Şimdi Ara

Spotify'dan ücretsiz abonelere büyük kıyak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    160 milyondan fazla kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, şimdiye kadar yalnızca Premium aboneler için sunduğu "isteğe bağlı liste oynatma özelliğini" ücretsiz paketine de dahil etti. Bununla da yetinmeyen İsveçli popüler müzik veri akışı servisi Spotify, kullanıcıların %75'e kadar veri tüketimini azaltan "veri tasarruf modunu" free aboneler için kullanıma sundu. 

90 milyondan fazla ücretsiz kullanıcısı ve 71 milyondan fazla Premium abonesi bulunan Spotify, halihazırda bulunan kullanıcılardan %55'inin ücretsiz servisi kullandığını belirtirken %60'lık kesiminse öncelikli olarak Free sürümü kullandığını sonrasında ücretli aboneliğe geçiş yaptığını belirtti. 

Yeni Spotify Free özellikleri

Ücretsiz hizmet kısmına eklediği yeni özelliklerle Premium ile ücretsiz paket arasındaki makası daraltan Spotify, bu hamlesiyle rakiplerinin bir adım önüne geçmek istiyor. Normalde ücretsiz paket kullanan aboneler, çalma listelerinde yalnızca "karışık çal" modunu kullanabilirken, eklenen yeni özellikler sayesinde daha fazla kontrole sahip. Ücretsiz kullanıcılar; Spotify'ın en iyi on beş keşif listesinden istedikleri şarkıyı, herhangi bir parça atlama mecburiyetinde bulunmaksızın veya karışık çalmayı beklemeden seçme ve çalma imkanına sahip. Buradaki önerilerde yapay zeka algoritmalarından yararlandığını belirten firma, listelerde 750 parça ve tam 40 saat müziğin olduğunu söylüyor. 

Makine öğrenme altyapısını kullanan uygulama, özel oynatma listeleri için bazı yeni kişiselleştirme araçlarını da kullanıma sundu. Listeye parça ekledikçe kullanıcısının sevdiği şarkı türlerini öğrenecek olan Spotify, sonrasında ise kişisel müzik önerilerinde bulunacak. 

Ücretli aboneliklerde bulunan çevrimdışı müzik dinleme özelliğinin bir benzerini Free sürümü için de kullanıma sunan şirket, veri tasarruf moduyla birlikte mobil veri tüketiminde %75'e varan tasarruf etmeyi planlıyor. Bahsi geçen yeni özelliklerin önümüzdeki haftalarda iOS ve Android işletim sistemini kullanan cihazlarda kullanıma sunulması bekleniyor. 

• Parasını hak eden 2 uygulamadan biri diğeri de Netflix..

• Kesinlikle müthiş bir hizmet. Netflix ile birlikte kalplerimizi çalmaya devam ediyorlar :)

• Sadece belirli yerde istediğimizi çalabiliyoruz. Büyük kıyak değil bence.

• parasi ver rahatla keske mobil ödeme olsa daha iyi olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sunu yapicaklarina önce premium alirken karti tanimama sorununu çözseler premium alsam artik sikildim crackli kullanmaktan adamlara para vermek istiyorum veremiyorum saçmaliga gel ya

• İlla kredi kartı tanımlayacaz kardeşim kredi kartı bilgisi paylaşmak istemiyorum zaten netede kapalı, şunun yerine adam gibi mobil ödeme seçeneği koyun para verip premium kullanalım!

• üye olduktan sonra kredi kartını kaldırabilirsin. aldığın abonelik süresi boyunca premium kullanıyorsun yine.
  • Orasını elbette biliyorum dediğim gibi paylaşmak istemiyorum mobil ödeme duruken gereksiz sırf bunun için kartı netten alışverişe açmam.
  • Mobil ödemede komisyon oranları yüksek o yüzden firmalar yaklaşmıyor.
  • Aboneligi yenileyecektim bu haberi beklyiroum bir sure daha kullanacagim eger free yeterli olursa satin almayacagim

• Adamlar biliyor spotify ın tadını bir kere alan bir daha bırakamaz. Free de olsa yakalayayım derdinde. Ayda 7 liraya çok büyük bit hizmet sağlıyorlar.

• Spotify ve Netflix abonesiyim muhteşem ikisi de.

• premium sana kurban olsun spo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E sanal kart kullanın. Benim kredi kartı mail order'a kapalı ama sanal kart ile istediğim gibi takılıyorum.
  • Parayı hakeden 2 şirketten biridir Spotify diğeri de Türk Telekom.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-FI desteği gelse keşke artık.

• astegon kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ne sanal kart nede bizatihi kartın kendisini nette herhangi bir şekilde kullanmak istemiyorum. Çünkü ne kullandığım bilgisayarın güvenliğine nede cep telefonuna %100 güvenmiyorum. Yani illa bu kart aşkı nedir anlam veremiyorum. Firma müşteri istiyorsa tüketicisine mobil ödeme dahil her yolu sunmalı komisyon ödermiş vs bunlar müşterinin sorunu değil ki.

Yok ininal kart kullan vs müşteri 40 takla atmak zorunda değil! Diğer uygulamalar paşa paşa mobil ödeme alırken özellikle dikkatimi çekiyor bu müzik uygulamaları hep kart bilgisi istiyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom
  • Sanal kart mantığını biliyor musunuz peki?

Ben de genelde sanal kart kullanıyorum. İstediğim miktar kadar sanal karta limit tanımlıyorum. 1 saatlik mesela. 1 saat sonra o limit geçersiz oluyor. İçiniz ferah ferah kullanın bence.

Ha ama tercih meselesi o da ayrı.

Mobil ödeme konusunda Spotify'a mesaj gönderebilirsiniz. Operatörlerin payı meselesi var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.