Şimdi Ara

Xiaomi yeniden dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçen yıldan itibaren pazarlama adına önemli adımlar atmaya başlayan Xiaomi satışlarını hızlı bir şekilde arttırdı ve yılın ilk çeyreğinde pazarın dördüncü sırasına yükselmeyi başardı.

Yeniden ilk beşte

Strategy Analytics analizine göre Çinli üretici yılın ilk çeyreğinde 28.3 milyon gibi çok yüksek bir rakama ulaştı ve Oppo ile Vivo’yu da geride bıraktı. Firma geçen yıl aynı döneme göre iki kattan daha fazla satış yaptı. Pazar payı yüzde 8 civarına yükselen Xiaomi’yi 24 milyon satış ile Oppo izledi.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Pazarın lideri her zamanki gibi Samsung. 78 milyon adet telefon satan firmanın pazar payı yüzde 22.6 seviyesinde. Apple ise 52.2 milyon satış ile yüzde 15.1 paya sahip. Huawei ise 39 milyon telefon satışı ile yüzde 11 civarında bir pay sahibi oldu.

Huawei’nin özellikle ABD hükümeti ile sürtüşme nedeniyle satışlarını istediği kadar arttıramadığı ifade ediliyor. Pazarda ilk üç sırada bir değişiklik beklenmezken Xiaomi, Oppo ve Vivo arasında bu yıl kıyasıya bir mücadele yaşanabilir.

• Şu şirket türkiye pazarına da gelse dahada artacak satışı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk çeyrek rakamlarına göre Xiaominin satışları geçen seneye göre inanılmaz seviyede artmış. Yüzde 100'ün üzerinde bir artış var

• Xiaomi adamdır.
  • Çok model öıkarmaya başladı.

• Kamerada kaliteli lens kullanımı sonunda birinci olmaması için tek neden. Ülkelere resmi olarak girmemesi kaldı.

Xaomi gerçek tüketici dostu firmadır. Diğerleri gibi adama reklam satmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi bir kaç sene içinde ilk 3'te olur.

• Sozde yerliler out Xiaomi in ...

• iPhone X ile Galaxy S9 durumu özetliyor.

Apple ile Samsung (Apple'dan sonra) büyük bir ivme kaybı yaşayacak, eski yılları mumla arayacaklar bu aç gözlülüklerinin bedeliyle.

Xiaomi'nin BBK yı geçmesi kimseyi şaşırtmaz sanıyorum. 2017'nin sonuna da aynı 2018 başı gibi sessiz sedasız girdiler. Bir Vivo X20 sesi duyuldu. O da tam olarak beklendiği gibi üst seviyeye göz kırpan orta seviye bir model oldu.

Huawei Xiaomi ve Oppo'nun ilk üçü paylaştığı grafiği görmemiz yakındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 3 Mayıs 2018; 13:13:22 >
  • Bu gidisle sony lg htc gibi firmalar tarih olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • huawei 2-3 yıl sonra samsung u tokatlayacak gibi.
  • Adamlar çıktı karımız %5 geçmicek diye söz verdi daha ne olsun

• S5, S6, S7 Edge, Note 2, Note 3, Note 4 ve Note 5
    iPhone 6S
    Lenovo X2, P1, P1M, Lenovo Motorola G4 ve G4 Plus
    Lenovo ZUK Z2, Lenovo ZUK Z2 Pro 6GB - 128GB
    LeEco Le Max 2 4GB ve 6GB, LeEco Le Pro 3 6GB / 128GB

Yukarıda saydığım beş para etmez çöplerden sonra Xiaomi Mi 5S ve Mi 6 modellerine geçtim.

Mi 6 6GB / 64GB 1450TL gibi rakama geldi bana Çin'den.

Bu güne kadar kullandığım en harika telefon, geliştirici MUI sürümü kullanıyorum, harikanın ötesinde. - NOT Lenovo, KasperskyLab gibi firmalarda çalıştığım için bir sürü telefon modelini kullandım, aklıma gelmeyenler de var örneğin Lenovo Phab Plus gibi.

• türkiyede hala ithalatçı garantili satılıyor. kvk da getiriyor ama resmi olarak xiami tr de değil. ülke pazarlarına giriş yapsa bu marka bu fiyatlarla 2 katı satar

• quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Kamerada kaliteli lens kullanımı sonunda birinci olmaması için tek neden. Ülkelere resmi olarak girmemesi kaldı.

Xaomi gerçek tüketici dostu firmadır. Diğerleri gibi adama reklam satmaz.
    Xiaomi telefon kullanmaktayım. Ancak son zamanlarda geliştirdikleri reklam politikası hoşuma gitmiyor. Cihazın kendi stok uygulamalarında reklam çıkıyor. Bu özelliği ayarlardan kapatmama rağmen arada yine reklam göstermekte. Böyle bir politika izlemelerini doğru bulmuyorum. Sonuçta ben o telefonun parasını ödeyip aldım. Benim üzerimden reklam yoluyla para kazanmaya devam etmelerinden rahatsız oldum. Sırf bu nedenle custom rom yükledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Öyleyse o da yanlış yolda.

Ama ben daha çok telefon satılması için yapılan reklmalardan bahsediyorum.

Apple, Samsung, huawei çok fazla reklam yapıyor. O reklamın ücreti de sonuçta müşteriden çıkıyor.

• Xiaomi iyi ivme yakaladı. Artık orta seviye telefonları bile çok iyi.

• Xiaomi dördüncü değil beşinci. Oppo, Vivo ve OnePlus BBK grubunun şirketleri ama satış adetleri farklı yazılmış.

• quote:

Xiaomi, Oppo ve Vivo arasında bu yıl kıyasıya bir mücadele yaşanabilir.

Oppo=Vivo=OnePlus değil mi zaten?

• Bir ürün gereğinden fazla ucuz olursa veya bedava olursa satılan ürün siz oluyorsunuz....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.