Şimdi Ara

Yeni Peugeot 307 sahipleri buraya!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
8
Favori
106.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • janyazgan herhalde bunu servis kolayca halleder... çünkü bu pejoda nasıl oluyor bilmiyorumhiç ayarlama ihtiyacı duymadım da...
  • bide geçen de bize şöyle bi sorun oldu.yağmurlu bir günde arabanın sun roof açma düğmesinden assa doğru 1-2 damla su geldi servise söledik bişey bulamamışlar anlamadık gitti böle birşey başına gelen var mı?
  • aracıma xenon taktırmayı düşünüyorum hazır tatilken bugün
    sizce servis takar mı
    eski kasa aracım 2005
    taksada çok mu pahalıya takar
  • ya bişey soracam ben 2002 model peugeot 307 almayı dusunuyorum buldum bitane ama tiptronic wites 1.6 benzinli 110 hp bu arac ne kadar yakıt yakar ortalama ögrencıyım ben cok asarmı beni acaba
  • iki arkadaşımda da var tiptronik.
    biri 2005 XT
    sert kullanıyor biraz.uzun dönem ortalama 11.2 lt

biri 2005 XS
    nispeten daha sakin kullanıyor diğerine göre 10.4 lt

ama ben ikisindende sakin kullanıyorum.
    2005 XT (düz) 8lt yi geçmiyor.

sakin kullanırsan 9-9.5 lt yi aşmazsın diye düşünüyorum.
  • ya peki sıralı tüp taksam nasıl olur yakıtı taktırmalıyım sizce??
  • valla orasını bilemem.
    iyi olur hehalde

ama ben belli bir süre daha taktırmayı düşünmüyorum
  • mutlaka taktır %45 yakıt tasarrufu
    ben 1,5 yıl oldu taktıralı çok memunum hatta örnek veriyim taktırdıktan sonra LPGci bana 2 depo bitirdikten sonra isterseniz gelin ayar yapalım dedi ama nerde 17 ay oldu daha gitmedim çooook memnunum 120-130lira yakıyor senede 20000km yapıyorum 7-8 ayda zaten amorti ediyor.
  • haluk senın arabadamı 307 bide sehırlerarası ne kadar yakıyor ben ıstanbulda okuyorum mersıne gıdıp gelecem sureklı.
  • haluk kardes ya bnm araba tiptronıc oldugundan cok benzın yıyor sehırıcı 10 lt benzin yakıyor gibi daha yenı aldım ama öle gözukuyo ona göre tüpte de senın dedıgınden daha fazla yakar gibi geliyor bana bide dedıgım gıbı sehırlerarası normal dewırde kullanırsam ne yakar we ne kadar su an lpg takmak bide muayene falan war sanırsam ruhsata işlemek falan onlarada para gidecek bana ne kadara mal olur sence bilgin warsa cewaplarsan sewinirim eyw.
  • 2006 307 1.6 premium bizdeki yanlız ben bu yakıt sistemini anlayamadım biri bana anlatabilirmi

20ytl lik benzin alıyorum yol bilgisayarı 180km gösteriyo bazende 120km .

Ama ne zaman 10ytl lik benzin alsam benzin ışığı sönmüyor hiçbir etki etmiyor.yavaş kullanımda 20ytl ye 80km çok basarsam 60km anca gidebiliyorum hatta 60danda az.

birde emniyet kemeri takmayınca ötüp duruyor yol bilgisayarından bunu susturması yokmu

Birde bu araçta cd çalarla anlaşamıyorum ben bu araçta nasıl ipod kullanabilirim.Birde bu elektrik prizleri var 2 tane onlar ne işe yarıyor.oraya ipod çıkışı yaptırabilirmiyim.
  • benzin aldığında kontağı kapatıp açıyorsun.
    sanırım ortalama ya bakarak karar veriyor.
    ortalaman düşükse 180 km yazıyor
    yüksekse 120 yazıyor diye biliyorum.

20 ytl ye sakin kulanımda 80 km çok geldi.
    benim 450 km lik ortalamam sonucu (hala sıfırlamadım.sıfırlamayacağım) 7.5 lt ye kadar düşürdüm.
    şehir içi sakin kullanım.

emniyet kemeri uyarısı belli bir süre takmayınca kendisi duruyor.
    3-5 dakika beklemek gerekiyor herhalde

2 adet 12V luk elektrik prizi
    harici buz dolabı,küçük elektrik süpürgesi,lamba gibi ekipmanları bağlamak yada şarj etmek için kullanılır
    i-pod u malesef takamazsın.zaten girmez.
    girsede çıkmaz.

• peki 20ytl ye maximum kaç km gider bu araç basmazsak ş.içi
  • şehir içinde 7.5 lt yaktığımı sayıyorum.
    benzin 3,05 lira

20 ytl ye 6,557 lt benzin alırsın.

100 km de 7.5 lt yakan ara.
    6.557 lt yakıtla 87.48 km yol yapabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

şehir içinde 7.5 lt yaktığımı sayıyorum.
    benzin 3,05 lira

20 ytl ye 6,557 lt benzin alırsın.

100 km de 7.5 lt yakan ara.
    6.557 lt yakıtla 87.48 km yol yapabilir.

valla güzel kardeşim senin arabanda ne var bilmiyorum ama, benim dayımın edremitte peugeot servisi var (o kadar 307ye binmişliğim vardır) benim arabamda 2004 pug 307 1.6.. İdda ediyorumki pejo 307 ile şehiriçi 7.5 lt yakamazsın!

Normal kullanımla (burda normal kişiden kişiye göre değişir. Ama tutupta 1500 devirde veya 4000-4500 devirde vites yükseltmeyi anormal kullanmak olarak sayıyorum) sorunsuz bir 307 şehiriçi 9 lt/100 km civarında benzin yakar. yani zannediyorum sen o değerleri yakalamak için çok çok düşük devirde kullanıyosun bu da arabaya zarar verir.

ha bu arada sakın yanlış anlama ben sadece tecrübemi paylaştım.. senin varsa bildiğin bi yöntem söyle bizde ekonomi yapalım. gerçi benimkinde lpg var şu anda ama olsun sonuçta düşük tüketim önemli!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gligaMesH -- 9 Kasım 2007; 0:38:15 >

• selamlar
    çok aradım ama bulamadım.
    bir arkadaşıma video göndermiştim.sorun değil yarın tekrar çekerim
    yol bilgisayarım şu anda 550 km civarında son sıfırlamadan sonra ve ortalama yakıt 7.8 lt göstermekte

neden?
    ben aracı sakin kullanırım.asla 2000 devirin altına inmem ama
    trafiği iyi takip ederim.uzağımda kırmızı yanıyosa gaza basıp sonra yavaşlama hamleleri yapmam.

bu şekilde 7.5 / 8.0 civarında kalıyor.
    bunun içinde boğaz trafiğide var.boş kalan sahil yoluda var.
    tabiki trafiğin başında sıfırlayıp trafiğin sonunda bakarsam 15 lt yi bile geçebilir.
    ama benim evim rahmanlarda iş yeri maslakta
    şimdi evden sıfırlayıp işe gidiş geliş yapsam tekrar eve geldiğimde 8.0 üstüne hayatta çıkmaz.
    yol bilgisayarına ara sıra bakarım.
    insan istemeden gaza fazla basıyor.
    ben gaz pedalı ile aramda yumurta varmış gibi kullanırım.asla yumurtayı kırmam.
    düz yolda 80-90 km sabit hızda 5 lt civarında gözlemliyorum.
    bir milimetre gazafazla bassam 6-7 oluyor.
    buna dikkat ediyorum.

bu arada sağlıklı motorda az yakabilir.

edit:
    buda önceki aracım olan 106 ile yakıt maceralarımın olduğu link
    http://forum.donanimhaber.com/m_15118128/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 2:59:14 >

• bu söylediklerinize bende çok dikkat ederim, aynen sizin yukarıda yazdığınız gibi kullandığımda elde ettiğim değer 8.2 lt oldu, bu da çok kasarak elde ettiğim bi rekor. valla tebrik ederim sizi... söylediğiniz güzergahta trafikte olur sanıyorum ona rağmen süper değer yakalamışsınız..
  • bugün itibari ile yol bilgisayarımdaki veriler

son sıfırlamadan bu yana geçen km ...............612 km
    son sıfırlamadan bu yana ortalama hız ...........30 km
    son sıfırlamadan bu yana ortalama tüketim......7.9 lt

ben bir haftadır evdeyim.senelik iznimden 4 günüm vardı.onu kullandım.
    bu yüzden kısa yerlere bile araba ile gittim.
    2 km lik yere araba ile gittim.

dolayısı ile ortalama yakıt tüketimi artış eğiliminde
    soğuk motorda arabayı çalıştırıp yol bilgisayarını sıfırladığımızda ,bir kaç km sonunda ortalama yakıt 15 lt gibi gözüküyor.

yalnız dediğin gibi güzargah faktörü önemli.
    ben sadece yol bilgisayarımdaki verileri yazdım.
    ama hep günün farklı saatlerinde şehir içi kullanımı bu değerler.

birde senin için video çektim.pm den msn gönderirsen yollarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: individual

birde senin için video çektim.pm den msn gönderirsen yollarım.

yok sözle yeter ispata gerek yok
    benim sadece çok garibime gitti o yüzden baştan afalladım..

bende öyle çok süratli sert kullanan biri değilimdir sağdan yavaş yavaş giderim genelde. hatta ben büyük çoğunlukla edirnedeyim burda trafik falanda yok yine o değerleri yakalayamıyorum..
  • bu arada son sıfırlama 800 km civarında.
    ortalama hızım hala 30
    ortalama yakıt tüketimim 7.9

bence güzergahım iyi
    yani aynı güzergahı beraber kullanıp test etmek gerekiyor doğru bilgi için.
    sen 8.2 nin altına inemedim diyosun.
    belki ben senin güzergahında kullansam 8.5 lt yakarım.
    o yüzden benim yazdığım ortalama seni yanıltmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 12 Kasım 2007; 5:01:01 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.