Şimdi Ara

Düşen satışlara rağmen Sony mobil bölümden vazgeçmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son dönemde iddialı amiral gemileri ile piyasada boy gösteriyor olsa da Sony’nin mobil bölümü beklentileri bir türlü karşılayamıyor. Firma buna rağmen mobil bölümden vazgeçmek niyetinde değil.

Sony ne kadar telefon sattı?

Yılın ilk çeyreğinde 13.5 milyon adet telefon satan Sony beklentilerin 500 bin adet altında kaldı. İkinci çeyrekte ise 10 milyon adet satış bekleniyor. Yani ilk çeyrek rakamlarının da çok altında.

Sony kısa süre önce mobil bölümde yeniden yapılandırmaya başlayacağını ve karlılık için bölümü küçülteceğini açıklamıştı. Sony’nin yakın dönemde tamamen pazardan çekileceğine ilişkin iddialara firma noktayı koymuş durumda.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

5G teknolojilerine önem veren Sony bu trendde yerini alabilmek için yeterli Ar-Ge potansiyeline sahip olmak gerektiğini düşünüyor. Bu bakımdan akıllı telefon bölümünü devam ettirmek hayati önem taşıyor. Gelecekte 5G teknolojilerini yaygınlaştırma adına akıllı telefon bölümünden çok fazla yararlanacak.

Sony bu kararla birlikte daha çok üst seviye telefonlara odaklanacağını ifade etmiş oluyor zira 5G teknolojileri ilk etapta amiral gemilerinde karşımıza çıkacak. Firmanın gelecek yıl ilk 5G uyumlu akıllı telefonunu piyasaya sürmek istediği biliniyor.

• Niye vazgeçsin yahu 5 yaşında çocuğa sorsan gelecek mobil cihazlarda der siz de bunu biliyorsunuz biz de biliyoruz Sony de biliyor. Durum bu iken neden hala piyasada olmalarına şaşırıyorsunuz? Bir de şu naylon hesaptan haber paylaşmayın artık sene oldu 2018, gerçek hesabınızla yapın şu haberleri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay mı yahu bir anda bütün birikimi kaldırıp atmak. Satışlar kötü olabilir ama artık piyasa mobil üzerinden şekilleniyor ve firmalar bunu hepimizden daha iyi izliyorlar.

• Son Xperia serisi beni umutlandırdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    niye mi? cunki artik sony cihazlardan milletin midesi bulaniyor. eski sony degil.
  • telefonlarda kar olayı oldukça yüksek birim başına.telefon üretim maliyetleri çok düştü .

pc de aynı durum söz konusu değil.
  • Teknolojiyi geriden takip edip tasarım özürlüsü telefonlar çıkarıp yine milyonlar satıyor. Diyecek bir şey yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ericsson gibi zirveye oynayan firmanın başına çökmüşlerdi. Beter olsunlar.

• İçimden cidden küfretmek geliyor.

Yapması gerekenleri yapsalar 2018 yılında bile hala kitlesi var aslında.

Özellikle ilk yapmaları gereken iş tasarımcılarını değiştirmek.

Sony vs aiwa

Sony vs ipod, cowon, iriver vs

Sony - Ericson vs Nokia

Sony vs Iphone, Samsung Galaxy

Yıllardır sony rakiplerinden daha kötü tasarımlar yapıyor. Kompakt yapıda cihaz tasarlayamıyor.

30 yıl boyunca tasarımda yaptığı tek iyi iş k750i ve xperia'ların arka tasarımıydı ondan da vazgeçtiler.

• bu tipsiz telefonlar ile bile 13m satabildiysek iyi bir şey yaparsak 50m satarız rahat demişlerdir normal

• eulogy kullanıcısına yanıt
    30 yıl boyunca yaptıkları tek iyi iş k750i değildi.

Xperia Arc S mesela, Neo V, W890i, T700. Bunlar kendi kullandıklarımdan bazıları. T700 ve Arc S zamanında piyasanın en iyisiydi.

Asıl sıkıntı Sony mobil bölümü tek başına ele alınca başladı.
  • Sony tasarım anlayışını değiştirmeli.
  • Bir telefonda neler önemlidir?

1 Ses

2 Kamera

3 Ekran

4 Oyun/Uygulama desteği

5 Batarya süresi

6 Depolama

7 Dizayn ve üretim kalitesi

8 İyi çekmesi(anten modem vs)

Daha listeyi uzatırsın ama bir tanesinde de diyemiyorsun ki Sony bu konuda uzman değil. Çıkıp her şeyini kendim yapıcam dese yazılım dahil. Yapar. Tekellikten ceza yeriz diye korkup biraraya getirmeye mi çekiniyorlar ne yapıyorlar? Çok enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 2 Mayıs 2018; 21:40:33 >
  • Sony'nin tasarımını seven kemik bir kitle vardı. Artık xz2 ile onun da kaldığını sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ericssondan sonra kendilerine gelemediler arkadaşın dediği gibi arc s falan çok güzeldi :)

• Türkiye'deki satış sonrası hizmetleri rezalet.
  • Katalikitci kullanıcısına yanıt
    o kitleden biri ben oluyorum. o kadar umut ettim XZ1'in alt ve üst tarafından çerçeveleri kısaltıp (altta 5mm üstte 2mm civarı) XZ2 yaparlar diye tutup piyasadaki onlarca telefonun aynısı bir tasarım ortaya çıkardılar.

Çok mu zordu kardeşim XZ1 gibi bir tasarımın altını üstünü kırpıp hen telefonun ebatını düşürmek hemde ekran çerçeve oranın arttırmak?
  • Bakıyorsunuz Xperia Z5'e sonra bu cihazı nasıl biraz daha modern yapabiliriz diyorsun, bitti.

• AKTeknisyen A kullanıcısına yanıt
    Keşke dediğini yapsalardı bende senin gibi düşünüyordum bunuda daha önce yorum olarak yazmıştım. Tüm telefonların hızlı şarj için camla kaplandığı bir dönemde xz1 in ekran kasa oranını iyileştir bataryasını yükselt xz2 olarak sat ben alırdım.
  • Herkes eleştirmiş Sony'i ama piyasada farklı olan o kaldı. Diğer markalar da birbirinden esinlene esinlene helak oldular. Hepsi birbirinin aynı cihazlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.