Şimdi Ara

Sony'de yüzler gülüyor: Playstation 4 satışları 75 milyonu geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla Playstation 4 konsol satışlarının dünya genelinde 75 milyon adedi geride bıraktığını duyurdu. Satış rakamları anlamında çok büyük bir başarıya ulaşan PS4, 31 Mart 2018 itibariyle tam 76.1 milyon satmış.

Konsol satışları 2016 yılında zirve noktasına ulaşmıştı

Sony tarafından verilen bilgilere göre 2017 mali yılı içerisinde toplam 19 milyon konsol satışı gerçekleşmiş. 2016 mali yılı içerisinde ise bu sayı 20 milyondu. Yani satışlar anlamında aslında küçük de olsa bir düşüş var diyebiliriz. Aynı zamanda bu düşüşün benzer şekilde içerisinde bulunduğuz yıl içerisinde de sürmesi bekleniyor. Sony, bu yıl içerisinde toplam 16 milyon PS4 satışının gerçekleşeceğini öngörüyor.

Ayrıca Bkz.God of War'un yapımcısı, övgüler sonrasında göz yaşlarını tutamadı (Video)

Sony, PS4 konsol satışları konusunda her ne kadar zirve noktasını geride bırakmış olsa da şirketin genel anlamda Playstation biriminden elde ettiği kâr yine de artmaya devam ediyor. Zira şirket her geçen gün oyun satışlarını ve Playstation Plus üye sayısını artırmaya devam ediyor. Bu anlamda bu yıl içerisinde Playstation biriminin genel gelirinin azalması ancak elde edilen kârın %7 artması bekleniyor.

• 16 gb ram in bin lira olduğunu düşündükçe bende ps4 almak istemiyor değilim

• Haberde yanlislik var 79 milyonu astigini acikladi sony bu satis grafigiyle ps2 den sonra en cok satan konsol olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 5 senedir her şeyi ürettiğini sanıp hiçbir şey üretemeyen firma. Çamaşır bulaşık makineli versiyonu Samsung çıkınca havası söndü.

• mg3 M kullanıcısına yanıt
    ps2 ne kadar sattı
  • bide ps4 prolar cipli kırsınlar ozaman satıs rakamları görün :d

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    çok milyon

125 olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

125 olması lazım.
    160 milyonmuş

imkansızmış gerçekten bu rakamı geçmesi
  • The Witcher 3'ün yapımcısı olan şirket "konsol piyasası olmasa pc piyasasına güvenip te o denli büyük harita yapamazdık " demiş(bu röpörtaj yanılmıyorsam ilgili oyunun forumdaki ana konularından birinde yazılmış ve en çok beğenilenlere girmiş) ama ps4 çıktığından itibaren 75 milyon civarı satarken sadece 2017 yılında 164.7 milyon dizüstü satılmış. Daha bunun hazır masaüstü ve toplama pc piyasasından bahsetmiyorum bile

Bu arada kimse "omo horkos oyonco doğol" diye ağlamasın,oyunu görüp beğenen her türlü alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgidayar parcalari cok pahalandi.

16 gb ram 1000 lira
    İslemci 1500 lira
    Orta sinif ekran karti olmuş 1500 lira

Oyun için pc toplamak artik gereksiz pahalı olmus. Ben zamaninda ilk çiktiğinda 7850 üst sinif ekran kartini 300 liraya aldiğimi biliyorum. O donemdeki oyunlar için yeterli olan 4 gb Ddr3 ramler 100 lira filandı.
  • Maalesef bu ülkede şuan konsol daha mantıklı gönül isterdi ki herkes iyi PC alabilsin ama doların durumu ortada. Konsol ile kardeşlik şuan en mantiklisi

• Başlık yanlış açılmış 79 milyonu geçti satışlar

• Gece Koklayıcısı G kullanıcısına yanıt
    bu nasıl bir kıyaslama kardeş?

insanlık tarihinin en önemli icatlarından biri olan bilgisayar ile oyun oynamak için kullanılan bir konsolu kıyaslama yapmışsın aklınca

çok saçma.

bugün dünyanın her yerinde her evde bilgisayar var nerdeyse çünkü bilgisayar bir ihtiyaçtır.
  • God Of War Ps4 Aldırır Adama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gt95

God Of War Ps4 Aldırır Adama :)
    sadece god of war olsa gene iyi, detroid falan, ps4 aldırıcak bir sürü oyun var

Boş yapmanın hiç lüzmu yok, CD Projekt'i eleştirdiğim konuyu nerelere getirmişsiniz

Anlayabilmeniz(bu kelimeyi özellikle seçtim) için detaylı anlatayım

CD Projekt RED:Konsol piyasası olmasa büyük bütçe harcayamazdık

Ben:Ee kardeşim PC piyasası çok daha büyük,onu ne yapacaz. Diyeceksin ki herkes oyuncu değil,ben de diyorum ki konsol alan herkes senin oyununu almak zorunda değil

Umarım anlamışsınızdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KamyonlaDriftÇekenAdam kullanıcısına yanıt
    Gönül isterki herkes pc alsın

Alsın tabi 1000 liralık sosyal medya film izlemek için alsın.

2010 dan beri ve ondan önce akraba komsu tüm oyunları konsol da (sega, atari, ps) da oynayan olarak. Pc benim için müzik indirme ve sosyal medya aracı.

Gönül isterki demek saçma olmuş herkesi pc oyuncusu sanman ayrı bir talihsizlik olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

16 gb ram in bin lira olduğunu düşündükçe bende ps4 almak istemiyor değilim
    Hocam git suratına bir su çarp ve bir konsol oyununun 300 liraya kadar çıktığını hatırla üstüne online aboneliklere her ay para vermen gerektiğini düşün. Eski konsolcu olarak gider 16gb rama para veririm ve doksanlardan beri çıkmış bütün oyunlara erişimim olur, kampanyalarla birlikte bu oyunlara bir kaç dolar gibi komik fiyatlarla sahip olurum. Yeni oyunların da fiyatları konsola göre daha uygun, tüm bunların üstüne pc sadece oyun aracı değil benim gibi iş yapıyorsan zaten elinde yüksek donanım olması gerektiğinden bir daha konsolla uğraşmak istemiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 27 Nisan 2018; 17:56:5 >
  • ali1903kemal kullanıcısına yanıt
    Abicim tanıdığım en çok konsol seven arkadaşlarım bile 2 3 sene önce PC alıyordu bende de PS4 pro var PC yok hemen saldirmayin anasını satayım fanboylugun sonu yok ben sadece gerçeği söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KamyonlaDriftÇekenAdam -- 27 Nisan 2018; 17:38:46 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.