Şimdi Ara

LG rekor kırıyor, mobil bölüm yerinde saymaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil bölümü bir türlü ayağa kaldırmayı başaramayan LG, genel anlamda rekor gelirler elde etmesine rağmen bu bölümde halen daha zararı kapatamadı. Son çeyrekte de bölüm zarar açıkladı.

Kanayan yara

Özellikle üst seviye televizyon pazarında Samsung’u yakalayan ve başarılı OLED satışları yapan LG, beyaz eşya satışlarının da katkısıyla yılın ilk çeyreğini rekorla kapattı. 14 milyar dolar civarında gelir elde eden firma 1 milyar dolar civarında da faaliyet karı gördü. Bu rakam 2009 yılından bu yana en yüksek çeyrek karı oldu.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Mobil bölüm ise üst üste 11 çeyrektir zarar ediyor. Son çeyrekte 2 milyar dolarlık gelir elde eden bölüm 126 milyon dolar civarında bir zarara girdi. Bu dönemde 11.4 milyon akıllı telefon satışı yapıldı. Ne LG G6 ne de LG V30 modelleri yılın ilk çeyreğine etki edemedi.

LG halen kanayan yarasına bir çözüm bulmuş değil. Haftaya LG G7 amiral gemisi, sonrasında ise Q7 ve V35 modelleri tanıtılacak ancak Çin’den gelen yoğun rekabet nedeniyle firma beklenti içerisine giremiyor.

• lg g2 den sonra sıçtı
  • Ozgun birsey yapmadigi surece Samsung veya Apple'a yaklasmasi mumkun degil. Zaten urunleride genellikle bu ikisinin kopyasi oluyor

• Yıl 2014 zaman Nexus 5 ve LG G2-G3 zamanı.
    https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/LG-yilin-ikinci-ceyregini-rekor-akilli-telefon-satisi-ile-kapatti.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 28 Nisan 2018; 16:9:20 >
  • LG zede olarak bir daha tövbe :)

• eric13 E kullanıcısına yanıt
    katilmiyorum. 3d ekran, farkli kasa tasarimlari, cerceveye sifir ekran gibi cesur hamleler hep lg den geldi. lg nin bu kadar pazar kaybetmesi telefonlarinda yasanan kronik sorunlardan oturudur. bir seride olsa affedilirdi ama ust uste sayisiz seride yasandi.
  • bence lg g4 de yeni anakart yapıp 821 li piyasaya sürseydi lg5 ten fazla satardı çünkü kaza ekran oranı elde tutuş kamera performansı iyi di kötü olan yani anakart arıza hayalet ekran pil sömürme olayı.

• LG telefon almak pişmanlıktır.
  • Acaba sorun; anakartı sıkıntılı, ekranı ghosting yapan ve güncelleme listesine almasına rağmen güncelleme vermediği sözde amiral gemi gerçekte su alan kayık dandik telefonlar üretmesinden kaynaklı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

LG telefon almak pişmanlıktır.
    Şuan G2 yi modern donanımla satsalar rekor kırarlardı. G2 den sonra s.çtılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG G4 ile kendi ayağına sıktı. Bootloop'dan dolayı bir çok insan mağdur oldu. Smasung Note 7 olayında nasıl hatasına sahip çıktıysa LG'de G4 de hatasına sahip çıkmalıydı. Tüm müşterilerini o zaman LG kaybetti. O mağdurlardan biri olarak bir daha tövbe LG telefon almam.

• 2014-2016 yılları arasında LG Nexus 4 kullanmıştım ki dönemine göre oldukça iyi bir telefondu ve memnun da kalmıştım. Ama uzun zamandır yeni LG modellerine bakıyorum da pek ilgimi çekmiyor. Rekabet zaten çok çetin. İşleri pek kolay görünmüyor ama ileride ne olur bilemem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Şuan G2 yi modern donanımla satsalar rekor kırarlardı. G2 den sonra s.çtılar.

Alıntıları Göster
    G2 çıktığı döneme göre bile birçok açıdan yetersiz bir telefondu. En basiti ön-arka kamera leş.
  • quote:

G2 çıktığı döneme göre bile birçok açıdan yetersiz bir telefondu. En basiti ön-arka kamera leş.

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum bir 7 serisi iphonelar kadar leş değildi...

• quote:

Bilmiyorum bir 7 serisi iphonelar kadar leş değildi...

Alıntıları Göster
    Şu mesajı ciddiye alacak tek bir forum üyesi yoktur. Resmen çaresizlik akıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg telefonları güzel de güvenilmez. G4 de inanılmaz bir geven kaybettirdiler. Bozuk telefonları iteleyerek. Arkadaşlarında dediği gibi telefonuna sahip çıksa belki bu halde olmazdı.
  • quote:

Şu mesajı ciddiye alacak tek bir forum üyesi yoktur. Resmen çaresizlik akıyor.

Alıntıları Göster
    Android kullanıyorum kafam rahat. İos kullanacak kadar teknoloji cahili değilim.

• quote:

Android kullanıyorum kafam rahat. İos kullanacak kadar teknoloji cahili değilim.

Alıntıları Göster
    Android çaresizliktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Android çaresizliktir.

Alıntıları Göster
    Sizi donanımhaber halkına havale ediyorum...

• quote:

Alıntıları Göster
    Android'te root yapa yapa, güncelleme bekleye bekleye deha oldun, sabrettin, çilelerin üstünden kalkmayı bildin, tü tü tü nazar değmesin. Ama iOS kullananlar doğuştan klas, yapacak bir şey yok. Kudur, ağla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.