Şimdi Ara

Windows 10'un Dosya Gezgini'ne koyu mod geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10'da Dosya Gezgini'ni koyu modda kullanmak isteyenlere iyi haberler var. Microsoft yakında bu isteğinizi gerçeğe dönüştürecek. Yazılım devi sonunda Windows 10'un Dosya Gezgini'ne koyu mod özelliği ekledi. Şimdilik sadece en son Insider Önizleme sürümünde yer alan bu özellik önümüzdeki dönemde tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulacak.

Ayrıca Bkz.Asus Zenfone Max Pro M1 duyuruldu: 5.000 mAh pil, 6 GB RAM, Snapdragon 636 işlemci
    Aslına bakılırsa Windows 10 işletim sisteminde kullanıcıların diledikleri zaman aktif hale getirebilecekleri bir koyu mod var. Ancak bu özelliğin tutarsız çalıştığı bir gerçek. Çoğu yerleşik uygulamada ve hata bazı üçüncü parti uygulamalarda çalışsa bile bazı garip nedenlerden dolayı Dosya Gezgini'ne hiç etki etmiyor.

Redstone 5 güncellemesi ile gelebilir

Microsoft, Dosya Gezgini için karanlık tema desteğini Windows 10 Redstone 5 güncellemesine dahil etmeyi planlıyor. Zira bu özellikle ilgili referanslar en son Redstone 5 insider yapısında ortaya çıktı. Yani artık Windows 10 koyu moda geçirilince Dosya Gezgini de diğer tüm sistem uygulamaları gibi koyu modda çalışacak. Yazılım devi henüz bu özelliği Redstone 5 güncellemesiyle mi kullanıma sunacağını yoksa bir sonraki büyük güncellemeye mi saklayacağını açıklamadı.

• microsofttaki bu ileri görüşlülük, her günlleme ile gelen harika bir rengin eklenmesi ve daha cancanlı olması böyle harika şeyleri nasıl düşünüyorlar her seferinde anlamakta güçlük çekiyorum rs5'dede başlat çubuğunu sarı yapsınlar ve birkaç tane daha telemetri eklesinler başka hiç bir şeye gerek yok performans, kararlılık, güvenlik falan bunlar uğraşılacak şeyler değil
  • berbat olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süreyya Hanım nerede?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • microsofttaki bu ileri görüşlülük, her günlleme ile gelen harika bir rengin eklenmesi ve daha cancanlı olması böyle harika şeyleri nasıl düşünüyorlar her seferinde anlamakta güçlük çekiyorum rs5'dede başlat çubuğunu sarı yapsınlar ve birkaç tane daha telemetri eklesinler başka hiç bir şeye gerek yok performans, kararlılık, güvenlik falan bunlar uğraşılacak şeyler değil
  • Bu isimlendirmelere de bir türlü alışamadık. yok redstone, fall creator update, spring creators update nedir bunlar Allasen.

• Tüm Windows'u destekleyecek bir dark mode kesinlikle gelmeli. Güzel olmamış diyen arkadaşlara katılmıyorum çünkü burada amaç güzel gözükmesi değil. Tüm gün bilgisayar başında çalışmak zorunda olanlar için dark mode gözlerin yorulmaması için çok kullanışlı oluyor. Kod yazan biri olarak editörlerde dark mode tercih ediyorum. Güzel görünüyor mu, bana göre kesinlikle hayır. Ama göz sağlığım daha önemli, gözlerimi yormuyor.

• Fluent Design (yani arka plan rengini alan pencere kenarlıkları ve menüler) de eklenmiş. Çok güzel duruyor.
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Windows 10'un Dosya Gezgini'ne koyu mod geliyor
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben kendi adıma, Windows 10'u denemek dışında asla kullanmadım ve kullanmayacağım da. Çünkü;

1- Windows 10 sürümüyle birlikte resmen köle sahip ilişkisini temel alan bir sistem kurdular. Acımazısca sürekli arkaplan da çalışan bilgi transferi telemetrileri ile Windows 10 çok saldırgan.

2- Bu arkaplanda çalışan veri taşıma sistemi cihazı oldukça yoruyor. Ben, Windows 7 ve 8.1'de aldığım oyun performansını Windows 10'da resmen mumla aradım.

3- Siz bütün telemetrileri kapatsanız dahi, bir sonraki güncelleme de hepsi sessiz sedasız tekrar aktif oluyor!

4- Hiç bitmeyen güncellemeleri ile süreklilik ve hizmet ediliyor hissi uyandırılmasına da ayrı tilt oldum. Bu taktikle kullanıcıyı sisteme meraklı ve bağımlı kıl taktiğini uyguluyorlar.

5- Windows 8.1 tüm ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor.

• 2 sene sonra da kırmızı ton yaparlar, yenilik olur, 16M renk var ne de olsa :D

• ONU geçte güncelemeyi yayınlayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Ben kendi adıma, Windows 10'u denemek dışında asla kullanmadım ve kullanmayacağım da. Çünkü;

1- Windows 10 sürümüyle birlikte resmen köle sahip ilişkisini temel alan bir sistem kurdular. Acımazısca sürekli arkaplan da çalışan bilgi transferi telemetrileri ile Windows 10 çok saldırgan.

2- Bu arkaplanda çalışan veri taşıma sistemi cihazı oldukça yoruyor. Ben, Windows 7 ve 8.1'de aldığım oyun performansını Windows 10'da resmen mumla aradım.

3- Siz bütün telemetrileri kapatsanız dahi, bir sonraki güncelleme de hepsi sessiz sedasız tekrar aktif oluyor!

4- Hiç bitmeyen güncellemeleri ile süreklilik ve hizmet ediliyor hissi uyandırılmasına da ayrı tilt oldum. Bu taktikle kullanıcıyı sisteme meraklı ve bağımlı kıl taktiğini uyguluyorlar.

5- Windows 8.1 tüm ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor.
    DWS (Destroy Windows Spying) kullanın hocam. Tüm telemetry,keyloggerları silip gereksiz hizmetleri kapatıyor ve isteğinize göre windows 10 uygulamalarınıda silebiliyor.

• Windows 10'dan nefret eden biriydim. Taki Windows 10 sürüm 1709'e kadar. Windows 7 ve hatta 8.1 de bulamadığım sürücüleri kendi otomatik buldu. Hız ve stabilite neredeyse muhteşem.

Core 2 Duo 5 serisi ve üzeri 4gb ramli her hangi bir cihazda sıkıntısız çalışıyor. Mesela ilk çıkan windows 10 sürümleri resmen eziyete çevirmişti her şeyi. Ne sürücü bulabiliyordum ne de adam gibi pencerelerle çalışabiliyordum.

Aslında Pentium 4 ve 2GB ramle çalışabilse windows xplerin hepsini silerim.

• Microsoft asıl önemli sorunları ve özellikleri bırakıp da ultra gereksiz bu tür şeylere vakit ve nakit harcamaya devam etsin de bir şeyi anlamadım ben, neden basit bir renk eklemesini bir sonraki ana güncellemeye bırakıyorlar? Çok mu zormuş dosya yöneticisini siyaha boyamak?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ekim 2020; 22:58:0 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok büyük bir devrim yapmışlar

• Çok büyük abartılacak bir yenilik olmasada şahsen benim için iyi oldu denebilir. Özellikle beyaz parlak görsellerde inanılmaz derecede gözlerim yoruluyor. Ben beğendim.
  • Yakışır sistem sömürücüye.

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Şu an ve yakın bir süreçte de hiç düşünmüyorum ama olur da bir gün yüklersem bu programı denerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.