Şimdi Ara

Apple, haber sızdıran 12 çalışanını tutuklatarak sert bir uyarı yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji dünyasının olmazsa olmazı sızıntı haberleri, kullanıcılar açısından olumlu bir şekilde karşılansa da, sızıntıya maruz kalan şirketler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Teknoloji devi Apple bugün çalışanlarına bir uyarı notu göndererek, sızıntılar konusunda dikkatli olmalarını söyledi. İşin ilginç tarafı ise bu uyarı notunun da basına sızdırılmış olması.

Apple: Geçen yıl haber sızdıran 12 kişi tutuklandı

Bloomberg'ten Mark Gurman'ın haberine göre, Kaliforniya merkezli şirket yayınladığı uyarı notunda, geçen yıl 29 sızıntı vakası yakaladıklarını ve bunun sonucunda da 12 kişinin tutuklandığını kaydedetti. Apple ayrıca bu insanların sadece işlerini kaybetmekle kalmadıklarını, başka şirketlerde de iş bulmakta çok zorlanacaklarını belirtiyor. Yeni bir ürünle ilgili çıkan sızıntıların, piyasadaki mevcut modellerin satışını olumsuz yönde etkilediğini belirten yetkililer, pazarın da daha rekabetçi bir hale geldiğini savunarak bu konudaki mağduriyetlerini dile getiriyor.

Apple, sızıntı yapan kişilerin büyük bir suç işlediklerini ve federal suçlar sınıfında yer alan ticari sırların açığa çıkarılmasıyla yargılanacaklarını söylerken, bunun sonucunda da hapis ve büyük para cezalarına çarptırılabileceklerini belirtiyor. 135 bin çalışan ve dev bir tedarik zincirine sahip olan Apple'ın çalışan ve ortaklarına yaptığı bu uyarıların işe yarayıp yaramayacağı ise şimdilik büyük bir soru işareti.

• Sadece 12 kişi mi ?

Görülen kısımdır bunlar daha görülmeyen hangi kısımları vardır kim bilir

• Tim Abi; tasarıma falan kafa yormaya gerek yok, kulaklık jackını kaldırdık herkese kablosuz kulaklık kaktırıyoruz, kaybeden yenisini alıyor. Yenilik diye 2 emoji ekliyoruz çıldırıyorlar. 500 liraya kalem alan bile var...
    Sus olm sızdırılar da uyanır koyunlar...

• Ürün özellikleri lansmanı yapılacak ürünler ile ilgili bu tür bir uyarıyı elbet anlarım ama yazılım içine gömülen yasadışı veri toplama kodlarını duyurmak son derece doğru ve yapılması gereken davranış. Bu konuda gerekirse ABD(hatta ülkemiz) düzenleme çıkartsın bu nedenle işten çıkartılana 5 yıllık mmaşı gibi tazminat ödetsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Tim Abi; tasarıma falan kafa yormaya gerek yok, kulaklık jackını kaldırdık herkese kablosuz kulaklık kaktırıyoruz, kaybeden yenisini alıyor. Yenilik diye 2 emoji ekliyoruz çıldırıyorlar. 500 liraya kalem alan bile var...
    Sus olm sızdırılar da uyanır koyunlar...
    Dedi,Lighting portuna 3.5 mm dönüştürücü bağlanabildiğini ve bu aparatın kutudan çıktığını bilmeyen insan

Sallayacaksanız Tim Cook'a sallayn,Apple'a değil

(Bu mesaj Samsung Galaxy Tab 2 den atılmış olmakla birlikte yakın bir tarihte apple stabilitesine geçiş yapılacaktır)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tahir40 kullanıcısına yanıt
    Kaleme kadar iyi gittin de o kalemin o fiyatta rakibi yok. Şuan hem tabpros hem ipad pro kullanıyorum. İkisinin de orjinal kalemini aldım. Samsungun kalemi en az 5 yıl daha ekmek yemesi lazım. Üstelik fiyatı da ucuz değil. Örnek kalem:https://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Tabpro-Pen-EJ-PW700CBEGUJ/dp/B01G7FCYJG

Bu arada tasarım aynı ama mesela tablet sektöründe fiyatına göre yaklaşabilen bir rakibi bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 14 Nisan 2018; 9:42:19 >
  • Bir firmanın kullanıcı kitlesine koyun demek ne kadar etik?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yorumlara baktım, adamlar haklı arkadaş... Evet herkes yanında at velayeti gibi bu çirkin dönüştürücüyü taşımalı, dünyanın en kazık telefonunu alan insanlar bunu taşımalı çünkü ses jakı yok:

Evet bir apple dizüstü alıyorsanız kart okuyucuya ne gerek var? Çünkü iphone ipad'e microSD takamazsınız. USB de 1 tane yeter... Herşeyi ona takarsınız, gidin dönüştürücümüzü alın:

Yeni faremizi deneyin, ama şarj portu altına koyduk ki kullanamayın! Devrimci yenilik!

Bir çoğunuz Apple diye bir firmadan haberdar dahi değilken, ben Iphone3 kullanıyordum. Değiştiyse haber verin; en ufak bi mp3 ya da film atmak isteseniz evvela 3. parti bi yazılım(Itunes) kurmanız gerekiyor. Sonra gidip komple cihazda ne var ne yok o bilgisayara yedekleyerek eşitlemeniz gerekiyor, sonra hala atamıyorsunuz, o şarkıları WMA idi sanırım encode etmeniz gerek. Elimdeki mkv filmi izlemek hayal, gidip mp4e 2 saat encode ediyorsun kalitesini düşürüyorsun sonra eşitlyebilirsin(!) Daha sonra Iphone4 henüz Türkiye'ye gelmeden IOS4 çıktı güncelledim ve telefon hesap makinesine dönüştü, internet sayfası açmak bi kenara, galeriyi ya da kamerayı açanaca ömür geçiyor. Sonra sattım gitti, hatta belki forumda duruyordur ilanı. Şimdi internetteki bi ofis dosyasının üzerinde değişiklik yapıp kaydedip email atabiliyorum, Iphone ile değiştirmek bir yana indiremiyorsunuz, sadece linkini email atarsınız. Eskiden yeni model satmak için önceki modelleri güncelleme ile yavaşlatıyorlardı, artık direk işlemci hızını %60 düşürüyorlar pili eskidi bahanesiyle. Sizler bu kafadaki firmanın maliyetinin 5 katına kaktırdığı ürünlerini almaya devam ettikçe adamlar neden düzeltsin ki?

• tahir40 kullanıcısına yanıt
    Ben bundan bahsediyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/mmx62zm-a-lightning-3-5mm-kulaklik-jaki-adaptoru.html

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Dedi,Lighting portuna 3.5 mm dönüştürücü bağlanabildiğini ve bu aparatın kutudan çıktığını bilmeyen insan

Sallayacaksanız Tim Cook'a sallayn,Apple'a değil

(Bu mesaj Samsung Galaxy Tab 2 den atılmış olmakla birlikte yakın bir tarihte apple stabilitesine geçiş yapılacaktır)

Alıntıları Göster
    arakadasa laf atmissin ama 2. elde bak bakalim kac ilanda cihazin yaninda o aparati veriyorlar. arkadasin dedigi diger konulardan soz bile edememissin. sunuda unutma, apple gerilerken android gelisiyor. karsinda s3 mini androidi yok artik...

• 1. "Yenilik" dediğin şeyler bildiğin devrim (apple cihazları arasında da olsa da devrim devrimdir) olmasına rağmen (6 çekirdekli işlemci ki performans konusunda rakibi yok,yapay zeka çipi ki bunu burada anlatmak uzun sürer. Bu ikisi bile başlı başına devrim. Daha face id ve parmakla kontrolu saymıyorum bile) hafife alınıyor. Bu devrimi ister hafife alın ister baş tacı yapın,devrimdir

2.Tasarım kişiye göre değişir,sana göe çöp olan ban göre efsanedir

3.Kablosuz kulaklık olayı her cihazda var,illa kablolu kulaklık istiyorsan aparatı kutuda çıkıyor zaten. İlla aparatsız istiyorsan Lighting portunu kullanan kulaklıklar var onu kullan

• J7 Team gene haberi trollüyor...

• Ne kadar boş tartışıyorsunuz yok apple devrim, android devrim, microsoft devrim.

Bırakın artık insanların kararlarını tartışmayı, Eleştirmek yargılamak size mi kaldı. Kendi işinize bakın. Adam gidip iphone alır bakar kulaklık jakı yok satar samsung alır. uğraşı, zararı, derdi, tasası size mi düştü ? siz bir ürünü aldınız iyi çıktı diye herkesinde onu mu alması lazım. Bırakın kim neyi almak istiyorsa onu alsın. Artık insanlar öneride bulunmuyor, doğrudan seni yönlendiriyor. Kendisi bir üründe beğenmediği bir detayı herkese aşılamaya çalışıyor. Aldın ürünü kullanıyorsun mutlusun otur oturduğun yerde milletin alacağı üründen sanane.

Bu konu çok uzar, ama insanlar artık laftan da anlamıyor. Kalbini kırıp, lafı sokacaksın üzülecek ve çenesini kapatacak budur.
  • gayet yerinde bir karar olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Ben bundan bahsediyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/mmx62zm-a-lightning-3-5mm-kulaklik-jaki-adaptoru.html
    Maksat pek düşünmeden eleştirmek olunca neyden bahsedildiğinin pek önemi yok. Zaten o aparatı kulaklığın ucuna takıp yanında taşınma gibi bir külfetinin olmadığını belirli IQ seviyesinin üstündeki kişiler bilir.

Kendinden şarj girişli kulaklıklar bile var iken böyle saçma yorumların yapılması akıl alır gibi değil.

Bir de korsan müzik, film atamamayı sorun olarak dile getirirler. Zaten bu adamlara daha ne anlatsan boş. Android'te korsan müzik attıkları için kendilerini uyanık falan sanıyorlar sanırım

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Ha Lighting portuna takmışsın ha 3.5 mm ye ne fark eder ki

Görende telefon şarja takılıyken kullanıyorlar sanır

• Kendilerinin kimyasal sızıntılarının bedelini nasıl ödeyecekler onun hesabını soran yok nasılsa.. Ama elbet çıkar bir yerden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haber degeri yok.ozellikle bu kadar global bir sirket icin son derece normal bir yaptirim.sirket ici gizlilik içeren bilgiyi sizdirmak suctur.nokta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.