun hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Apple’ın 12W’lık USB adaptörünü satın alabilirsiniz. Apple’ın resmi sitesinde 89,00 TL’ye satılan bu adaptör, cihazınızı nispeten daha hızlı şarj edecek ve sizi tatmin edecektir.

iPhone 8 Plus kullanan bir olarak 29 W USB-C güç adaptörüyle de 12W’lık USB adaptörüyle de telefonumu şarj ettim ancak, iki USB adaptör arasında öyle anım şanım bir fark bulunmamakta. Dolayısıyla 330 TL vermek yerine 89,00 TL’ye 12W’lık USB adaptörünü satın alabilirsiniz. Ayrıca eğer bir iPad sahibiyseniz, kutudan çıkan adaptörle bu adaptörün (12W) aynı olduğunu da belirteyim.

Sonuç olarak fiyatı ve şarj hızı da düşünüldüğünde alınabilecek en mantıklı adaptör Apple’ın 12W’lık USB adaptörü. Bu adaptörü farklı mecralardan daha uygun fiyata da temin edebilirsiniz.

Güzel ve faydalı bir yorum. Fakat daha iyi bir yöntem var: Apple ürünlerini hiç almamak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük gelişme gerçekten. Merdiven altı üreticilerin kutularından bile yıllardır çıkıyor.

• Sonunda.

• 330 TL mi...

QHHAHSADHQSDQWEWQ:QW:EQW:EQW:EQWQWŞİLEWEQİQWE:QWE:

Xiaomi'nin kendi mağazasında orjinal QC 3.0 sertifikalı şarj adaptörü 10 TL

***ON***

10 TL.

Devam edin meyveciler

• Yazık, Mi Max 2 kullanıyorum, 260 dolarlık telefon. Kutudan Qualcomm Quick Charge 3.0 destekli şarj adaptörü çıkıyor ama 700 - 1200 dolara satılan iPhone'lara daha yeni 18 wattlık adaptör geliyor! Hemde yıl olmuş 2018!

Meizu'nun orta segment telefonunda bile(E3) 20wattlik adaptör çıkıyor ama teknoloji devi(!) Apple'da çıkmıyor!

Almayın şu rezil telefonları. Çevremde görüyorum "iPhone şarjınız var mı acabaaa?" diyenleri. Illa hızlı şarj cihazı alacağım diyorsanız da 330 tl vermenize gerek yok. Xiaomi, meizu, ve diğer markaların adaptörünü kullanabilirsiniz.

Ayrıca
    Siz bu parayı verince cool değil stabil bir şekilde kazıklanmış oluyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slaved by makarna -- 3 Mayıs 2018; 19:45:07 >
  • Çıkmayacak olması konik olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 330 TL'ye alabilecekleriniz:
    QC3.0 şarj adaptörü 50TL
    Işıklı başlı 2m Type-C kablo 25TL
    1.5m Thunderbolt destekli TypeC-TypeC kablo 75TL
    QC3.0 destekli araç içi hızlı şarj adaptörü 50TL
    Hala daha 130TL fazlanız var onunla da hızlı şarja dair ne almak istiyorsanız artık :D

• Apple başak geçiyor, oldu bide telefon koymasın tövbe tövbe

• Onun parasını ekler zaten telefona.

• Teknoloji devrimi budur(!)

• 29 watt'lık olan zaten direk bilgisayar adaptörü onun fiyatını yazmak mantıklı değil.

Asıl soru madem böyle bir telefon yapacaksınız oturup 15-18 watt adaptör yapamadınız mı benden isteseniz ben Eagle'da çizip yollardım size be Hatta Fusion'da kutusunu bile yapardım 1-2 haftalık iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 3 Mayıs 2018; 20:53:37 >
  • Harbimi ? Yandık o zaman yenilik diye millete kaktirirlar telefonlarin fiyati 9 bin tl olur

• oldu mu bizim evdeki usb adaptörler :(

• Apple`dan yine mikemmmmel bir inavasyon!.

• 1300?'lik Lenovo P2'nin içinden 24W'lık çıkıyor. Yazık :)

(Gerçi ben 5V1A (5W)'lık bir adaptör ile şarj ediyorum ama olsun :) )

• sertacaygun kullanıcısına yanıt
    Neyin kafasını yaşıyon söylesene isterse lenovo 48W versin elindeki adaptör çöp olduktan sonra ne yapayım ben onu yorum yapıyonuz bari düzgün bişey yazın boş boş şeyler paylaşmayın.
  • yanında uçan araba veriliyormuş gibi haber yapmayın bari. markasız telefonların içinden bile çıkıyor hızlı sarj adaptörü

• Pahalı ama size özel bir deneyim sunuyor dandik androidi değil böyle bakın android fiyat performans ürünüdür iphone plus özel bir üründür parası olan alır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.