Şimdi Ara

Apple, OLED ekran birim fiyatını düşürmek için Samsung'la pazarlıkta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde Apple'ın üretim hedeflerini karşılayamadığı için LG'den OLED panel tedarik etmeyeceği bildirilmişti. Sonuç olarak şirketin bu konuda tamamiyle Samsung'a güvenmek zorunda kalabileceği belirtiliyor. Apple'ın hedefi, iPhone X modeliyle kullanmaya başladığı OLED ekran panellerini bu yıl Güney Koreli şirketten daha uygun bir fiyata almak.

Ayrıca Bkz.Spotify küfürlü kelimeler içeren şarkıları filtreleyecek
    DigiTimes tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple bu konudaki girişimlerine başlamış durumda. Fiyat indirim talebi konusunda Samsung Display ile pazarlıklara başlayan Appele, 110 dolar olan OLED panel birim fiyatını 100 dolara çekmeye çalışıyor. Cupertino merkezli şirket iPhone X'un toplam üretim maliyetinin yaklaşık üçte birini oluşturan OLED ekran konusunda istediği indirimi elde edeceğini umuyor.

Sipariş miktarı iki katına çıkacak

Apple, 2017 yılında Samsung Display'den 50 milyon OLED panel satın almıştı. Bu yıl ise bu rakamı 100 milyona çıkaracağı için ikiye katlanan sipariş miktarının Samsung'u indirim yapma konusunda ikna edeceğini düşünüyor. Satın alınacak OLED panellerin 25 milyon adedi mevcut iPhone X için, geriye kalan 75 milyonu ise yeni nesil OLED ekranlı iPhone modelleri için kullanılacak.

Apple'ın 2018 iPhone modelleri için 1.000 doların üstünde bir ücret talep edeceğine yönelik söylentiler var. Dolayısıyla OLED ekran maliyeti, yüksek fiyat konusunda belirleyici bir faktör olacak gibi görünüyor. Şirketin maliyet düşürme çabalarının nasıl bir sonuç vereceğini ise önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.

• Tekel değil mi zaten ben olsam indirmem. Kâr az geliyorsa fiyatlara zam yapsın apple, nasılsa alıyor millet 15-20 dolar daha koymaz

• LG bir işi becerip ihaleyi kapamadın
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    OLED’de durum ne bilmiyorum ama dahili ghost screen özellikli ekranlarıyla LG’ye kimse ihale falan vermez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl 1000 doların üstünde fiyat ya daha geçen gün de Plus modeli 1000 dolar olacak diye haber çıktı aynı mantıkla onu referans almanız lazım. Üstelik hala Apple'ın fiyat politikasını çözemediyseniz bir şey demiyorum

Macbook Pro 2016: 1500 dolar
    Macbook Pro 2017: 1300 dolar

Her büyük güncellemede aynı şey oluyor ilk yıl hayvan gibi pahalı ikinci yıl ucuzluyor bu yıl da aynısı olacak işte. Adamlar keyfinden maliyetleri düşürmeye uğraşmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bir yerde X'den yüzde 64 kar ettiğini duymuştum apple ın. Samsungdan fiyat indirimi alıp karı yüzde 70'lerin üstüne çıkarmak istiyor demek ki. Samsung'un bu teklife yanaşacağını zannetmiyorum sonuçta Oled ekran herkesin üretebildiği (sıkıntısız şekilde) bir ekran değil.

• Düşürme Samsung fiyatı senden başkası istediği kadar ekran üretemez nasıl olsa. Acıma yetime ....................

Diye bir söz vardır onu yaşama boşu boşuna.

• Apple da iyice devlet sistemine geçti.Girdileri kısıp müşteriden çok kazanma derdinde.
    Artık garanti olayı samsungla aynı düzene binmiş neredeyse.E başka ne avantajın kaldı?İkinci el piyasası..hadi hayırlısı bakalım...

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi 5.8 inçlik iPhone'u $900 yani öncekinden $100 daha ucuza satmayı düşünüyorlarmış. Buradaki $10'lık maliyet kısıntısı devede kulak kalıyor.

Sürümden kazanılacağı için Samsung'un da daha fazla kar elde etmesi olası. Bu durumda en büyük müşterisini kabul etmeme gibi bir lüksleri yok
  • Ben çok anlamadım 10 dolar pahalıya satsın yine satılmayacak mı ?

küçük düşünüyorum galiba

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    100 milyon üründe 1 dolar 100 milyon dolar yapar. 10 dolar fark ise 1 milyar dolar fark yapar. Şirket giderlerinden 1 milyar düşmesi demek ve başka noktalarda da böyle katkılar sağlaması demek iyi bir kazançtır. 1 milyar dolar, milyar dolar yani iyi para. Nakit birikiminin yanında bile yine iyi bir değer olarak duruyor. Tabii ki imkan varsa bunu yapabilir, Samsung için de zaten tersi yönde düşünmek lazım, yani onlar için de iyi bir gelir aslında. Eğer Samsung böyle bir indirim de yaparsa parasal açıdan gücünü gösterebilir dünyaya ama zor bir olay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

100 milyon üründe 1 dolar 100 milyon dolar yapar. 10 dolar fark ise 1 milyar dolar fark yapar. Şirket giderlerinden 1 milyar düşmesi demek ve başka noktalarda da böyle katkılar sağlaması demek iyi bir kazançtır. 1 milyar dolar, milyar dolar yani iyi para. Nakit birikiminin yanında bile yine iyi bir değer olarak duruyor. Tabii ki imkan varsa bunu yapabilir, Samsung için de zaten tersi yönde düşünmek lazım, yani onlar için de iyi bir gelir aslında. Eğer Samsung böyle bir indirim de yaparsa parasal açıdan gücünü gösterebilir dünyaya ama zor bir olay.
    bahsettiğiniz kar olayının ben de farkındayım

Zarar etmemek için 10 dolar yükselitrse hiç bir şey değişmez onu anlamıyorum . 899 dolar yerine 910 dolar olsa satılmayacak mı yine ..

Burda tek ihtimal olabilir apple sonu 99 la biten fiyat politikasını değiltirmek istemiyor o yüzden belki yapıyodur diyebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

bahsettiğiniz kar olayının ben de farkındayım

Zarar etmemek için 10 dolar yükselitrse hiç bir şey değişmez onu anlamıyorum . 899 dolar yerine 910 dolar olsa satılmayacak mı yine ..

Burda tek ihtimal olabilir apple sonu 99 la biten fiyat politikasını değiltirmek istemiyor o yüzden belki yapıyodur diyebiliriz

Alıntıları Göster
    Evet mantık bir noktada bu. Yani 1000 dolar olan ürünü 1010 dolar yapmaktansa 1049 dolar yani 1050 gibi yuvarlak bir değere çıkartmak gerekir. Eh haliyle firma için böyle bir yükselişi düşünmeksindense elbette parça maliyetini düşürmek çok daha cazip bir yol. Bir de daha uygun fiyata çekmek de belki hedefleri olabilir? Tam anlamıyla satışa çıkana kadar yeni versiyon bir şey demek de uygun değil.

Bir de ülkemiz açısından bakarsak 10 dolar artış demek 40 lira artış demek. Elbette o telefona verilen para için bir hiç ama taksiye harcanacak para olabilir almaya gidilecek avm açısından misal :) iPhone ile alakam yok ama alacak olsam 10 doları ürüne vermektense uber ya da taksiye vermek için harcardım. Ya da metro ile gider orada bir güzel de yemek yerdim aradaki farkla.

• 2016 MacBook Pro 256 gb 1500 dolar
    2017 MacBook Pro 128 gb 1300 dolar
    2017 MacBook Pro 256 gb 1500 dolar
    İndirim falan Yok adamalar 2016 yılında 128 gb olan modelden cikarmadi 2017 çıkarınca fiyat düşmüş gbi göründü dikkat edin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.