Şimdi Ara

Xiaomi Black Shark tanıtıldı: Snapdragon 845, 8 GB RAM, 4000 mAh batarya ve sıvı soğutma sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
4.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi, oyuncular için özel olarak tasarladığı akıllı telefon modeli Black Shark'ı duyurdu. Endüstriyel anlamda piyasanın en iyileriyle donatılan cihaz, sahip olduğu sıvı soğutma sistemiyle de tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. İşte tüm detaylarıyla Xiaomi Black Shark:

Ekran ve tasarım

161.6 x 75.4 x 9.25 mm boyutlarında ve 190 gram ağırlığındaki Black Shark, akıllı telefon dünyasında pek alışık olmadığımız bir tasarım dilini yansıtıyor. Ön taraftan bakınca normal bir telefonu andıran cihazın arka yüzünü çevirdiğimizde ise yeşil renkli "S" logosu dikkat çekiyor. Ses ve güç butonları telefonun sağ tarafına konumlandırılırken, sol kısımda ise kullanıcıların oyunlara daha kolay ulaşmasını sağlayan özel bir Shark Anahtarı yer alıyor. Parmak izi tarayıcısı konumu için de ekranın hemen altında yer alan home butonu tercih edilmiş. 

2160x1080 (Full HD) çözünürlüklü 18: 9 en/boy oranına sahip 5,99 inç büyüklüğünde InCell ekran paneliyle gelen Xiaomi Black Shark, aynı zamanda DCI-P3 renk gamı desteğine de sahip. Hiçbir şeyden ödün vermeyen Xiaomi, MEMC akıllı hareket dengeleme teknolojisini de es geçmemiş. Bu teknolojiyle birlikte ekran tarafında çok daha iyi bir deneyim vaat ediliyor.  

Donanım

Gücünü Snapdragon 845 yonga setinden alan Black Shark'ın 6GB RAM/64GB ROM ve 8GB RAM/128GB ROM'lu iki adet versiyonu bulunmakta. Depolama kısmında UFS 2.1 teknolojisinin kullanıldığı telefonu, Qualcomm'un Quick Charge 3.0 adını verdiği 18W hızlı şarj desteği ile donatılmış 4000 mAh (5 saate kadar kullanım ömrü) büyüklüğünde bir batarya besliyor. Bahsettiğimiz bu veriler kulağa hoş gelse de Black Shark, hızlı şarj konusunda en büyük rakibi Razer Phone'dan geri kalıyor zira, Kasım 2017'de tanıtılan Razer Phone'da Qualcomm'un Quick Charge 4+ teknoloji kullanılıyor ve telefon, yalnızca 1 saat içerisinde %85'e kadar şarj olabiliyor. 

Yalnızca yukarıda sıraladığımız bu üst donanımlar Black Shark'ı "oyuncu telefonu" yapmaya yetmez. Xiaomi de telefona farklı bir hava katmak adına JOY UI, MIUI arayüzleriyle özelleştirilmiş Android Oreo sürümünü yüklemiş. Bu sayede oyun sırasında sessiz mod, DND gibi birçok kullanışlı özellik kullanıcının alternatifine sunulmuş. 

Oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir akıllı telefondan bahsediyoruz dolayısıyla her ne sebeple olursa olsun performanstan ödün verilmemeli. Özellikle aşırı yük altında kalan işlemcilerin bir süre sonra sıcaklığı artar ve buna bağlı olarak performans kayıpları yaşanır. Bu durum özellikle de oyunlarda ciddi FPS kaybına neden olur. Xiaomi de oyun odaklı telefonu Black Shark'da böyle bir sorun yaşamamak adına sıvı soğutma sistemine yer vermiş. 20 kata kadar soğutma verimine sahip olan bu sistem, cihazın sıcaklığını 8 dereceye kadar düşürebiliyor. 

Kamera

Arka tarafta iki adet kamera dizilimine yer verilen Black Shark'ın kamera detaylarından bahsedecek olursak, 1.25 mikron piksel boyutunda f/1.75 diyafram değerine sahip, 12 megapiksel çözünürlüklü primer sensör ve 1.0 mikron piksel boyutunda yine f/1.75 diyafram aralığına sahip 20 megapiksel çözünürlüklü ikinci bir sensör kullanılıyor. Çift tonlu LED flaş destekli arka kamera; PDAF, HDR, Portre Modu ve Panorama gibi çekim özelliklerine de sahip.

Selfie tarafında ise f/2.2 diyafram değerine sahip 20 megapiksel çözünürlüklü kameraya yer verilmiş. 

Diğer özellikler

USB TYPE-C, Wi-Fi 802.11ac, 2 x 2 MIMO, Bluetooth 5.0, 4G VoLTE, çift SIM kart desteği, GPS, APGS, GLONASS telefonun diğer özellikleri arasında yer alırken Xiaomi; cihazın dikey veya yatay tutulması durumunda herhangi bir sinyal kesintisi yaşanma riskine karşı, X şeklinde akıllı anten tasarımına yer vermiş. Son olarak telefonda HiFi ses desteği ve Stereo hoparlörün yer aldığını söyleyelim.

Shark GamePad 

Xiaomi, Black Shark'ın yanında bir de akıllı telefonlar için mini bir konsol tanıttı. 30 saate kadar kullanım ömrü (340mAh) vaat eden Shark GamePad, Bluetooth 4.0 teknolojisine sahip ve Android 4.4 veya üstü sürümleri destekleyen tüm Android cihazlarda kullanılabiliyor. 

Fiyatı ve çıkış tarihi 

Ürünün 6 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi sunan varyantı yaklaşık olarak 480 dolar fiyat etiketine sahipken, 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi sunan model ise yaklaşık 560 dolar seviyesinde satışta olacak. Cihazlardan bağımsız olarak satılan Shark GamePad oyun kumandası ise 30 dolardan satışa sunulmuş durumda. Çin'de ön siparişe açılan Black Shark'ın teslimatına 20 Nisan tarihinde başlanacak. Cihazın Çin dışındaki ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. 

• ilk redmiden itibaren kullandım

bir kez miui kaynaklı sorun yaşamadım diyebilirim... ara sürümlerde buglar vardı çatır çatır düzeltti adamlar

3-4 yıllık cihazlara son android sürümü veremese bile son miui sürümünü ve verebilecekleri özellikleri veriyor...

bir telefonun 6tane romu yok zaten, sd ve mtk için ayrı romları var veya global ve china için ayrı romlar var

sence samsungda farklı işlemciler için farklı rom olmaması mümkün mü?

http://en.miui.com/getrom.php?r=326&m=yes&app=false

bakınız gayet iki farklı rom var birde developer sürüm var

şuana kadar saydığın sorunlardan birini bile yaşayanda görmedim çevrem xiaomi kaynıyor, eşimde halen redmi note 3 var canavar gibi

sen beceremedin veya cihazın hatalı ise buna yapacak birşey yok

az önce de mi5s olan nöbet arkadaşımda cihaza baktım gene sıkıntı göremedim

telefonu yanlış tutuyorsunuz diyen firmayı mı beğenelim ne yapalım?

kayıt zamanı bana trol veya fanboy olup olmadığını göstermiyor maalesef

adminlere söyleyin trollük olmama onayı gelsin foruma madem

bu firmalar varken bile bilindik firmalar hayvani fiyatlarla piyasaya giriyor olmasa ne olacaktı acaba?

şuan kabul edin etmeyin, bu oyun cihazı xiaomi açısından en büyük ikinci gelişme

mi mix ile adamlar kral oldu bu cihaz da bize amiraş gemisi diye satılan cihazlarda olması gerekeni gösteriyor

1000usd değerindeki cihazlarda olmayanlar var...
  • Canavar olmuş:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence güzel olmuş, full hd çözünürlük ile pil tasarrufuda sağlanmış, soğutma zaten yerinde, bu tarz telefona ihitiyacı olanlar için hoş bir seçenek bence...

• Daha benim sıvı soğutmalı bilgisayarım olmadı çıkana bak.

• Lansmandan önce kılıfını çıkarmayı unutmuşlar sanırım

• Editor arkadas napiyorsun. 1920*1080 ekran nail 18-9 oraninda oluyor

• Cihazdan çok Aksesuar dikkatimi çekti :) f/1.75 diyafram da Mi7 için göz kırpıyor. Fakat ikinci Lens Monochrome mu bundan bahsedilmemis.

• Boş boş işler. Ufacık ekranda ne oyunu oynanır? En az 8 inç tablet olmalı oyun oynamak için.

• Dolar 4 TL olmasına rağmen 2500 civarı bir fiyata geliyor aksesuar ile telefon.

Xiaomi bunu yapabiliyorken diğer firmalar ancak kazıklamayı düşünüyor.

• sırf pubg için telefon çıkardı herifler

• yanındaki aksesuar ile psp oyunlarını oynamak çok zevkli olur be

• ön kamerada 2K video kaydıyla Samsung rakipsiz derken ön kamerada 4K'yı getiren markanın çinli diye ezilen Xiaomi olması...

• f/1.75 diyafram mı wow fantastic baby :D

• sıvı soğutma dediklerin 10 yılların heatsink i. hemen her bilgisayarda vardır.heatpipe ların içi bakır yerine daha iyi ısı iletimine sahip kimyasalla dolu.mevzu bu. daha önce sony yada htc de yapmıştı. MIUI olduğu sürece çöp. mi6 dan sonra bi daha asla xiaomi telefon almam.

• 120hz değil mi yani? Tek olayı Gaming diye tanıtılması olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp mü? MI6 dahil hangi Xiaomi telefonu alacaksan al bir Samsung yada LG de olan özellikler ile kıyasla bakalım fiyat farkı ne kadar ciddi bir rakam da gör.

• Buna özel oyunlar var mı bilmiyorum. Yoksa bu tip cihazların üretim amacını anlamlandıramıyorum.

• Oyunculukla alakam yok. Ne bilgisayarda ne telefonda oyun oynarım ama bu cihaza BAYILDIM.

1- Telefonların ısınması beni deli ediyor. En ufak sıcaklık bile kullanım keyfimi baltalıyor. 8 Dereceye kadar soğutma olayı mükemmel olmuş.
    2- Tek düze tasarımlardan bıktım. Tüm telefonlar birbirine benziyor. Bu telefonun tasarımı muhteşem olmuş.
    3- Parmak izi sensörünü tam istediğim gibi ön alt çerçeveye sığdırmayı başarmışlar.
    4- Tüm bunlara ek 4000 mah pilide sığdırmayı başarmışlar.

Tüm bunlara rağmen fiyatı gerçekten yine iyi tutulmuş. Oyuncuları, oyunları bilmem ama benim sıradaki telefonum bu
  • bekle gelsin... getiren çakallara ağız burun eğ... zaten adımız çıkmış... cihazı sorunca kim bilir kaç para isteyecekler.... offff :(

• S7'de de sıvı soğutma var ama pek bir işe yaramıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.