Şimdi Ara

Spotify küfürlü kelimeler içeren şarkıları filtreleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsveç merkezli müzik servisi Spotify, yıllardır kullanıcılarının istediği bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu. BBC'nin haberine göre Spotify'da küfürlü kelimeler içeren şarkılar artık filtrelenecek. Özellikle ebevenylerden gelen şikayetleri değerlendiren Spotify, bu özelliği test etmeye başladı bile.

Spotify küfürlü şarkılarla ilgili çok fazla şikayet alıyor

Spotify'ın en büyük rakibi Apple Music'in, bu konuda ebeveyn koruması sunduğunu belirten kullanıcılar aynı özelliği Spotify'dan da bekliyor. Zira şu anda Spotify'ın İngiltere Top 50 şarkı listesinin üçte birinden fazlası küfürlü kelimeler içeriyor. Konudan rahatsızlık duyan bir anne olan Nicola Ford, şarkılardaki küfürlerden çocuklarının zarar göreceği düşüncesi ile hemen bir dilekçe hazırladığını ve bunu şirkete gönderdiğini belirtiyor.

Yaşanan bu olay ve şikayetler üzerine Spotify, şarkılarda yer alan küfürleri filtreleyecek bir sistem geliştirdiğini açıkladı. Şu an için belli bir kullanıcı kesiminin test ettiği özellik, ebeveyn koruması şeklinde çalışacak. Yani bu özellik aktif duruma getirildiğinde, içeriğinde küfürlü kelime geçen şarkılar atlanarak, bir sonraki şarkıya geçilmesi planlanıyor. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

• Explicit ibaresi zaten var bu şarkılar da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben "özel şarkı" demek zannediyordum.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam şarkının seksüel içerik, şiddet, küfür vs içerebileceğini anlatır bu kelime

• Quad HD kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni şarkı veya şarkıcıların öne çıkardığı şarkı zannederek ilk önce bunları dinliyordum cidden.

• Halime’yi Samanlıkta Bastılar türküsünü de sansürlesinler o zaman.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Spotify küfürlü kelimeler içeren şarkıları filtreleyecek sansürlü albüm kapağı böyleyken Spotify küfürlü kelimeler içeren şarkıları filtreleyecek sansürsüzde bu explicit ifade yer alır

• Dinlediklerimi dinleyemez hale gelirsem, özellikle Marilyn Manson parçaları, spotify ile işim biter.

• Tebrikler, 6 yildir topluluk forumlarinda istenen ozelligi bir zahmet getiriyorlar.

• Apple'da yıllardır var. Clean ve Explicit şeklinde ayrılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 24 Nisan 2018; 16:22:32 >
  • azı çoğa benzetmek yerine tamtersine yapmalılar.çoğu kişinin küfürlü olmasını takıntı ettiğini düşünmüyorum.bu nedenle şarkılar normal yayınlandığı gibi kalmalı isteyen ek özellik açarak bu durumu değiştirmeli.vevo bunu uzun süredir yapıyor ama vevo harici yüklemeler daha çok dinleniyor.kimse şarkının küfürlü kısmında duraksama filan istemiyor.o kısom atlansa bile parçada kopukluk olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netflix'e sansür geldikten sonra şaka yollu spotifye de sansür gelsin diyorduk gelecekmiş :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi zenciler dşünsün
  • Hip Hopçular yandı :)

• Vay yobaz faşist spotify.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quad HD

Explicit ibaresi zaten var bu şarkılar da
    Bazılarında var ama bazılarına yok bu ibare unutmuşlarsa demek 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :D JAV havasında spotify :D
    dur bakalım rütük denetimi de gelir mi gözüm orada benim.

• küfür içeren şarkılarda zaten sansürsüz diye gri bir tablo oluyor. sanırım ortak hesaplarda yönetici yetkisi hangi cihazdaysa onun üzerinden aç kapa yapılacak ya da küfür olan kısımları kesecekler ya da bipleyecekler Guitar Hero serisinde olduğu gibi. Aşağıya görsel attım.

Spotify küfürlü kelimeler içeren şarkıları filtreleyecek

• Yanında +18 yazması yeterli

• Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anladığına emin misin? Korumanın istenirse açılacağı yazılmış ve şarkıyı kesmicekler küfürlü şarkılar geldiği zaman sırada direk diğer şarkıya atlancak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.